Tess_BooksNerd Tess_BooksNerd komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Poslechnuto jako Audiokniha. A tedy Paaaani. Na hororový žánr moc nejsem ale tohle bylo tak skvěle zpracované. Poslouchala jsem při práci a můžu říct, že jsem se fakt občas dost bála. Jednou mě vystrašil manžel když mě vyzvedával. Na mou obhajobu, mě stačí málo a bojím se. Audiokniha byla skvěle namluvená.
Příběhy o duchách mám ráda. Tady byla navíc i špetka magie, hodný a zlý duch, odvážná hlavní postava i její kocour. Určitě si koupím limitovanou edici, která by měla brzy vyjít a také další díly.

04.03.2024 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Zpočátku jsem měla problém se začíst. Ovšem ne vinnou tohoto příběhu. Tato kniha byla bohužel tou první, po které jsem sáhla po opětovném čtení mě milované série. V obchodu jsem si ji zběžně prohlédla a vrátila do regálů. Shodou okolností se líbila manželovi, tak mi ji koupil. A ačkoli je typickým příkladem člověka, který viděl knihu za celý život tak možná z rychlíku, musím jeho výběr pochválit.
Kniha má 525 stran. Což je třeba oproti knihám ze série ACOTAR o 200 stran méně, je tu opravdu spooousta textu.
Příběh plyne svižným tempem. Je tu spousta akce, nechybí úžasná romantická linka i spousta tajemství a záhady. Postava Romeria se mi líbila. Nebyla taková ta typická ufňukaná holčička které se sejdou příšerné věci. Nad tím vším uvažuje, přebírá si to v hlavě a rozhoduje se podle dané situace. Král Zander mi občas lezl na nervy, ale nakonec si ho člověk zamiluje.
A až na ten otevřený konec, který mi opět drásá mou knihomolskou duši a potřebu vědět jak příběh princezny Romerie a Krále Zandera skončí, celkově byla kniha vzrušující cestou do jiného světa. Rozhodně si přečtu další díl, až vyjde. Tedy podle otevřeného konce soudím, že další díl bude.

07.02.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Z prvu bych chtěla říct, že toto opravdu není můj žánr. Ačkoliv se tomu snažím vyhnout, jakožto knižní závislák, člen klubu Dobrovský jsem cítila jakousi povinnost, si tuto knihu od Adama "přečíst". Já ji poslechla jako audioknihu. A musím říct že mě překvapila. Ačkoliv jsem celou knihu přemýšlela, co to má sakra být, proč tam je tolik příběhů a co ksakru mají ti lidé společného. Kdo je Pětka, odkud se vzala záhadná Jenny která sice vypadá jako dítě, ale myslí i chováním je jako starší dáma. Na konci do sebe vše zapadlo a mě začal celý příběh dávat konečný smysl. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděla jak se Daniel seznámil s temnotou a proč si vybrala zrovna jeho.

11.01.2024 3 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

(SPOILER) "Co to sakra děláš?" "Říká se tomu obětí Kadene." "Víš, mezi lidmi co nejsou citově zakrnělí, se to používá k projevení vděčnosti."

Tohle byla úžasná kniha. Přečteno jedním dechem. Příběh je nabitý akcí, nechybí nádech erotiky, humoru i trocha toho smutku. Kniha mě hluboce zasáhla a vtáhla do děje takovou silou, až jsem občas nevnímala přítomnost kolem sebe.

