TessaJean TessaJean komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Dlouho jsem nečetla něco, od čeho bych se prostě a jednoduše nedokázala odtrhnout. Já tyhle sousedské thrillery prostě miluju! Bylo to poutavé od začátku až do konce, velice originální a nepředvídatelné... až do posledních stran jsem pochybovala o tom, kdo je vrahem. Stejně jsem se netrefila a autorka opět nezklamala. Tohle bylo fakt něco...

30.04.2022 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Tuhle knihu jsem si hodně „šetřila“, jelikož mě tak moc bavila, že jsem ji prostě nechtěla dočíst. Vlastně nemám co bych vytkla.. doufám, že od autorky vyjde více knih. Už teď se těším!

20.03.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Velká oddechovka! Kniha je velice dobře napsaná, kapitoly jsou krátké a tudíž děj hrozně rychle ubíhá. Normálně nemám ve zvyku číst knihy, které mají tolik stránek, ale tato mě bavila natolik, že jsem četla neustále.

28.03.2021 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Wow, tak to teda byla jízda... nad touhle knihou budu přemýšlet asi ještě hodně dlouho. V každé kapitole byl minimálně jeden zvrat, který jsem vůbec nečekala a pokaždé si řekla, že to snad ani není možný co autor ještě dokáže vymyslet. Několikrát jsem se i vracela v ději a stránky si přečetla ještě jednou, abych se ujistila, že to chápu správně. Každá kapitola končí nesmírně napínavě, takže jsem prostě musela číst dál a dál, protože jsem se musela dozvědět co nejdřív jak to teda vlastně celé je. Až mě skoro mrzí, že jsem nedokázala přestat číst a knihu přečetla tak rychle. Miluju tohoto autora, každá jeho kniha je absolutní skvost!

15.12.2020 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Rychle se to četlo, hodně mě to bavilo.. autorka má dobrý smyl pro humor

01.12.2020 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Tři hvězdy dávám za to, že mě šokoval konec a posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnout. Ale jinak? Zezačátku to bylo příšerně zdlouhavé, přišlo mi, že je tam spousta pasáží, která by tam vůbec nemusela být. Nutila jsem se do čtení a vůbec mě to nebavilo.
Autor píše čtivě, ale na knihu Spřízněné duše to ani zdaleka nemá.

22.05.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nebaví mě knihy s válečnou tématikou, ale když jsem všude viděla ty pozitivní recenze a doporučení rozhodla jsem se, že si ji také přečtu. A musím říct, že toho nelituji. Ze začátku mě děj moc nebavil, ale jak jsem postupně obracela strany zjistila jsem, že musím číst dál a dál. Nejvíce mě pochopitelně bavil konec, tedy příběh samotné Hany, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Místy se mi ale četl velice těžko, takže mi v některých částech bylo až psychicky nevolno...opravdu silná, emotivní kniha, po jejímž dočtení jsem se musela jít najíst.

12.02.2019 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tak tahle kniha od Třeštíkový mě hrozně bavila. Nemůžu si pomoct, ale hrozně se mi líbí autorčin styl psaní, kde má děj svižné tempo a neustále se tam něco děje. Ze začátku jsem se sice moc nechytala, ale po chvíli jsem se začetla a čím víc jsem obracela stránky, tím víc mě příběh bavil. Místy byla i celkem humorná a pobavila jsem se. Líbí se mi příběhy, kde je jasně vyobrazená realita a ne všechno je vždy růžové.

17.12.2018 4 z 5

Do čtení jsem se musela nutit. Kdyby nebyla knížka tak tenká, asi bych ji nedočetla.

15.09.2018 2 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Upřímně jsem od této knihy nečekala že mě bude až tak moc bavit. Chytla jsem se od prvních stránek a i když je kniha vcelku tlustá, měla jsem ji přečtenou během několika málo dní. Napínavá od začátku do konce :)

12.08.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Znovu sázka na jistotu. :) Ačkoliv detektivky moc nečtu, musím říct, že od Chrise bych přečetla všechno bez nějakých obav, že mě to snad nebude bavit. Úžasná kniha a jdu se hned pustit do další..

31.05.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Zajímavější to začalo být až v druhé části. Kniha se mi četla dobře, ale konec mi přišel celkem přitažený za vlasy

03.07.2017 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Kniha je naprosto neuvěřitelná. Napínavá a čtivá je od začátku až do konce.. nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout a přečela jsem ji už za dva dny, což se mi normálně u knih nestává. Mohu jen říct že příběh je tak napínavý a plný zvratů, že jsem jen lapala po dechu a musela nekontrolovatelně obracet strany. Konec je naprosto šokující a já se jen těším až si přečtu další z jeho knih.

10.04.2016 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tato kniha je celkově úžasná. Letos jsem si jí půjčila z knihovny už podruhé a znovu jsem ji dychtivě přečetla za pár dnů.:) Nejvíce mě asi oslovila povídka Dobré manželství.

24.12.2014 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Autorka má velký talent na psaní, každá její kniha se čte velice dobře. Konec mi přišel trochu useknutý, uchvátaný, sepsaný tak nějak na dvě strany a konec...
P. S. každý máme v sobě svého Xavera ;)

21.07.2023 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Tak jsem si s velkým nadšením koupila novou knihu od J. D. Barkera, jelikož jeho předešlá série mě natolik bavila, že jsem nutně potřebovala číst něco dalšího...
Avšak tato kniha pro mě nebyla nic víc než zklamání. Hlavní hrdinka na pěst, chování její dcery naprosto neodpovídalo chování 11ti letého dítěte, celý příběh byl jen těžko uvěřitelný. Občas jsem si říkala jestli ten Bernie neumí kouzlit, že mu všechno tak dobře prochází...všude jen samá bomba..
Knihu jsem chtěla odložit, ale kousla jsem se a nakonec dočetla do konce.

23.05.2022 1 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Začátek knihy mě vtáhl do děje celkem rychle, konec už byl slabší a spíš už jsem jen chtěla vědět kdo teda za tím vším stojí. Na zadek jsem si z toho nesedla, avšak kniha stále patří k těm lepším od B.A. Paris.

22.04.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Stránky se otáčely jedna za druhou, to je pravda, avšak pro mě spíše průměrné čtení...taková vztahovka než thriller

15.04.2022 3 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Skvělé! Dobře se to četlo, bylo to nepředvídatelné každou stránkou. Velice se mi líbilo, že Lily páchala zlo de facto už od mala. Takový prvek mi u knih přijde velice znepokojivý a vzrušující zároveň. I tady to splnilo svůj účel a já jsem spokojená.

14.04.2022 5 z 5

Sok Sok Iain Reid

Sok je knihou, kterou když člověk nepřečte do konce, tak ji prostě nepochopí. Já sama jsem měla několikrát tendenci ji odložit, protože jsem nechápala jak jednání hlavních hrdinů tak celkové dění v knize. Nakonec jsem si ale řekla, že musím vydržet abych se dozvěděla o co tam tedy celou dobu jde. Autor píše skvěle a navíc umí vykreslit temnou a velice zvláštní atmosféru, která nepostrádá vnitřní napětí a pocit, že zde není vše tak úplně v pořádku. Thriller to tedy není... za mě je to psychologické drama s velice překvapivým koncem, který mě ohromil. Vůbec jsem to nečekala a najednou do sebe prostě všechno zapadlo.

05.03.2022 4 z 5