Černý opat

Kdo se skrývá za kutnou a vraždí? Seržant Puttler nemá opravdu lehkou práci.

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64243/cerny-opat-64243.jpg 4.389

The Black Abbot (1926)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské

Hotovson
02. listopadu

Skvělej a napínavej závěr ve sklepeních opatsví.

Naias
16.12.2017

Z knihy Sherlock Holmes & ti druzí som sa dozvedela, že „Wallacovy romány až nápadně někdy připomínají – na vyšší řemeselné úrovni ovšem – ony šestákové sešitky, je to tatáž naivní, až primitivní psychologie, siláctví ve výrazu, bizarní romantika a laciná fantazie“. A veruže hej. Prvá polovička Černého opata síce vyznieva ako detektívka, ale tá druhá je sťa vystrihnutá z gotického románu. Máme tu tajuplnú atmosféru, kopu vzrušenia a odsýpajúci dej plný zvratov, ale pátranie, chúďatko, dostalo na frak (akú funkciu tu mal vlastne detektív zo Scotland Yardu sa mi nepodarilo pochopiť). Dohromady to netvorí detektívny, ale senzačný román. So záhadou, napätím, spádom a predvídateľným koncom.

Finn123
27.07.2017

Jako vždy.Typické dílo Edgara Wallace.Má vše,co k dobré napínavé knize patří.Autor je jistota!

Majdule
13.02.2017

Tenhle příběh z pera mistra detektivních dobrodružství patří k mým nejoblíbenějším vůbec. Zápletka je důmyslná, děj poutavý a dobrodružný, navíc okořeněný milostnou linkou. Jednoho Černého opata jsem odhalila celkem lehce, ale jak to tak v dobrodružných příbězích bývá, překvapení tady číhá za každým rohem. Po opětovném přečtení jsem této zábavné detektivce zvýšila hodnocení na 90 %, protože umí opětovně potěšit.

Andrea81
03.01.2017

Poutavý děj, co má spád, žádná zbytečná "omáčka" okolo. Pěkně popsané prostředí i charaktery. Prostě vše, co podle mě, má dobrá knížka mít, tahle má a proto dávám pět zasloužených hvězdiček.

TheTara18
04.12.2016

Velmi napínavá četba. Poslední kapitoly působí strašidelně a napínavě. Bylo mi chudáka Harryho líto, jak dopadl. Za své nekontrolovatelné chování z větší části nemohl. Opět mne velmi překvapil dobře vymyšlený příběh s různými zápletkami. Rozhodně doporučuji a hodnotím pěti hvězdami.

Jara 56
11.10.2016

Krásně napsané, moc se mě líbilo.

Selinute
17.07.2016

Kdysi dávno jedna z mých oblíbených a taky jedna z nejlepších.

Eicherik
03.07.2016

Kniha má přesně ty prvky, které mám rád a které vyhledávám. To jest prostředí a doba v které se děj odehrává. Černého opata je nejlépe číst v čase, kdy na parapet dopadají kapky deště, nebo když je za okny šero a knížku osvětluje svit lampičky. K naprostému vrcholu jeden pentagram schází, ale i tak bych knihu doporučil čtenářům, kteří mají rádi temnou romantiku a staré dobré časy.

Jido
14.03.2016

Začátek knihy se mi moc nelíbil, zdálo se mi, že jsem bez úvodu vhozena do děje, ale po pár stránkách jsem zjistila, že nějaký rozvláčný úvod by spíše uškodil. Kniha se četla moc dobře, děj měl spád, do poslední chvíle jsem netušila, jaké bude rozuzlení. Doporučuji.

jana2285
10.12.2015

Kniha byla poutavá,ale celkem již od první třetiny jsem věděla o co jde. Ale detailní popisování nemělo chybu

Aiwa
21.07.2015

Kouzlo rodového anglického sídla, dva bratři, jedna osudová žena, pár „bizárů“, nějaké to rodinné tajemství, záhada jak z Akt X a k tomu tajemné polorozpadlé opatství, to vše v detektivkovém balení. Perfektní kombinace. Doporučuji také vskutku ehm… interesantní západoněmecké filmové zpracování s Klausem Kinskim.

Shardlake
13.07.2015

Ke knize jsem se dostala zcela náhodně. Kniha se čte velice dobře a děj má spád. Kdo má rád prostředí staré Anglie ať si knihu určitě přečte.

dezlik
07.09.2014

knihu jsem přečetla za jeden den ,moc se mi líbila dávám pět palců

jefff
30.10.2013

Černý opat patří k těm knihám, které když si jednou přečtete, už na ně něj nikdy nezapomenete.

kurcatovium
04.01.2012

Černý opat je výborná detektivka, která však ke konci bohužel trochu ztrácí dech. Napětí a nejrůznější zápletky jsou však budovány velmi dobře a člověk má pořád chuť číst dál.

Godzila.007
10.04.2011

Báječná kniha. Děj se odehrává na starém anglickém sídle, je napínavý a tajemný. Svého času jsem viděla německý film "Tajemný mnich", natočený podle této předlohy. Také pěkný kousek.