Ayla je vyděděncem smečky Raka. Napůl člověk napůl vlk. Od malička se k ní její smečka chová příšerně. Neustálé ponižování a fyzické týrání. I když je dcerou samotného Alfy. Pro otce je připomínkou jeho chyby, úletu v podobě sexu s lidskou ženou. Slabou útěchou ji je jen její starší bratr Wesley a kamarádka Mira. Naději vkládá do konvergence, kde ve svých 22 letech získá svého vlka a druha, který jí dá nový domov a lásku, která ji celý život chybí. Vlk, kterého probudila díky moci slunečních čarodějek má bílou srst, což je velmi vzácné. Jejím novým druhem byl zvolen Jorden, následník postu Alfa smečky lvů. Při předání je její otec a téměř celý klan vyvražděn. Ayla v sobě probudí jakousi moc, která ji dovoluje pohybovat se ve svitu měsíce z místa na místo. Na pokraji smrti ji najde parta kluků. Později zavřená v cele se dozvídá, že ten muž se jmenuje Kaden, Alfa smečky Hadonošů, která měla být pouhou legendou. Ayla je podrobena výcviku a nesčetné zkouškám, aby dokázala svou loajalitu a byla přijata jako právoplatný člen smečky. Během této doby se zamiluje do Kadena. Nastane veliká bitva, kde ji Jorden vydírá a je nucena s ním odjet. Kaden si myslí, že nakonec zvítězilo její pouto ke svému druhovi Jordenovi a opustila jeho i smečku. Dozví se Kaden pravý důvod, proč s ním dobrovolně odjela. A dokáže Ayla najít cestu zpět ke své smečce..?

30.12.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

(SPOILER) Tahle kniha mě opravdu bavila. Jasný nádech typu "Padesát odstínů šedi" tomu dodával chutný říz. Příběh má spoustu vtipných částí. U některých pasáží jsem se smála jak pominutá. Celá kniha se četla bez sebemenších zádrhelů, příběh hezky plynul, nikde žádné prázdné mezery. Každá stránka nabitá nějakou akcí. Přesně to od knih očekávám a u téhle mi spisovatelka všechno naservírovala na zlatém podnose.

Míša pracuje jako asistentka pro jednoho z hlavních šéfů. Adam nastoupil jako nový hlavní vedoucí celé firmy. Od začátku se choval jako arogantní, sebestředný blbec. Bezdůvodně na všechny řval, hlavně na Mísu a jejího šéfa Tomáše, který byl také Adamovým bratrem. Nebála se ho a dost si n něj otvírala pusu. Jako trest ji prostě obšťastnil na pracovním stole. I když se Michala od něj chtěla držet dál, něco jí k němu táhlo. A tak se po pár setkáních dohodli na vztahu jen sex. Postupem času se do sebe zamilovali a rozhodli se zkusit skutečný vztah. Ten se jim dařilo a i v práci byl Adam snesitelný. Problém začala dělat jeho bývalá přítelkyně, ze které se vyklubal naprostý psychopat. Provedla něco, co ty dva rozeštvalo a rozešli se. Mezitím co se Míša schovávala a utápěla se ve svým žalu, Adam na Silvu sbíral veškerou špínu. Míša málem přišla o život. Díky tomuto incidentu a pravdě, která vyšla najevo, se dali znovu dohromady. Šílená ex vyhrožovala zabitím slečny asistentky, pokud za ní Adam nepřijede. Zatajil Míše kam jede a vydal se jí na milost. Poslední, co uviděl je střelná zbraň namířena na něj a hlasitý výstřel....

29.12.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Nejlepší díl z celé série. Ačkoli spousta recenzí a komentářů hudruje nad počtem erotických scén, pro mě to bylo vřelým uvítáním. Je to série Hříšných. Princové jsou samotnými hříchy, a touha, neřest a sex patří k hříchu. Z předešlého dílu víme, že je Vittoria naživu. Tak nějak už jsem začala tušit, že nejsou jen obyčejné čarodějky. Ale takové odhalení jsem ani v nejmenším netušila. Láska je nejmocnější magií. Skvělý "citát". Když se Emílie vzdala svého nitra pro Iru, byl to největší projev lásky. Samael se stal mým třetím nejoblíbenějším princem a králem. Kráčí teď v mé mysli po boku Rotha a Rhysanda. Ira byl úžasný celou sérii, ale v tomto díle byl božským démonem. Skvělé zakončena série a ačkoliv předchozí dva díly mě moc neoslovili,tento díl jsem zhtla během jednoho dne a nelituji probdělé noci s knihou.

