TheTara18 TheTara18 komentáře u knih

První čtená kniha k maturitě, za kterou jsem byl velice rád. Nebylo to žádné nucené čtení, příběh se mi líbil. Převyprávění od pana Plevy je velice povedené.

06.04.2017 4 z 5

Lovec hlav Lovec hlav Edgar Wallace

Jedna z těch lepších knih, kterou pan Wallace napsal. Děj a zápletka byla dobrá natolik, aby čtenáře pohltila. Čtení knih od Edgara Wallace si užívám.

06.04.2017 4 z 5

Osudné dědictví Osudné dědictví Edgar Wallace

Kniha nebyla špatná, měla zajímavý děj, už jsem ale od pana Wallace četl lepší knihy.

06.04.2017 3 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Knihu o anglickém zbojníkovi ze Sherwoodu jsem poprvé četl v mládí a oblíbil jsem si ji natolik, že jsem ji přečetl několikrát. Miluji přírodu a moc se mi líbil život zbojníků v krásném Sherwoodu.

06.04.2017 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Kniha mého dětství. Vždy jsem se těšil k prababičce až si opět přečtu o životě broučků, jejichž životním posláním je svítit lidem na cestu. Za nostalgii a příjemnou četbu hodnotím pěti hvězdami.

06.04.2017 5 z 5

To To Stephen King

Někteří mohou tvrdit, že je kniha To zbytečně dlouhá, někteří mohou tvrdit, že je závěr knihy slabý, nikdo by ale neměl tvrdit to, že je kniha špatná. Chápu, že každému styl, jakým píše pan King, nemusí sednout, ale tvrdit o této knize, že je špatná, je stejné, jako tvrdit, že se v této knize neprojevuje fakt, že je pan King Američan každým coulem.

Kniha má zajímavý začátek, který čtenáři nastíní, že se To znovu po dlouhém "spánku" probudilo a dychtí po dětské krvi. Zprvu jsem si musel ke všem "Smolařům" najít cestu, naštěstí má kniha přes tisíc stránek, což mi to hledání dostatečně usnadnilo. Pan King krásně popsal každou z postav do těch nejmenších detailů a čtenář tak měl přehled o každé zálibě a mohl předvídat, jak se v dané situaci kdo zachová. Já osobně jsem měl nejblíže k Benovi, který měl vždy dobrou náladu a pro Beverley by udělal snad cokoliv.

V knize se také vyskytuje sepsaný deník Mikem Hanlonem, který jako jediný zůstal v Derry. Dozvídáme se zde, že klaun Pennywise zde byl již o mnoho let dříve a také to, jakých hrůz se v městečku Derry dopustil.

V dnešní době už klasická a velmi chválená kniha To se do mého podvědomí zapíše jako první kniha, která měla více než tisíc stran a jíž jsem přečetl. Kniha To je zářným příkladem, že pravé přátelství může porazit cokoliv na světě, dokonce jsem se párkrát přistihl, že i přes zlý osud, který tyto přátele potkal, jsem jim jejich přátelství záviděl.

30.03.2017 5 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Velmi napínavá četba. Poslední kapitoly působí strašidelně a napínavě. Bylo mi chudáka Harryho líto, jak dopadl. Za své nekontrolovatelné chování z větší části nemohl. Opět mne velmi překvapil dobře vymyšlený příběh s různými zápletkami. Rozhodně doporučuji a hodnotím pěti hvězdami.

04.12.2016 5 z 5

Kalendář Kalendář Edgar Wallace

Opět další kniha od pana Wallace, která se příjemně četla a bavila. Děj je oddechový, není zde žádné násilí, avšak podvody se to tu jen hemží. Skvěle napsaná knížka s napínavým a brilantním koncem, na které jsme už u pana Wallace zvyklí. Za mne rozhodně pět hvězd.

