Terka72 Terka72 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha mě překvapila tím, jak byla čtivá a četla se celkem jednoduše. Ze začátku jsem se nemohla do knihy trochu začíst, ale čím víc jsem měla přečteno, tím víc jsem se začetla a knihu mě bavilo číst. Po přečtení jsem nad knihou musela docela dlouhou dobu přemýšlet. Navíc je v knize skvěle vystihnutý život v totalitním režimu. Doporučuji.

04.08.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím, co k této knize napsat. Dokonalá knížka, která si vzala celé mé srdce :)

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Právě dočteno a musím říct,že jedním dechem. Velmi čtivá kniha, která určitě stojí za přečtení. Začátek byl hodně naivní, ale čím více jsem se začítala, tím více mě kniha pohlcovala a bavila (pokud se to dá u knihy tohoto typu vůbec říci).

02.01.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nemám moc ráda čtení poezie, ale tahle kniha vás prostě chytne a baví !

04.08.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Myslím, že při čtení těchto básní se zamyslíte. Zamyslíte se, co Vás dělá šťastnými a jaký má Váš život smysl. Láska, smrt, běžný život toho všeho se autor v této knize dotýká. Při čtení básní objevíte jejich kouzlo. Kouzlo/poselství, které nám autor chce vzkázat. Život je pomíjivý a tak bysme ho měli využít na plno a ne sedět někde v koutě. Protože položme si otázku: " Co dokážeme, když budeme sedět někde v koutě?" Nic, život uteče a my až pozdě zjistíme, že čas už nevrátíme a že stoupání je jenom jedna z cest.
Myslím, že po dočtení téhle knihy bych tady mohla psát klidně dva dny a nikdy bych nevyjádřila to, co Vám dá tahle kniha..

22.07.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Dokonalost!! Opravdu smekám klobouk před spisovatelkou Alenou Mornštajnovou , její knihy jsou báječné. Ať už se jedná o knihu Hana, Slepá mapa či Hotýlek. Každá je čtivá a baví..

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Na tuhle knihu jsem slyšela neuvěřitelně moc chvály. Ale za mě ne. Mně se kniha nelíbila.

04.08.2018 2 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Když jsem četla tuhle knihu poprvé, tak jsem ji v půlce odložila. Nebavila mě. Ale nedávno jsme jí asi po roce dala znovu šanci.A nevím, co se stalo. Kniha byla skvělá, čtivá a nemohla jsem od ní odtrhnout. Příběh mě bavil a konec knihy jen tak hned nezapomenu. Byla jsem z něj dost vyřízená :( . Jediné, co mě na knize mrzelo bylo moc technických popisů letadel atd. Ale i přesto byla tahle knížka čtivá a mně se moc líbila. Dejte jí šanci!!

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Krásný, dojemný, i když trochu naivní příběh. Jediné, co mně na knize přišlo jako mínus byl její konec, který mně přišel takový uspěchaný (rychle ukončený).Ale i přesto mně po přečtení knihy ukáplo pár slziček.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na knihu jsme četla a slyšela tolik chvály, že jsem se docela obávala ji začíst číst. Ale ta sláva kolem téhle knihy je opravdu oprávněná. Kniha je čtivá, zajímavá, smutná, ale zároveň i nádherná. Kniha s velice silným příběhem. Dokonalá kniha. Doporučuji!

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tato kniha je ještě spolu s knihou Než jsem tě poznala podle mě jedna z nejlepších knih od této spisovatelky. Dvě časové linie v knize jsou velice pěkně napsané, ale mně se více líbila část knihy odehrávající se v historii. Jednoznačně doporučuji!

Osm Osm Radka Třeštíková

Skvělá oddechová kniha, jedna z nejlepších, kterou jsem ted za poslední dobu četla. Opravdu jsem si čtení užila :)
Doporučuji!

04.08.2018 4 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Kruté a mrazivé čtení. Přesto si myslím, že s tématikou koncentračních táborů,holocaustu, 2. sv. v. existuje daleko více krutých a z lidského hlediska nepochopitelných příběhů . Doporučuji ale i přesto přečíst, určitě Vás kniha nenechá bez dojmů.

29.12.2020

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka, které rozhodně nechybí humor a dokáže vám zvednout náladu. Nejdříve jsem si myslela že to bude taková ta "nudná klasika", ale ouha, ona se z knihy vyklubala opravdu povedená kniha, která baví. Do budoucna se ráda podívám i na filmové zpracování.

05.08.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

I když jsem od knihy čekala něco víc, tak se mně příběh líbil a určitě stojí za přečtení.

04.08.2018 3 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Nejsem fanynka komiksů. Myslím, že za celý svůj život jsem jich opravdu moc nepřečetla. Ale komiksy Sarah Andersenové mám ráda. Líbí se mě, jak jsou moc reálné. A hlavní postava jakoby mě z oka vypadla. Komiksy Vás donutí brečet a najednou se nahlas smějete. Opravdu úžasné :)

22.07.2019 5 z 5

Dva prstýnky Dva prstýnky Millie Werber

Ráda čtu osudy různých lidí, hlavně z dob právě druhé světové války. Kniha Dva prstýnky je nádherná. Nádherná, ale zároveň smutná. Ale to ví snad každý, že tato doba nebyla zalitá sluncem. Krásná kniha, která je poutavě napsaná a příběh vás zasáhne.

23.09.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, která vás donutí se zamyslet. Navíc byla knížka velmi čtivá. Mohu vřele doporučit!

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Knize jsem dlouhou dobu odolávala,ale nakonec jsem nevydržela a koupila. Jedná se o velmi silný příběh, který určitě osloví. Drsný a mrazivý život v koncentračním táboře vylíčený na pozadí vztahu nacisty a Židovky. Během čtení jsem si říkala,že tento příběh vlastně už znám. A bylo to tak- z knihy Láska za ostnatým drátem. Což mně přišlo jako veliká škoda.
Kdybych tedy měla porovnat tyto dvě knihy,tak bych si znovu nejspíš přečetla Lásku za ostnatým drátem, která mě dokázala více pohltit do čtení, byla kratší,stručnější, ale zároveň jí nechybělo nic, co by ubíralo na silném příběhu.
Pokud máte raději obsáhlejší a vleklejší knihy,tak doporučuji variantu v podobě Černá a purpurová.

29.12.2020

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Krásný, dojemný příběh , který zaujme nejen vášnivé čtenáře. Jedna z nejlepších knih a osudů, které jsem na toto ( a nejen toto) téma četla.