15.12.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Kde začít... Tuto knihu jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu. Stala se světovým bestsellerem a tak jsem si řekla, že to bude fajn a rychlé čtení. No. Prvních asi 50 stran bylo pro mě jakési utrpení. Rachel vypráví, jak kvůli alkoholu přišla o všechno, objevuje se i Megan a Scott. Každodenní dojíždění vlakem, vysněné postavy které jsou ve skutečnosti někdo jiný. Až po zmizení Megan to začíná být vcelku zajímavé. Pak se najde mrtvá. Všichni podezřívají jejího manžela Scotta a bývalého milence Kamala. Rachel stále řeší alkohol a svého exmanžela. Ve finále je vrahem úplně někdo jiný. Pro určité postavy končí kniha happyendem. Proč je kniha bestseller netuším. Člověk si musí dávat dobrý pozor na datum, kterého se právě dané vyprávění týká. Knihu hodnotím ani kladně, ani špatně. Ale že bych ji někdy četla znovu, to se asi nestane.

27.10.2023 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

(SPOILER) Kde jen začít. Autorka si s příběhem vyhrála opravdu bravurně. Ačkoli toto téma není zrovna mým šálkem kávy, zajímalo mě, jak to s "Fredovou" nakonec dopadne. Příběh je čtivý, neuspěchaný. Postavy i místa jsou velice dobře popsané, což nám dává jistý pocit poznání. Samozřejmě bych mohla říct, že se tento příběh někdy v budoucnosti může stát svým způsobem skutečností. Co mě ale velice frustruje, je nedokončený příběh June. Jak dopadla? Podařilo se jí utéct? Našla Luka? Získala zpět svou dceru? Porodila dítě, které čekala s Nickem? Našli ji? Odvlekli ji zpět? Pověsili? Toto jsou otázky, které si po přečtení kladu a na které bych ráda znala odpověď. Takto nedokončený příběh je pro mě jako kudla do zad od spisovatelky. Proto nemohu dát plný počet hvězd ve svém hodnocení.

23.10.2023 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tajemství sídla Craven Manor je strašidelné strhující čtení. Nebála jsem se sice tolik, jako při poslechu prvního dílu, ovšem tento mě jaksi více oslovil. Spisovatelka si umí skutečně skvěle vyhrát s popisy postav, míst i strašidelných situací. Kniha vás chytne a nepustí.

Daniel se potloukal životem jako bezdomovec, než ho našel Bratranec Kyle a nabídl mu bydlení u sebe. Jednoho dne se objeví dopis pod dveřmi, ve které dostává nabídku na práci zahradníka v sídle Craven Manor. Špatný vtip. Situace ho ovšem nutí na to místo alespoň zajít. V dopise nestojí adresa, jen popis, jak se k sídlu dostat. Jakmile se ocitne před budovou, cítí, že je pozorován. To místo je divné. Neměl by tam být. Majitel mu ovšem nabídl zahradní domek k bydlení, a tak jeho žádost přijme. Musí dodržovat jen pár pravidel. Ne vycházet z domku po půlnoci, mít zatažené závěsy, pokud uslyší ťukání, neotvírat a za žádných okolností nikdy nevstupovat do věže. To poruší hned, jakmile přijde jednou pozdě. Najednou před ním stojí Duch. A tak postupně odkrývá tajemství tohoto místa. Jenže ne všichni duchové jsou zlý. Kdo je záhadná žena ve věži? Jak to, že Bran nezemřel a dokáže se měnit s havrana či kočku? A proč ho všichni varují, i když je jeho zaměstnavatel hodný? Nebo snad ne?

Jedna rodina, dva téměř odlišné příběhy historie. Jenže komu má Daniel věřit? Lze to vůbec?

14.05.2024 5 z 5

Nápoj lásky Nápoj lásky Ivana Nováková

Kniha byla... Eeeehm.. fajn..
V prvé řadě bych ráda vyzdvihla fakt, že anotace absolutně nepopisuje příběh. Ema je sice kouzelnice, v neprovozuje seznamku a už vůbec není v područí démona. Ano, umí kouzlit, ano umí nápoj lásky a ano, dokáže vycítit pravou lásku určité osoby. Ten démon který jí údajně drží v područí, je její profesor. Donutil ji se s ním vyspat ale to je celé. Od té doby ji sice pronásleduje, ale není to tak, že by jí něco přikazoval a ona ho musela poslechnout.
Příběh sám o sobě byl v celku dobrý, ale rozhodně toto není kniha, ke které se někdy vrátím. A co už tuplem nedokážu pochopit, proč mají někteří autoři potřebu všude psát miláčku a jiné láskyplné oslovení téměř v každé větě, ve které spolu pár mluví? Docela dost mi to ruší čtení.
Námět na knihu by byl super, jen zpracování mi přišlo krapet nezáživné. Žádná akce, žádné napětí.

