Teseme Teseme komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Smutné, krásné a geniální. Mám to moc ráda!

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Mám moc ráda Bočkovy knihy, bavila jsem se u nich. Tahle mi přišla nejvtipnější.

15.07.2021 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Téma je mi blízké, ale se stylem knihy, jak je psaná, jsem musela chvíli bojovat. Nakonec se mi to moc líbilo a považuji toto dílo za strhující román.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Je to strašně tvrdý život, který ti lidé v KLDR mají. Ani ti, co z ní uprchnou ho nemají snadný. Měla jsem při čtení úzkost z toho, že je na zemi tolik lidí, kteří nevědí, co je svoboda.

Knihu by si měl přečíst každý.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

První mé čtenářské setkání s touto spisovatelkou a nemůžu si ho vynachválit.

20.07.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hodně posrav, hodně osudů, solidní propletenec, ve kterém se člověk snadno ztratí. Kniha se mi ale líbila.

20.01.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Smutný, ale krásný příběh!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Opus, který se nelehce čte, ale je krásný. Vrcholně ženský a přeci ne upachtěný. Krása.

12.11.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Je to strhující a diskuze o tom, jestli je to pravdivý příběh nebo ne, mě nezajímají.

15.11.2021 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

jsem nadšená jazykem i stylem vyprávění, který autor použil, líbilo se mi, že děj byl stejně rytmický jako jízda vlaku po kolejích, ostatně právě vášeň k vlakům byla z knihy velice cítit. Krásné.

20.01.2022 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

V hlavní postavě jsem se tak trochu našla, kniha se mi moc líbila. Návraty prostě nemusí být vždy veselé.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pokračování téhle série bych mohla číst až do smrti! Vtipné, milé, chytře napsané.

15.07.2021

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Zábavná kniha, tak akorát dlouhá, příběh rychle utíká, hrdinka zažívá neobvyklé věci. Prostředí originální a neprobádané. Doporučuju!

14.07.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moje nejoblíbenější kniha.

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Mrazivé jako Island sám, skvělé nápady, čtivý příběh.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

To bylo tak milé a svižné čtení! Sice mám u Hartla problém ztotožnit se s postavami, které mi nic neříkají (styl mluvy, přemýšlení, zaměstnání), ale čte se to moc dobře. Takhle jeho kniha obzvlášť!

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Skvělá konverzačka, jen málokterá kniha tak rychle a skvěle plyne. Moc se mi líbí.

14.11.2021 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Nádherná kniha!

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mně se kniha líbila. Pobavila jsem se, a to je důležité.

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Skvěle! Vrcholně ženské, citlivé, žádná přehlídka cynických krav, o nichž čítám v současných románech, krav, které se předhání v tom, která bude mít pichlavější humor a cyničtější poznámky. Krav, které se budou snažit vybočovat a poukazovat na to, že jsou jiné, místo toho, aby jin někdo v knize řekl, že jsou prostě krávy.

No a tahle kniha je jiná, ženy tu žijí své životy, přijímají osud nebo s ním bojují, chovají se zkrátka tak, jak se chová každý, kdo se zrovna nechce do ničeho stylizovat.

Doporučuji, je to osvěžující četba, přestože se odehrává v minulosti.