18.11.2016 5 z 5

Zelený Lučištník Zelený Lučištník Edgar Wallace

Má první přečtená kniha od Edgara Wallace. Zelený lučištník bývá označován za nejlepší knihu od pana Wallace. Díky této knize si mne autor získal a já se o jeho knihy začal více zajímat. Kniha je napínavá, krásně se čte a do poslední chvíle člověk neví, jak dopadne. Za mne rozhodně pět hvězd, tuto knihu vřele doporučuji.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

O Húrinovi samotném a Húrinových dětech se dozvíme již z knihy Silmarillion. Zde je příběh popsán daleko detailněji a propracovaněji. Zabrousí se zde do Húrinova dětství, jeho dospívání až po jeho dospělý život. Příběh vypráví o prokletí Húrinova rodu samotným temným pánem Morgothem. S tímto prokletím se musí v životě vypořádat dvě Húrinovy děti - syn Túrin a dcera Niënor. V knize jsou popisována jejich utrpení, která jsou místy až příliš krutá a smutná. Knihu zkompletoval syn pana Tolkiena Christopher, který dal dohromady všechny otcovy spisy a ucelil je tak v knihu. Osobně musím hodnotit knihu pěti hvězdami za mimořádně povedenou knihu. Doporučuji přečíst.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Kniha Silmarillion od pana J.R.R. Tolkiena podtrhuje excelentní tvorbu, kterou se autor prezentoval. Stvoření světa od samého počátku a popsání průběhu budování světa, toto obsahuje kniha Silmarillion. Kniha vypráví o tom, jak vznikla Středozem, jak vznikli elfové, trpaslíci a lidé. Dočteme se zde o mnoha hrdinech, kteří zde byli mnohem dříve, než se narodili hrdinové z Pána prstenů, také se dozvíme, že před Sauronem zde byl jiný temný pán, který byl daleko strašlivější a mocnější. Vyskytuje se zde mnoho postav, proto jsem velmi uvítal rodokmeny na konci knihy. Mně osobně se nejvíce líbila kapitola O Maeglinovi. Nelze hodnotit jinak než pěti hvězdami. Opravdu vynikající kniha, kterou doporučuji přečíst.

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Kniha Hobit je narozdíl od knih Pána prstenů psána více pro děti. Opět se zde projevuje obrovský talent pana Tolkiena. Krásně popsané prostředí a bravurně vymyšlený děj. Osobně se mi moc líbila část, kde spolu promlouvají Bilbo s drakem Šmakem. Nemohu jinak než hodnotit pěti hvězdami za skvělou knížku.

09.11.2016 5 z 5

J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien

Tento dárkový box by neměl chybět žádnému obdivovateli Středozemě. Krásné zpracování doplněné o ilustrace od Alana Leeho. Nakladatelství Argo předvedlo excelentní výkon. Sám jsem vlastníkem a nemohu si tento box vynachválit. V každé knize je na tvrdém obalu knihy zevnitř mapa Středozemě, která se vztahuje ke knize. V knize Silmarillion je zde dokonce přidána samostatná mapa Beleriandu. Tento dárkový box rozhodně doporučuji.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Třetí pokračování války o prsten v tomto díle vrcholí a my se konečně dozvíme, jak to vše dopadne. Kniha je už od samého začátku skvělá a vyvrcholení celé trilogie člověka pohltí. Celá trilogie od pana Tolkiena se pro mne stala mou biblí a pokud bych měl někdy někomu doporučit autora nebo knihy, měl bych v tom jasno. Za mne pět hvězd za tuto knihu a rozhodně také pět hvězd za celý svět Středozemě.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Opět jako u prvního dílu výtečně napsaná kniha. Svět, který pan Tolkien stvořil se pro mne stal naprosto výjimečným. Jako u prvního dílu, i zde rozhodně doporučuji přečtení tohoto fantastického díla. Za mne znovu pět hvězd.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pro mne nejlepší kniha z celé trilogie. Zbožňuji detailní popisování přírody, postav, předmětů a mnoho dalšího, kterým je pan Tolkien znám. Vytvořit vlastní svět s několika národy, vlastními jazyky, propracovanými názvy osob, řek, hor a dokonce i lesů a plání, k tomu vymyslet napínavý a skvostný příběh, může dokázat jen opravdový mistr, kterým pan J.R.R. Tolkien opravdu je. Za mne jednoznačně pět hvězd a doporučení pro všechny, kteří si chtějí přečíst něco dokonalého a nezapomenutelného.