TheBookReaderM TheBookReaderM komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky jsou krásně napsány a díky jejich čtení lze zůstat ve světě Harryho Pottera ještě o chvíli déle. A ruku na srdce, kdo by v tomto světě nezůstal.

01.10.2020 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Komiks je povedený, ale místy chaotický

01.10.2020 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Abych řekla pravdu, tak jsem si od této knihy nic moc neslibovala, ale k mému vlastnímu překvapení mě opravdu bavila a já si její čtení neskutečně užívala.

01.10.2020 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Naprosto úžasná kniha, která oproti prvnímu dílu není tak zdlouhavá.
Postavy jsou mnohem více popsány a jsou mi mnohem sympatičtější.
Některé situace byly popsány tak uvěřitelně, že jsem si připadala, že se v knize nacházím.

26.12.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi krásná kniha, která čtenáře pohltí ani nevíte jak. Kniha má také velmi příjemné postavy, které doplňují již pěkný příběh.

22.12.2019 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

O této knize jsem se dozvěděla od mé nejlepší kamarádky, která ji považuje za její nejoblíbenější.
Dala jsem ji šanci a knihu si přečetla a musím říct, že je to opravdu jedna z nejpěknějších knih pro mládež.
Kniha má úplně všechno - napětí, romantiku, zajímavý příběh, skvěle vykreslení postavy, nádherné prostředí a hlavně je plná emocí, které z knihy opravdu srší.
Všem tuto knihu s klidným svědomím doporučuji!

14.12.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Velmi průměrná kniha, která ale neurazí. Pevně věřím, že někomu se velmi líbila, ale já o bohužel nejsem.
Ani hlavní postavy knihu nezachránili, z toho jsem asi nejvíce zklamaná. Nebyla tam ani jedna postava, se kterou bych sympatizovala.

14.12.2019 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Dokonalá kniha, kterou nedokážete odložit.
Pro milovníky romantiky a dojemných příběhů je to naprosto dokonalé. Všem mohu tuto knihu s čistým srdcem doporučit.

23.11.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Velmi zajímavá kniha.
Přiznávám se, že jsem ji v půlce chtěla odložit, jelikož mě příliš nebavila, ale za půlkou se to více rozjíždí a příběh začíná mít spád. Konec se mi velmi líbil a jsem zvědavá jaký je díl druhý.

20.11.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem přečetla na jedem nádech.

10.09.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Mrazivý, silný a napínavý detektivní příběh, který nebudete chtít odložit ani na minutu.

03.09.2019 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Strašně moc mě mrzí, že tato kniha nesplnila mé očekávání, protože jsem se na ni těšila jako malá holka na Vánoce.
Začneme klady. Velmi se mi líbil nápad autorky, že hlavní hrdinka bude mít dar, který jí nedovoluje mluvit. Tato část příběhu se mi opravdu líbila a už jenom proto bych to i doporučila ostatním. Autorčiny popisy byly příjemné.
Bohužel tato kniha má i zápory. Největší problém jsem měla s hlavním mužským hrdinou, který se podle mě nechoval ke Skřivánkovi úplně ukázkově. Taky se mi nelíbil jeho charakter a byl mi nesympatický.
Konec byl přijatelný, ale celkový dojem z knihy mi nezlepšil.

01.09.2019 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Za jedinou vadu
na kráse v této knize považuji to, že bylo zprvu velmi složité se začíst (především prvních 100 stran). Takže jakmile se přes toto dostanete, tak už knihu neodložíte, protože vás pohltí.
Za velké plus považuji to, že kapitoly byly psány z pohledu všech hlavních postav, takže člověka to ještě více zajímalo.
Dále se mi líbil ten fakt, že hlavními hrdiny jsou “záporáci”, takže nejednají vždy čestně či spravedlivě.
Tuři knihu mohu rozhodně doporučit a už se těším, jakmile si přečtu druhý díl.

30.08.2019 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Když jsem si knihu vybírala do povinné četby, tak jsem ani nečekala, že se mi kniha zalíbí až tak moc.
Příběh se mi velmi líbil, byl silný a ještě navíc tam bylo ponaučení, které já mám v příbězích ráda.

27.08.2019 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Přiznám se, že nejprve jsem viděla film až pak četla knihu. Přestože se mi film líbil, tak kniha se mi líbila ještě více. Byla skvěle napsaná a poutavá.
Za nejlepší postavu považuji pana Tumnuse, který mi byl velmi sympatický. Ostatní hlavní hrdinové mi byli také poměrně sympatičtí.

27.08.2019 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Myslím si, že pokud milujete řeckou mytologii a fantasy svět (nebo autorovu druhou sérii Percy Jackson), tak se vám tato kniha (popřípadě celá série) bude velmi líbit.
Je pravda, že může být můj názor na knihu zkreslený tím, že jsem se o řeckou mytologie zajímala sama. Je proto možné, že právě proto se mi tato kniha tak moc líbila.
Musím vyzdvihnout autorovu nápaditost děje a především jeho představivost, jelikož i doteď si pamatuji ty příjemně popsané bitvy. Všechna čest tomuto autorovi, jelikož společně se sérií Percy Jackson vytvořil půvabný svět, do kterého se kdykoliv ráda podívám a připomenu si, proč jeho knihy mám tak ráda.

27.08.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Je velmi obtížné zhodnotit tuto knihu, jelikož se mi na jednu stranu velmi líbila, ale na tu druhou až tolik ne. Jsou ve mě takové smíšené pocity především ohledně hlavních postav. Myslím si, že autorka se velmi snažila o to, aby se čtenářům postavy přirostly k srdci a soucítili s nimi, prožívali jejich bolest a všemožná trápení, ale mám takový pocit, že v mém případě to nevyšlo. Postavy mi byly docela nesympatické a protivné. Celkově byly hlavní postavy můj největší problém. Příběh byl poměrně jednoduchý, ale nikterak neurazil.

26.08.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha mě svým způsobem učarovala, protože jsem knihu ani nedokázala odložit. Tento příběh má všechno, co by měl obsahovat - napínavost děje, příjemné postavy (nevědomost, který ze dvou hlavních mužských postav je princ nebo zabiják, mě ubíjela), nádherné popisy okolí. Opravdu jsem velmi ráda, že jsem na tuto knihu narazila a přečetla si ji.

26.08.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Ke knize jsem se dostala po dokoukání filmu, který mě poměrně zaujal. Nějakou dobu jsem sama sebe přemlouvala, zda si knihu přečíst, ale nakonec jsem se odhodlala a přečetla ji. A udělala jsem dobře. Kniha byla nápadná, čtivá a víceméně splnila všechno, co jsem od ní očekávala. Sice se v knize našly situace, které by tam nemusely být, ale to už stejně nezměním. Velké plus má u mě autorka za celkový pohled na jejich svět, který byl podle mého názoru velmi promyšlený a pozoruhodný. Knihu jsem četla již dvakrát a neomrzela mě.

26.08.2019 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Výborný reteling, který mě dojal, pobavil a zároveň mě nenechal od knihy odejít. Kromě toho, že se kniha čte skoro sama, tak musím vyzdvihnout svět, ve kterém se děj odehrává (naprosto mě uchvátil). K této knize se budu vracet velmi ráda.

26.08.2019 5 z 5