30.03.2024 2 z 5

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Skvělá kniha pro nudné večery. Nechybí humor, spousta dialogů, příběh vyprávěn z pohledů obou hlavních hrdinů. Theo mi přirostl k srdci. Sice se občas, a tedy hlavně u konce chová jako naprostý blb, ale je sladkej. Celkově mě kniha bavila. Pěkná obálka je skvělý bonus.

Celý příběh začíná na párty, kde Theo poznává záhadnou dívku, která mu shodou okolností pozvrací botu, a poté si si navzájem řeknou své trápení. Jenže hned druhý den záhadná dívka už není tak záhadná. A tak se začínají seznamovat, stanou se z nich nejlepší přátelé a tvoří spolu něco úžasného. Nechybí ani chemie. Ale stačí to k tomu, aby spolu zůstali? Laney má slabost pro namachrované borce, což Teddy rozhodně není. Za to jeho spolubydlící je král hříchu.

19.03.2024 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tuto knihu jsem dostala jako "dárek" na začátku ledna. Trvalo to dlouho ale nakonec i na tuto knihu přišla řada. A jsem vděčná. Zpočátku jsem byla trochu skeptická ale úplně zbytečně. Příběh byl velice čtivý, hlavní postavy zajímavé. Líbí se mi, jak spisovatelka knihu pojala. Vypráví příběh ze současnosti, ale zároveň i z minulosti.
V tomto příběhu máme v podstatě čtyři hlavni hrdiny. Miu a Haakona. Dva archeologové. Mia zdědí chatu ve Švédsku. Jako dědictví získá prsten s hadem, který jak se ukáže je originál z 9. Století z období Vikingů. Setkává se v Muzeu s Haakonem, kterému povolí prohlídku po pozemcích patřící k chatě. Mezitím odjíždí zpět do Anglie. Později se zjistí, že by na jejím pozemku mohli být pozůstatky vikinské osady a souhlasí s vykopávkami. A tak odjíždí na celé léto do Švédska. Tam pomalu odhalují příběh Haukra a Ceri, která byla Keltka, kterou Haukr zajal a postupně se do sebe zamilovali. Haakon si půjčí stejný prsten jako má Mia z muzea, protože cítí nutkání že tam ten prsten patří také. Oba mají divné vidiny, které zobrazují právě Haukra a Ceri. Jejich společnou cestu za svojí láskou, a také Haukrovo malou dceru Juren. Oba dva si hrají s myšlenkou, že by mohlo jít o reinkarnaci a proto vidí a cítí, že jsou spříznění osudem. V cestě jim však stojí Miin snoubenec Charles a život v Londýně.

Hned si musím koupit další díl a pevně doufám, že budou přeloženy i další díly z této série.

13.02.2024 5 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

(SPOILER) Opravdu velice zajímavá kniha. Příběh je zpočátku poněkud plochý, jako na rovné přímce bez nějakého zvratu. A ačkoliv bych během prvních sto stran řekla, že se v tomto duchu bude nést celý příběh, od poloviny mě kniha příjemně překvapila. Romantická linka tu byla v pozadí, ačkoli jsem podle názvu čekala nějakou romantickou bombu.
Tento příběh pojednává o sedmnáctileté Hazel, která by se ráda stala chirurgem. Což je v 19. Století naprosto nemyslitelné. Již od dětství je zasnoubená se svým bratrancem Bernardem. Na své cestě za splněním svého snu uzavře dohodu s jedním z nejlepších doktorů a setkává se s vykradačem hrobů Jackem, který krade mrtvá těla a prodává je doktorům. Hazel se během krátké doby musí připravit na zkoušky, ve kterých musí uspět a zároveň se snaží vyřešit záhadu znovu vypuknutí římské horečky, která sužuje její město.

