Zelený Lučištník

Novinář Spike Holland dostal od šéfredaktora za úkol vypátrat,zda se opravdu Zelený Lučištník objevil znovu na zámku Garre.Zelený Lučištník byl skutečně pověšen panem de Curcym majitelem zámku Garre roku 1487.Nynější majitel zámku Garre američan Abe Bellamy vše popírá,dokavaď nebyl zeleným šípem zavražděn občan Karel Creager ze sousedství.Vyšetřování se ujímá detektiv kapitán James Feathorstone ze Scotland Yardu.A napínavý příběh plný záhad může začít. ......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61039/zeleny-lucistnik.jpg 4.280
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Karel Voleský

The Green Archer, 1923

Kniha Zelený Lučištník

jprst

Klasická anglická detektivka, má spád, slušně hustou atmosféru, patřičné napětí, nechybí ani trocha tajemna, zkrátka příjemná četba na zimní večer.

janina66
14.08.2020

To je moje oblíbená kniha mého začátku lásky ke knihám. Dříve stávaly do 50Kč, a tak jich mám doma více.

07.04.2019

Další dost dobrá Wallaceovka, jen měla trochu pomalejší rozjezd a zdálo se mi, že se možná i tak trochu táhne. Jinak zase zajímavé téma se záhadným a tajuplným zeleným lučištníkem - to se mi líbilo fakt hodně ;-). Jak bývá u autora obvyklé, v knize najdeme i trochu romantiky, která je malým zpestřením v jinak spíše vážném detektivním příběhu. Dávám tentokrát o jednu hvězdičku méně, ale na autora určitě nezanevřu a na další jeho knihu se budu zase moc těšit :-).

Alíša236
02.01.2019

Moc pěkné, odpočinkové čtení, dobře vykreslená atmosféra, sice trochu chaotické a naivní, ale proč ne, mám to raději, než opačně vyšponovaný extrém v současném (severském) krimi.

qydko
23.03.2018

Super detektivka... na svůj věk je fakt luxusní.

Vidlička
13.10.2017odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle dílko mě hodně zklamalo, a to jsem velikou milovnicí klasických anglických "cokoliv". Postavy černobílé a protivné, děj zmatený, chaotický... Prostě bohužel...

Finn123
16.03.2017

Opět starý dobrý pan Edgar, stále si držící svůj standart. Když se chci odreagovat, sáhnu po některé z jeho knih.

TheTara18
09.11.2016

Má první přečtená kniha od Edgara Wallace. Zelený lučištník bývá označován za nejlepší knihu od pana Wallace. Díky této knize si mne autor získal a já se o jeho knihy začal více zajímat. Kniha je napínavá, krásně se čte a do poslední chvíle člověk neví, jak dopadne. Za mne rozhodně pět hvězd, tuto knihu vřele doporučuji.

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932