terka95 terka95 komentáře u knih

Stíny na ostrově Stíny na ostrově Barbara Erskine

Povídky nebyly špatné, ale nijak zvlášť mě nezaujaly, takový průměr:)

24.11.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Fajn počtení, kdyby byl děj vyprávěn v 1.osobě, bylo by to ještě o něco napínavější. Po marketingové masáží jsem čekala asi ještě o trochu víc, ale pěkné 4* si kniha zaslouží.

21.10.2019 4 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Kniha mě bavila, ale Smrtící byznys mě zasáhl (asi i díky autenticitě příběhu) více. Krátký příběh, který máte přečtený za chvíli, mi vyhovoval. Ale občas mi styl psaní přišel těžkopádný, amatérský, některé věty příliš jednoduché. Také mě rozčilovalo, že z Kateřiny udělali "Katy" a ze Sandry "Sandy".. vyprávění bylo místami naivní a nereálné, ocenila bych také víc povídání o Keni. Hondoila bych ideálně 3,5*

29.09.2019 4 z 5

Děkuju Děkuju Tomáš Řepka

Je to asi od mě "přepálené" dát této knížce 5*, ale skvěle se četla a bavila mě:) vyprávění bylo zajímavé a věřila jsem mu vše, ale samozřejmě je důležitý nějaký nadhled a buhví jak to bylo.. na další knihu se těším a přečtu si ji ráda :)

29.09.2019 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Tento psychologický thriller můžu jen doporučit, jsem moc spokojená a od autorky plánuji číst i další knihy. Styl psaní mi sedl, moc mě zajímalo, jak to celé vlastně je a rozuzlení mě překvapilo:) Po dočtení jsem ještě nad knihou přemýšlela a můžu říct, že mě dostala :)

11.09.2019 5 z 5

Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Virginia Vallejo

Od knihy jsem čekala více, místy mě nudila, kolumbijských jmen bylo opravdu přespříliš.. dozvěděla jsem se hlavně to, že Virginii každý obdivoval a prohlašoval ze tu nejkrásnější ženu a všichni z ní byli na větvi.. :D samochválu asi v knížkách nepotřebuji.. ale musím uznat, že některé pasáže byly zajímavé.

11.09.2019 3 z 5

Žena z čísla 24 Žena z čísla 24 Juliet Ashton

Příjemná oddychovka u které jsem si myslela, že mě nepřekvapí a nakonec překvapila vícekrát.. což možná bylo na škodu, knížka ztrácela na uvěřitelnosti. Ale asi málokterý ženský román je uvěřitelný:) Asi vyloženě nenadchne, ale fajn počtení.

05.08.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kapitolky jsou krátké úderné a vtipné, hodněkrát jsem se zasmála:) Četla jsem na etapy, abych se nepřehltila, ale můžu doporučit:)

05.08.2019 5 z 5

Zpráva o jednom únosu Zpráva o jednom únosu Gabriel García Márquez

Rozhodně to nebylo špatné, ale i když v ní bylo dost informací, měla jsem tendenci u ní usínat.. hodně jmen, některé pasáže trochu natahované..

02.08.2019 3 z 5

Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Mark Bowden

Četla jsem po zhlédnutí seriálu Narcos, potěšilo mě, že hodně věcí ze seriálu odráželo skutečnost. Hodně děsivá minulost Kolumbie. Autor si na knize dal záležet a má dobrou vypovídající hodnotu, některé pasáže byly ale malinko slabší.

21.06.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kdybych nebyla od druhé půlky tak zmatená, bylo by to jasných 5*. Krásně promyšlené, neuvěřitelně hezky se to četlo..ale ta zmatenost kdo je kdo a kom se právě píše, jak to celé je.. mě rušila. Až po dočtení mi to jakžtakž secvaklo. Čtení bych si užila více, kdybych nad dějem nemusela až tak moc dumat.. jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla a doporučila bych ji :)

11.05.2019 4 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Po první části se příběh hezky rozjel a již vše nevypadalo tak jednoduše jak na začátku:) Krátké kapitoly měly spád. 4*

28.04.2019 4 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Některé příběhy byly bohužel málo uvěřitelné a nedůvěryhodné. Souhlasím, že po grafické stránce se kniha povedla a také je mi líto, že pro krátkost příběhů (těch poutavých) byly příběhy málo zapamatovatelné.

