Thackery14 Thackery14 komentáře u knih

První První Kiera Cass

A tohle má být ten slavný závěr? Myslím si, že První je nejslabší ze všech dílů a America je na přes držku víc, než předtím. Konec knížky byl nesmyslný, rychlý a nedomyšlený. Autorka snad úplně pomátla, nebo co mělo znamenat to s Celeste? Přála bych to spíš Americe. Nicméně, uděluji dvě hvězdičky za krásnou obálku a to, jak jsem knihu rychle přečetla. Doufám, že mě Dcera nezklame.

12.05.2016 2 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Ačkoliv jsem se snažila, knížku jsem v půlce odložila, vůbec mě nebavila. Třeba se k ní někdy zase vrátím a dočtu ji celou.

10.05.2016

Past Past Lauren DeStefano

Kniha mě bavila, i když mě chvílemi neskutečně hlavní hrdinka štvala, jak byla nerozhodná, koho vlastně miluje nebo ne. A ty její nálady a myšlenky, škoda mluvit, nejradši bych ji v některých scénách flákla. Asi se teď divíte, proč jsem knize dala pět hvězdiček. Nejdříve jsem zvažovala 3 s tím, že tam bude pomyslná půl hvězdička, pak 4 a když jsem se dostala na samý konec a knížku zaklapla.. prostě paráda! Ani na chvilku jsem se nenudila, děj byl svižný a i když se to skoro celé odehrávalo v jednom domě, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Autorka umí skvěle a chytlavě psát, druhý díl si určitě přečtu!

10.05.2016 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Báječná knížka, četla se jak po másle. :)

06.04.2016 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Prostě bomba! U knížky jsem se ani na chvilku nenudila a rozuzlení bylo naprosto geniální! Všechno, co mi celou knížkou vrtalo hlavou, jsem se dozvěděla. Rozhodně doporučuji přečíst!

20.03.2016 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první kniha od Stephena Kinga. Nenadchla, ale ani nezklamala, byť i přes nízký počet stránek jsem se musela do čtení trochu nutit a rozhovory s policií už prostě jen přeskakovala.

06.03.2016 4 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Velice čtivá a milá knížka. :)

17.12.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ed Kennedy i Ritchie, Marv (kterého jsem ze začátku moc nemusela) a Audrey mi za celou knížku ohromně přirostli k srdci. Nejvíc nejspíš Ed. Konec knihy jsem vážně nečekala, za sebe doporučuji všemi deseti. :) Zusak je vážně skvělý spisovatel, rozhodně si od něj musím ještě něco přečíst, jeho styl psaní je moc příjemný na čtení.

13.12.2015 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Uběhly dvě hodiny od přečtení knihy
a já
pořád nevím
co si mám o té knize
myslet.

09.10.2015 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Dlouhou dobu jsem si na tuhle všemi opěvovanou knížku brousila zuby, ale po dočtení... zkrátka velké očekávání a velké zklamání. Do čtení jsem se musela nutit, nesympatické postavy (kromě Leviho a Wren, ty jsem měla celkem ráda) příběh prakticky o ničem, úryvky ze Simona, který se silně podobal Harrymu jsem už po čase začala přeskakovat a kostrbatý styl psaní na tom taky moc nepřidal. Po váhání, jestli dát tři nebo dvě hvězdičky dávám pouze dvě. Škoda. Eleanor&Park se mi líbilo mnohem víc.

03.10.2015 2 z 5

První První Kiera Cass

Z knihy mám celkem smíšené pocity. America se projevila jako naprostá Mary Sue (rádoby chytrá, ale přesto překrásná chudá zrzka hrající na housle) a konec mě dóóóóst zklamal. Přesto jsem si ale oblíbila Maxona, i když jeho rozhodnutí kapku nechápu. Plusem bylo to, že autorka píše čtivě a v knize mě čekalo plno odpovědí na nezodpovězené otázky a spoustu nečekaných zvratů - přesto se ale hlavní hrdinka chovala jako naprostá blbka. Po váhání mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičky uděluji pouze tři.

27.09.2015 2 z 5

Oukej, čekala jsem něco trochu víc, ale kniha rozhodně neurazila. Takových sto stran jsem se knížkou musela doslova prokousávat, ale později se to přece jen rozjelo a to všechno jen doplňovaly úchvatné fotografie. Hlavní protagonista mi moc nesedl... Byl takový, no, nudný. Ale zato mi moc sedli vedlejší postavy jako Bronwyn, Millard, Enoch a Hugh. Doslova jsem se do nich zamilovala! Podivné Město si rozhodně koupím, protože konec skončil vážně napínavě. Dávám čtyři **** :)

19.09.2015 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Při čtení Koraliny mě mnohdy až mrazilo nad situacemi, do které autor nacpal všechnu svou zvrácenou fantazii. Fajn, přiznám se, po nocích jsem se s touhle knížkou vážně bála. Přesto je ale moc pěkná, čtivá a rychle to ocípá. Od jejího přečtení se bojím knoflíčků, hehe.

01.09.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Naprosto okouzlující knížka a důkaz, že paní Geirová opět nezklamala!
Po naprosto úchvatné sérii rubínů jsem se kapku bála, že knížka bude nudná, ale opak byl pravdou. Liv a její sestra Mia jako vždycky perlily o sto šest a já se nad knížkou mockrát popadala za břicho. :D Nad knížkou se tedy rozhodně nudit nebudete, kniha vám doslova mizí pod rukama a námět je nanejvýš okouzlující. Tohle musí mít každý snílek u sebe v poličce. ^^

31.08.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krásná, oddychová kniha z všedního světa. I když jsem zpočátku od knihy nic moc neočekávala a námět taky nebyl nijak ohromující, kniha se mi četla dobře. Oceňuji i to, jak se autorka rozhodla psát z pohledu dvou osob. I když pochybuji, že by se ti dva v realitě dali dohromady, oba mi byli moc sympatičtí. Konec byl lehce předvídatelný, knihu jsem si ale moc užila a po kratším váhání, jestli dát pět, nebo čtyři hvězdy, jsem se rozhodla pro čtyři. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst. :)

31.08.2015 4 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Knížka i námět byly úžasný, jen bych někdy (čti často, skoro pořád) nejradši hlavní protagonistku Regan něčím flákla přes hlavu, aby se konečně vzpamatovala. Byla mi nesympatická, naivní, hloupá, otravná a její povaha mi hodně kazila dojem z knihy. Jediný, kdo tam ale za něco stál byl Patrick, kterého jsem měla až do konce knihy ráda. Autorky ale přesto psaly čtivě, kniha mi rychle ubíhala. Přece jenom ale se z té myšlenky dalo vytřískat o něco víc. Uděluji tři hvězdičky.
Edit: Po knížce jsem sáhla znova a přidávám 1*

31.08.2015 4 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Úžasná knížka. Přečetla jsem si ji hned několikrát a to proto, že jsem stránky hltala jednu po druhé a než jsem se nadála, byla jsem na konci - prostě nebylo místa, kde bych se nudila. Téma steampunk mě naprosto uchvátilo. Kdo má rád Harryho Pottera, musí si zamilovat i tuhle knížku! Jedinou výtku bych měla snad jen k jménu hlavní protagonistky, ale to už je jen maličkost, že. :-) Pět hvězdiček za obsah, čtyři hvězdičky za obal.

31.08.2015 5 z 5