Terezk-a Terezk-a komentáře u knih

Detox šatníku Detox šatníku Petra Šestáková

Jednoduchá
Stručná
Zajímavé (avšak všeobecně známé) tipy

Jsem ráda, že se mi knížka dostala do ruky. Přečetla jsem si jí a inspirovala se.

11.12.2015 3 z 5

Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Charles Bukowski

Baví mě Bukowského nadhled. Baví mě jeho psaní. Některé básně byly slabší, některé silnější. Ke konci knihy jsem si začala uvědomovat, že je vlastně většina básní jen o alkoholu a sexu, což mě trochu zamrzelo a znudilo. Myslím, že by autor zvládl mnohem více.

24.11.2015 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Ač je kniha povinnou četbou, Oscar Wilde mě moc bavil!
Hodně filozofie, hodně přemýšlení, různé povahy a vcelku zajímavý děj. Oscar Wilde mě oslovil a v budoucnu se chystám i na jeho další knížky!

24.11.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Originalita této knížky: poznámky pod čarou, hlavní hrdina jako génius a knihomol ( vcelku zajímavá postava ).
Děj, chyběl mi děj. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco zajímavého, něco na co čekám u každé knížky. Nestalo se však nic.
Takže spíše taková pohodová oddechovka, nic těžkého.
Dokonce se dalo předpovídat co se stane a jak kniha skončí, což se u jiných knížek Johna Greena předpovídat moc nedá...

10.10.2015 3 z 5

První První Kiera Cass

Přesto že nejsem na romány, sérii Selekce jsem si zamilovala!
Krásný poslední díl.
Nezklamal, překvapil...

26.09.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem četla jako povinnou četbu do školy a rozhodně nelituji.
Je to krásný příběh se skvělou atmosférou.
Některé pasáže jsou sice zdlouhavé, ale i tak se mi kniha četla moc pěkně.
Doporučuji.

19.09.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh s hlubokou myšlenkou.
O lidské hlouposti, odvaze, přátelství...
Napsaný z pohledu smrti. Smrti, která se ráda koukala na oblohu a bála se lidí stejně tak, jak se lidé báli jí.

24.08.2015 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Knížku jsem přečetla

To je asi tak všechno...

14.08.2015 2 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Moc pěkný příběh o lidské pomoci, o tom jak málo stačí ke štěstí.
Líbilo se mi, že v této knížce není téměř žádná záporná postava. Takže velmi milý příběh.
Doporučuji si přečíst a zamyslet se...

26.07.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Johna Greena mám ráda. Ráda čtu o lásce, dobrodružství, o lidském utrpení, ráda hledám skrytou myšlenku v jeho knihách. Celkově se mi líbí jeho filozofie.
Papírová města mě ale zklamala. Neříkám, že se mi knížka nelíbila ( jako nadšenec pro Johna Greena to říci ani nemohu), ale čekala jsem více. Chtěla jsem v knize najít skrytou myšlenku, chtěla jsem o knize ještě přemýšlet dlouho poté co jí přečtu, ale bohužel.

Příběh, metafory, zamyšlení nad životem, láska, smutek, nedočkavost, napětí... To všechno jsem chtěla a kniha to také MĚLA! Ale na Johna Greena a na jeho předešlá díla která jsem četla se mi to zdálo slabší...
I tak ale knihu hodnotím pozitivně, jelikož příběh se mi moc líbil!

19.07.2015 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Hluboká myšlenka....

15.07.2015 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pro mě jedna z nejlepších knížek co jsem četla. Kniha mě naprosto pohltila! Četla se velmi dobře a to díky tomu, že autor nepoužívá žádné zdlouhavé popisy a díky autorovu stylu psaní jsem se dokázala skvěle vžít do dané doby, představit si dané prostředí a situace. Tato kniha mi dala chuť číst další historické romány :)
Konec se dal čekat, mě moc potěšil.

12.07.2015 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Opravdu velmi silný román.
Mladý chlapec prožívá svojí první velkou lásku k dívce jménem Beatrice. Zamýšlí se nad životem a smrtí a hledá pochopení.
Velmi filozofická knížka.
Rychle se čte.

18.06.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Úžasná kniha!
Čekala jsem JEN román, ale John Green nezklamal.
Kniha měla hlubší myšlenku, byla v ní trocha filozofie, byla v ní láska i smrt.
Mám moc ráda knížky u kterých se musím trochu zamyslet a přesně to John Green umí. Po této knížce která měla hloubku se už nemohu dočkat až se pustím do další knížky od tohoto autora.

13.06.2015 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Moje první knížka od Stephena Kinga.
Po této knize mohu říct, že Stephen King je velmi talentovaný spisovatel. Moc se mi líbil jeho styl psaní.
Knížka sama o sobě nebyla hororová jak jsem čekala, ale i tak mě velmi bavila. Líbil se mi konec knížky. Děj byl pěkně ukončený, žádné otevřené konce nebo nedořešené věci.
Rozhodně mohu doporučit.

13.06.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ten kdo se zamiloval do Selekce, bude rozhodně milovat i Elitu!
Osobně se mi druhý díl moc líbil, to jak se celý děj dále vyvíjel. Samozřejmě, že se každá z postav trochu mění, nebo má jiné názory, ale to do příběhu patří. Myslím si že autorka zvládla druhý díl na jedničku! Rozhodně bylo o čem psát a já se ani chvilku nenudila. Autorka opět zvládla ve čtenáři vyvolat pocit, že musí číst dál.

V prvním díle se America rozhodovala mezi princem a Aspenem, druhý díl však končí jinou otázkou...

02.06.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nejsem nadšenec dívčích románů, které jsou takřka o ničem. Myslela jsem si, že i selekce bude jen další LOVE STORY, ale mýlila jsem se. Celý děj je mnohem promyšlenější, než jsem si myslela.
+ spisovatelky styl psaní
+ nic se neprodlužuje, když si něco hlavní hrdinové udělají, tak si to většinou hned vysvětlí ( nechodí se okolo horké kaše a nevznikají mylné názory jen proto, protože si hlavní hrdinové neumí o problémech promluvit )
+ zajímavý děj
+ umění spisovatelky vtáhnout vás do děje
+ krásná obálka

30.05.2015 5 z 5

Výborná kniha, ale myslím si že povídky nebyly hororové. Všechny povídky byly velmi dobře promyšlené a to mě zaujalo.
Obzvláště se mi líbily např. Zlatý skarabeus, Odcizený dopis nebo Podlouhlá bedna :)

22.05.2015 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Zaujal mě krásný obal knížky, a proto jsem čekala působivý děj. Opak je pravdou.
Kniha má sice pěkný obal, ale příběh je velmi slabý. Ze začátku mě kniha nijak neoslovovala, vše bylo zdlouhavě popisováno. Od druhé poloviny jsem se začetla, děj začal být velmi napínavý a rychlý, to ovšem knížku pokazilo. Zdálo se mi, jako by už autorka chtěla knihu co nejrychleji dopsat. Vymyslela si rychlý spád, všechny podstatné věci, které se celou tu dobu tak táhly objasnila v několika stránkách a příběh tvrdě (ne)ukončila.
Škoda...

11.05.2015 3 z 5