Černý opat

Kdo se skrývá za kutnou a vraždí? Seržant Puttler nemá opravdu lehkou práci.

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64243/cerny-opat-64243.jpg 4.2114
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské

The Black Abbot, 1926

Kniha Černý opat

m_martina

U knihy jsem se dobře pobavila.

Dokonalá detektivka z anglického venkova počátku minulého století.(Zdánlivě)bohatá slečna zaslíbená podivnému majiteli panství,(zdánlivě)nepříjemný a podezřelý mladší syn,rozlehlé panství s tajuplným opatstvím plus garnitura dalších postaviček od hrabivé slečny,vyděračského zaměstnance,podvodníka atd.Wallace ve vrcholné formě.Pomalý úvod představující jednotlivé osoby,střed rozvíjející motivace jednotlivých hrdinů a dramatický vrchol v rozvalinách opatství-romantika na druhou a i když už člověk Wallaceovek znalý tuší jak to(přinejmenším)s Dickem Alfordem a okouzlující Leslie dopadne vůbec to nevadí.Jeden je spokojený že to tak skončilo.Romanticko-detektivní klasika která ctí pravidla žánru.

maryzka
11.12.2019

Kniha je lepší- romantická s hororovými prvky, než sešitové vydání ,, nakladatelství Ivo Železný".

Tirisa
07.12.2019

Skvělá detektivní jednohubka, u které jsem se skvěle bavila a nechtěla jsem od ní odcházet. Rozhodně doporučuji k přečtení!

Atanone
17.10.2019

Klasický Wallace. Oddechová krimi-romantika. Co na tom, že se výsledek rýsuje hned od začátku.. je to pro mě vždy sentimentální záležitost

angloumene
22.07.2019

Černý opat má trochu pomalejší rozjezd plný zasnoubení a sňatkové politiky, jenže pak se vše pořádně rozjede. Tajemný přízrak, bájný poklad, detektiv a nejasná rodinná historie dohromady tvoří čtivou, zábavnou detektivku. Prostě ideální letní čtení.

Jenny055
23.03.2019

Očakávala som trochu viac. Vadilo mi, že z podvodníkov sa nenápadne vyvinuli postavy ochotné pomáhať , stále som od nich očakávala nejaký podraz a nič. Zdalo sa mi, že nečítam detektívku, ale ženský román. Ale možno, ak si prečítam jeho iné knihy, prídem im na chuť. Nemôžem povedať, že by som si čítanie neužila.

01.03.2019

Moje první kniha od Edgara Wallace a jsem fakt nadšená! Dlouho jsem se tomuto autorovi obloukem vyhýbala, aniž bych dokázala vysvětlit, proč vlastně - a teď to sama nechápu ;-). Kniha je dobře napsaná a čtivá, ožívá zde stará dobrá Anglie. Dick a Leslie jsou moc sympatičtí a celý příběh zajímavý. A protože jsem se po celou dobu výborně bavila, dávám hodnocení nejvyšší a určitě se zase po nějaké době vrhnu na další autorovu knihu :-).

Balíček
Balíček