Konec mi poněkud zlomil srdce. Ačkoliv je na konci jasné, že její milovaný na ní stále někde čeká není jasné, zda se s ním Hazel opět setká, nebo zda si své sny splnila.

12.02.2024 3 z 5

Ve snu Ve snu Anne Pätzold

Po prvních asi 50 stránkách to na mě působilo jako takové typické "klišé" alá sen jedné puberťačky. Jak moc jsem se mýlila.. V této knize je opravdu hodně, ale hodně dialogů. Což je tedy vítaná změna. Dost často jsem se musela smát při rozhovorech, která vedla Ella a Jay-yong. Často vychytralé a dvojsmyslné odpovědi člověku vyrazí dech. Vřelý vztah mezi sestrami je skvělý. Příběh plyne svěžím tempem. Není nijak nabitý akcí nebo čímkoliv podobným. Celá kniha je hlavně o poznávání, budování vztahu, mlčení a skrývání hlavních postav. I to byl asi důvod, proč mi tato kniha trvala stejně dlouho jako jiná kniha o 700 stránkách nabitá záhadami, tajemstvím, romantikou a napětím. I přesto se mi tato kniha líbila natolik, že musím mít celou sérii.

09.02.2024 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Série Dvorů se pro mě stala jakýmsi Zlatým Grálem, ke kterému se pravidelně během roka alespoň 3x, ne-li 4x vracím. Tato kniha mi sice trvala déle než ty předchozí, ale někde za čtvrtkou jsem si zvykla na jiný styl psaní, než který spisovatelka použila v předchozích dílech. Co mě trochu mrzí je, že je tato kniha v podstatě jen o Nestě a Cassianovi. Chápu, proč to tak je, i přesto bych byla raději, kdyby spisovatelka zvolila starý osvědčený pohled Feyre. Ale změna je život. Ve finále jsem i brečela, když Feyre rodila maličkého Nyxe, když Rhysand vycítil jak jejich pouto umírá spolu s ní a zoufalstvím křičel. Brečela jsem když Nesta uzavřela dohodu možná s kotlíkem, možná se samotnou matkou. Dva moji oblíbení Illiryjci našli své štěstí. Pevně doufám a modlím se, že v další knize najde své štěstí konečně i Azriel.

03.02.2024 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tento díl je spíše takový oddychový. Není tu žádná akce ani napětí. Pojednává přesně o takovém klidu po bouři ( v tomto případě válce), který si užíváte. Kdy je člověk vděčný za to, že vidí svou rodinu živou a zdravou.

Slupla jsem ji během pár hodin. Užívala jsem si klid, který mi kniha přinesla. Miluji autorku za ten její humor. A v této knize je ho více než dost. A díky bohu za to. V té části s Amren, kdy seděli u stolu a bavili se o jejím.... Vyprazdňování... Dobrých 5 minut jsem řvala smíchy. Rozhovory mezi členy Dvora snů jsou snad nejlepší části ze všech knih.
A část s koulovačkou těch Illyrijských chlapečků? To ani slovy vyjádřit nelze.
Už jen kvůli této knize jsem přesvědčená , že se k této sérii za pár měsíců opět vrátím. I když to bude už asi po šesté, co jí budu číst během ani ne dvou let.

31.01.2024 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Miluji tuto sérii. Každá stránka každého dílu je jako pohlazení pro mou duši.
Tento díl je opakem toho předchozího. Boje tu jsou téměř od začátku. Pletichy a strasti spojené s vladaři dvorů Prythianu. Ovšem i přes všechny neshody, rozdíly a nenávist nakonec stanou po svém boku. Zarytí nepřátelé, kteří jsou ochotni položit za sebe život. Protože to znamená naději. Naději pro lepší svět.

