Tereza299 Tereza299 komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Knihu Stalker, jakožto moji druhou od Keplera, můžu pochválit o stupínek výše než Písečného muže. Sice ano, děj jsem čekala jiný, některé pasáže mě až unavovaly a rozhodně mě to celé nepřišlo ani o kousek tak "odporně strašidelné" jak všichni okolo mě o této kniže říkají. Líbilo se mi popisování krve a vraždivých metod, líbil se mi závěr, takže to přece jenom ohodnotím kladně. Těch 568 stránek ale udělalo svých a jsem ráda, že mám čtení konečně za sebou. :)

15.04.2018 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha se díky krátkým kapitolám četla rychle, od děje a knihy samotné jsem ale čekala víc :/ průměrná.

14.04.2018 3 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Jako první jsem viděla film, takže jsem od knihy měla přirozeně velké očekávání. To se mi bohužel nějak nesplnilo. Byly pasáže, kdy se to četlo fajn a bylo to napínavé, taktéž ale byly části, kdy se děj táhl a člověk se skrz ty stránky musel prostě nějak probojovat. Postavy mi přišly chaotické a lehce jsem se ztratila v tom kdo je kdo. Kniha fajn, film lepší.

14.04.2018 3 z 5

Myslete velkoryse Myslete velkoryse David Joseph Schwartz

Tahle kniha Vám opravdu něco dá. Je zajímavé, že kniha vydaná v roce 93, může v dnešním světě tolik nabídnout. Všechno krásně bodově vypsané, takže to i hezky leze do hlavy. Pro lepší svět, spokojenější a šťastnější lidi bych tuhle doporučila jako povinnou četbu do středních škol :)

18.03.2018 4 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Rozhodně není na škodu si takovou knížku přečíst. Dá vám pár na to, jak se zorientovat v dnešních médiích, jak vyhodnocovat články, jak a čemu "věřit" a podobně. Taky se mi na knize líbí, že je z českého prostředí.

04.03.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

S nějvětší upřímností, tahle kniha je pro mě opravdu propadák. Opět se mi potvrdilo, že nálepka "edice světový bestseller" a celkové halo za tímhle vším, stojí opravdu za nic.
Prvních pár stránek bylo dobrých. Pak se děj jakoby zastavil a všechno se najednou začalo táhnout. Člověk se nic nového nedozvěděl, vše se točilo dokola a pomalu ztrácelo své kouzlo. Snaha o překvapivý konec taky úplně zbytečná, možná až trapná. Autorce se tohle prostě nepovedlo.

03.03.2018 2 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

U každého hodnocení knihy píšu, nebo si v duchu říkám že jo, "kniha se mi líbila a ráda se k ní vrátím". Nedávno jsem se nad tím zamyslela a zasmála jsem se sama nad sebou, protože pravděpodobnost, že se znovu vrátím k již přečtené knížce, je docela mizerná. Proč bych to k sakru dělala? U Klubu rváčů ale můžu s čistým svědomím prohlásit, že se vrátím. A s láskou. Ta kniha si to zaslouží.
Šikovná práce, kniha je napsaná pro mě velmi příjemným a vzrušujícím stylem, který mě při čtení lákal, a zaujal na podobné úrovni jako samotný děj.
Největší slastí pro mě je kapitola dvacátá. Jedinečné.

14.02.2018 5 z 5

Odpověď Odpověď Allan Pease

Hravé, pestré, na každé stránce najdete motivační citáty, což se mi na tom líbilo asi nejvíc. Kniha jako taková člověku určitě něco dá, o obsahu se to ale říct tolik nedá. Celé je to vlastně založeno na tom, co už všichni dobře známe, takže se dá říct že, nic nového se člověk ani nedozví. Motiv knihy je takový, že když se člověk zamyslí nad tím co chce, a bude tomu věřit, dostane to.
Allan a Barbara sází na práci se čtenářem. Všechno je zde zdůrazňováno několikrát, aby se to dalo líp zapamatovat a vmísit do paměti. Nehledě na to, že při každé příležitosti vybízejí čtenáře, aby si zapisoval své cíle a myšlenky a pracoval s nimi.
V posledních dvou kapitolách popisují svůj příběh a to, jak to celé s tímto principem dotáhli z nuly na vrchol. Prostě jedna z těch knížek "věř sám sobě", dá se říct.

18.01.2018 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

První povídka mě málem od celého čtení odradila, ale... neostýchavý Tomáš Kosek a jeho velmi humorné vyprávění, od nahánění čarodějek, kurev, démonů, přes kouzla a střílečky, po sexuální orgie, velkou erekci a mrd*čky, silně udrželo mou pozornost, a tedy hodnotím velmi kladně :).