20.04.2019 3 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Knihu jsem četla dlouho, nepopoháněla mě zvědavost a touha vědět, jak to všechno bude :) Kniha se četla dobře, ale vadilo mi, že jak Joshua, tak Lucy byli vzhledově až moc dokonalí a úspěšní. Nemělo to moc žádnej děj a šťávu..jejich chtíč a touha mi po chvilce začaly vadit, stejně jako jejich hry. Těžkej průměr, další knihy od autorky číst nepotřebuji. Určitě najdete lepší a kvalitnější oddechovky - romantiky :)

13.04.2019 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na knihu jsem se moc těšila a líbila se mi, ale asi jsem čekala více.. tajemnou pecku po tom "hajpu" a naprosto nečekaný závěr. Nejdříve jsem se musela trochu zorientovat, co si myslí a prožívá Jane a co naopak Emma, ale kniha se rychle čte a má poměrně spád.

28.02.2019 4 z 5

Láska je ve vzduchu Láska je ve vzduchu Jane Moore

Klasická odpočinková kniha pro ženy, která byla narozdíl od jiných docela i reálná a ze života :) 3,5-4*

18.02.2019 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Na knihu jsem se těšila, očekávala jsem, že budu fascinovaná a bude to svým způsobem děsivé. Dočkala jsem se nezáživné, příliš dlouhé a natahované knihy (zajímalo by mě, proč byla zařazena do thrillerů). Myslela jsem, že bude víc věnováno důsledkům, autor se rozepíše o všech možných černých scénářích. Místo toho, se kromě pár stran, řešilo proč, jak se to stalo, kdo za útokem vězí.. také nechyběly technologické popisy.. s hlavními postavami jsem se nezžila, nejspíše také proto, že byly skryty pod příjmeními, ne křestními jmény. Knihu jsem dočetla z donucení a jsem ráda, že je za mnou. Námět super, dalo se vytěžit tolik! Jednu hvězdičku dám jen knize, co se opravdu nedá číst..tohle jsem přelouskala, takže za 2*, ale nedoporučuji.

04.02.2019 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nebyla to kniha, kterou bych nemohla odložit, ale po přečtení jsem nad příběhem a událostmi hodně přemýšlela. Vyhovovaly mi krátké úderné kapitoly, příběh rychle odsýpal. O útlaku baltských států ani o námořních katastrofách s civilisty za války jsem nevěděla, stejně tak o Jantarové komnatě, operaci Hannibal.. Příběh je o tom, jak se spojují cizí lidé různých národností a věku, aby si pomohli, ale zárověň vyprávění o tom, jak většina "kope" pouze za sebe a mění se v sobce, protože jinak o kejhák přijdou oni. Je vidět, že si autorka dala ohromné množství práce s hledáním informací. To dokazuje i nespočet lidí, se kterými byla v kontaktu, jak s experty, tak s potomky lidí, kteří na Wilhelmu Gustloffovi cestovali.

13.01.2019 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Knize se nedá upřít snaha o co nejkompletnější infomace, nicméně jsem asi čekala více názorných příkladů a ne příliš učebnicový výklad..kolikrát jsem měla pocit, že čtu pořád to samé dokola, zbytečně dlouhá kniha..do čtení jsem se musela někdy i nutit. Věřím, že někdo ocení knihu více než já, informace v ní určitě najdete.. ale více hvezdiček než 3 dát nemůžu.. požitek z knihy mám pouze na 2*.

02.01.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

U Manželů odvedle mi asi uškodilo, že jsem čekala naprostou pecku a dočkala jsem se spíš rozvleklého příběhu..u této knihy jsem nic nečekala a musím říct, že se mi líbila ..konec tomu korunoval :) Opět by neuškodil rychlejší spád, ale knihu mě bavilo číst, u Manželů jsem už doufala, ať se to nějak rozuzlí a kniha skončí :D říkala jsem si, že dám autorce ještě šanci a Někdo v cizí domě mi potvrdil, že se pustím i do další knihy, až u nás vyjde :) 4,5*

08.12.2018 4 z 5