Nejednou jsem u příběhu brečela. Když se Feyre vydala znovu polapit Suriela. Brečela jsem. Brečela jsem nad bolestí toho hrůzného přítele.
A ke konci... To už jsem řvala jak pubertalní děvče, které právě přišlo o první lásku. Zasáhlo me to až do nejniternější hloubi duše a ať se klidně propadnu pokud bych lhala. Byla to ta nejhorší věc, jakou jsem za posledních několik let pocítila. Tato série ve mě vyvolává tak skutečně pocity. Jako by mávnutím nějakého proutku se ocitnu uvnitř knihy. Uvnitř příběhu, jako by to byla skutečnost a tento svět pouhou noční můrou....

30.01.2024

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Tak tohle byla ještě větší jízda, než první díl. Některé části jsem si musela přečíst několikrát po sobě, abych si opravdu potvrdila, že se to děje. Příběh je nabitý erotikou, dramatem, láskou a nadějí. Kniha se čte sama, neměla jsem problém ponořit se do příběhu a cítit veškeré pocity hrdinů. Pevně doufám, že brzy vyjde další díl z této série.

Ayla je držena jako zajatec smečky Lvů. Jorden se ji snaží přesvědčit, aby se poddala dobrovolně partnerskému poutu a stala se jeho Alfa samicí. Když odmítne, sluneční čarodějky na ni sešlou jakési kouzlo. Z Ayly vytryskne měsíční světlo a složí sluneční čarodějky na zem. Ty jí nakonec potvrdí, co už si myslela. Je poloviční Měsíční čarodějkou. Jorden se sní hodlá spařit během dalšího úplňku, aby stvrdil jejich pouto. Během té doby Ayla předstírá, že se nechává poddat poutu a přemisťuje ji z celý do domu, kde se setká s Mírou, kterou drží proti její vůli. V den úplňku je Ayla připoutána k oltáři, aby se jí Jorden mohl zmocnit proti její vůli. Na světlo přichází nová pravda, která tento svazek neumožňuje. V tu chvíli se objevuje smečka Hadonoše a zachrání obě dívky. Ačkoliv pro Aylu to znamená z vězení do vězení. Kaden ji už nevěří a nechce s ní ani mluvit. Ayla musí napnout všechny síly, aby ho přesvědčila o své věrnosti smečce Hadonoše. O věrnosti k němu samému, i přes její partnerské pouto s Alfou smečky Lvů. I když se to zdá, jako naprosto nemožný úkol....

05.01.2024 5 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Kniha neurazí, nenadchne. Zpočátku fajn příběh. Ačkoli mi dost imponovalo, jak se hlavní hrdinka se svou nejlepší kamarádkou v téměř každé větě nazývali "zlatíčko" atd. To opravdu nebylo nutné. Knihu jsem jakž takž překousala. Co mi ale opravdu hlava nebere, je chování Kláry. Nejlepší kamarádka se vyspí s mým přítelem. Nenávidím je, vymažu je ze života, jsem v depresích. Po pár týdnech se objeví ten "kretén" , kterého jsem se rozhodla nenávidět, ale pustím ho domů, Sednu si s ním na gauč, dám si s ním skleničku a uveřím mu vše, co řekne. Chápu že umírající přítelkyně je hrůza. Ale kamuflovat tím fakt, že s ním bez okolků vlezla do postele? I tak bych mu za žádných okolností neodpustila. Ale ne. Prostě bum bac jasný vyspal ses s mojí kamarádkou, protože tě o to požádala ona, tys to vlastně nechtěl tak jde svět dál můžeme být zase spolu...
Příběh nemastný, neslaný.

26.12.2023 2 z 5

Kráľovstvo Prekliatych Kráľovstvo Prekliatych Kerri Maniscalco

Tento díl byl mnohem lepší, než předchozí. Děj plynul hladce, spousta tajemství i něhy a zuřivosti. V určité části už jsem tušila, kým Ira ve skutečnosti je. Emilia mi lehká na nervy. A to opravdu hodně. Její počínání bylo chaotické, chování k Irovi neslušné a velmi sobecké. Svým zvráceným zpusobem ji projevoval náklonnost, svou ochranářskou stránku i něhu. A ona se chovala jak umanuté rozmazlené děcko. Celkově knihu hodnotím kladně, a to jen díky Irovi.

14.12.2023 4 z 5