12.01.2018 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Nejlepší. Ráda se k ní budu vracet.

08.01.2018 5 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Nudné, autorovo vyprávění naprosto nezáživné, až otravné. Bylo to pro mě doslova trápení :/.

08.01.2018 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Pro mě na českém trhu něco velmi neobvyklého, zajímavého a svým způsobem i vzrušujícího. S touhle knihou se budu pyšnit v mé knihovně :).

08.01.2018 5 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Úchylárny, to já ráda. To je asi to jediné, za co můžu dát knize nějaký ten bod navíc. Jinak mi ale bohužel připadala jako jeden z takových těch slabých, až příliš přefantazírovaných béčkových filmů, které mají na csfd sotva 45%. Závěr byl ok, jinak už jsem se nemohla dočkat, až knihu konečně dočtu.

07.01.2018 3 z 5

Baby Jane Baby Jane Sofi Oksanen

Kniha se hezky četla, měla jsem ji přečtenou během jednoho dne, takže mě trošku zamrzelo že jsem o ději nemohla více přemýšlet. Líbí se mi, že se do literatury dneška dostávají díla jednající o depresích a lesbách. Na knihu budu vzpomínat s úsměvěm i proto, že nekončila happyendem :).

07.01.2018 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kniha se mi nelíbila :). Nebo dejme tomu, že prvních pár kapitol jsem ještě přečetla s chutí, ale pak mé očekávání a nadšení z tak "úžasné" knihy rychle opustilo.
Esoterika je téma které mám ráda, nejsem ten typ člověka, který by automatikcy zavrhl cokoliv co se esoteriky týče. Knihu jsem si koupila s očekáváním, že mi dá autorka nějakou cennou informaci, tak cennou, že se mi doposud obrátí život, tak jak se teda všude tvrdí. (Tohle jsem si teda přečetla z ostatních recenzí na tuto knihu.)
Bohužel, autorka neustále omývá pořád to samé dokola, až mi to připadalo už docela trapné, jako by nevěděla, jak zaplnit prázdné řádky, nebo jako by si přidávála na hodnotě tím, že se bude neustále opakovat a utvrzovat tak své čtenáře ve své "nadřazenosti?".
Jsem fanda klinické smrti, posmrtnému životu a tak vůbec, jak jsem již řekla, nic proti totomu tématu nemám. Tato kniha se mi ale vážně zhnusila. Navíc je přepsaná jako jeden z těch typicky amerických dokumentů. Nafouknutý halo efekt úplně zbytečně. Dle mého se kniha stala bestsellerem kvůli finančím a marketingovým důvodům.

06.01.2018 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Na knize jde krásně vidět pokrok autorky. Kniha je napsaná opravdu velice čtivě a potěšil mě i epilog k jednotlivým postavám.

06.01.2018 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Knihu bych ohodnotila jako "v pořádku", i když mi přišlo že opět něco bylo až příliš rozvinuté a přišlo mi to jako ztráta času. A trochu mě mrzelo, že děj celkově neodpovídal popisu knihy na zadním obalu knihy. Očekávala jsem tedy něco úplně jiného, ale i tak jsem si knihu ráda přečetla.

06.01.2018 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Klevisová se mi příjemně čte. Kroky vraha pro mě bylo hezkou oddychovkou, i když je pravda, že některé části byly příliš zdlouhavé, některé postavy a příběhy okolo nich byly k ději téměř nepodstatné, nebo až příliš rozvinuté.
Trochu mě zamrzelo, že ke konci knihy nebylo věnováno alespoň pár krátkých vět, jak to s jednotlivými postavami dopadlo.

06.01.2018 4 z 5

Bílá zvířata jsou velmi často hluchá Bílá zvířata jsou velmi často hluchá Ivana Myšková

Velmi zajímavá a pro mě dost vzrušující záležitost.
Pro mě je to kniha, při které musím být stoprocentně soustředěná na to, co čtu. Jazyk knihy je nádherný, je to čtivé, snadno představitelné, obálka je pro mě bezkonkurenční. A jelikož jsem člověk, který se těžko něčemu zasměje, kniha mi ten pobavený úsměv na tváři přece jenom vykouzlila. Vůni domova, Závěs a Podšívku jsem si zamilovala, ty ostatní mě zatím tolik nevzali, ke knize se ale časem určitě hodlám vrátit a přečíst si ji znovu. Doporučuju.

06.01.2018 4 z 5