Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Zde se už setkáváme se samotným Thomasem a Teresou. Jejich dlouhé roky strávené ve ZLOSINu. Od začátku jejich mladí, kdy jim bylo sotva 5 let, až do jejich šestnácti let, kdy jsou vyslání do samotného Labyirntu. Dozvídáme se v tomto díle celý detailní popis toho, jak vytvořili celý Labyrint, co bylo jejich záměrem, více se tady dozvídáme o viru, o samotném ZLOSINu, a jak se vlastně daří prvním Placerům, kteří byli poslání do Labyrintu...

Za mě má kniha opět hodně slabých a zdlouhavých míst, kdyby byla kratší třeba o 50 stránek, vůbec by to neuškodilo. Jinak rozhodně skvělá knížka, která Vám ještě víc doplní mezery ze série Labyrint a dovolí Vám pochopit fungování toho celého postapokalyptického světa.

Rozhodně do série prequelů jděte. Hodně věcí se dozvíte, které vůbec v knize řečené nebyly. Dozvíte se příběhy Teresy a Thomase a samozřejmě i ostatních hrdinů (Minha, Newta,...). Za mě to bylo povinné si přečíst už jen z důvodu pochopení celé Erupce, Raplů, Rmutů a dalších těchto věcí.

03.04.2022 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Jako milovník série Labyrint, jsem si prostě nemohla nechat ujít prequel. No a moje pocity? Hodně smíšené...

Od začátku je tam akce, akce, akce a ještě jednou akce, až do poslední stránky knihy. Nemohla jsem se do toho začíst, podařilo se mi to až někdy od 150 stránky, kdy ten příběh začal být zajímavý a napínavý.

Děj mi připadal někdy strašně zdlouhavý, některé části byly zbytečné, postavy nebyly nějak promyšlené a některé jejich chování bylo zcela nepochopitelné.

Dozvěděli jsme se v tomto dílu, proč vznikla Erupce a Raplové a důvod toho vzniku mě tedy fakt zaujal a donutil mě přemýšlet, jak je možné, že vláda v roce 2028 dokáže vymyslet a vytvořit umělý virus, který měl důvod, jaký měl.

Za mě knížka nakonec byla opravdu fajn. Konec byl hodně smutný a to, co se dočtete v epilogu mě zaskočilo a překvapilo.

Těším se už na druhý díl, co se bude odehrávat ve ZLOSINu, kde bude samotná Tereza s Thomasem a jejich budování Labyrintu.

Této knize dávám 3,5*/5*.

29.03.2022 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Miluju, opravdu zbožňuju, jak tu knihu, tak film a určitě se chystám na druhý díl!

03.01.2022 5 z 5

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Tak já nevím... Mám z toho hodně rozporuplné pocity, protože jsem se na tuto knížku fakt těšila (dostala jsem ji na Vánoce a vím, jak moc byla těžká sehnat) a nakonec ani nevím, jestli jsem s touto knížkou spokojená nebo spíše zklamaná.

Místy jsem se i celkem nudila. Hlavně na začátku, kdy tam byl výklad o minulosti té budovy, seznamování s postavami (bylo to moc dlouhé a natáhnuté na několik stránek).

Bát se u této knížky bude asi jen ten, kdo nemá s horory a podobnými knížkami moc zkušeností, protože si myslím, že člověk, který pravidelně čte hororové knížky, se bát nebude ...

Ke konci to už celkem šlo. Bylo tam nějaké to napětí, zvraty a nějaká ta akce.
Za mě asi tak ⭐⭐⭐

Ještě jsem dostala i druhý díl - Neznámá pravidla a nějak moc se mi do toho nechce... Možná si dám pauzu, a pak se k tomu vrátím...

28.12.2021 3 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Ano, ano, ano! Panika je prostě příjemná oddechovka na večer. Je tam trochu romantiky, zvratů, napětí. Opravdu skvělá kniha, měla jsem ji přečtenou za 2 dny. Miluju tyto YA knihy. Na odpočinek skvělá knížka a rozhodně doporučuji všemi deseti!

21.12.2021 5 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Knihu jsem četla ještě na ZŠ a musím říct, že jsem si ihned musela říct na narozeniny o další 2 díly. Vážně skvělý příběh, který hned vtáhne do děje... Opravdu je knížka velice čtivá. Na knize mě zaujal asi nejvíce obal, který je vytvořen ve 3D. Určitě doporučuji !

09.12.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Stačilo by jedno slovo a to MILUJU. Opravdu úžasná kniha, která se čte sama, zaryje se vám do kůže a nenechá vás spát, dokud nepřijdete na to, proč se to všechno děje a jak to skončí. Kniha je místy vážně strašidelná a v noci jsem se někdy fakt bála, že si pro mě přijde muž v masce a odtáhne mě někam, kde peklo, oproti tomu místu, je ráj.

Jediné, co mě mrzí, je to, že bohužel jsou přeložené jen 2 díly z 5. Snad se těch dalších 3 dílů dočkáme v roce 22.

19.11.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Náhodou mě se kniha opravdu strašně moc líbila a patří mezi mé top knihy. Bála jsem se si ji koupit na vzdory různým celkem špatným hodnocením a jsem moc ráda, že jsem tam neučinila a knihu si přečetla. Téma je originální, může být rozhodně reálné (nikdy nevíme, co a kdo se v lesích skrývá). Opravdu hodně napínavá kniha od začátku do konce. Knihu jsem přečetla za necelé 3 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Žádné zbytečné natahovane scény, všechno bylo svižné. Konec byl opravdu nečekaný a až vše na konci začalo dávat smysl a vše se vyjasnilo. Opravdu knihu doporučuju ! Přála bych knize, aby měla více % a více pozitivních komentářů.

15.11.2021 5 z 5

Ďáblův deník Ďáblův deník Adrian Bednarek

No... Upřímně toto byla horská dráha plná emocí, které se ve mě neustále praly, ať už pozitivní, tak negativní, které bohužel převládaly.
Ze začátku mě kniha opravdu bavila, jelikož myšlenka byla neskutečně zajímavá a měla potenciál. Seznamovali jsme se s hlavním hrdinou Kubou, který přes den je obyčejným studentem, který žije obyčejný život a v noci se teprve projeví jeho opravdový charakter. Hodně mě bavilo sledovat inteligenci a psychologii Kuby, kterou tam autor skvěle popsal, to mě bavilo celou knihu... Jenže...

Po půlce knihy se to úplně celé zvrtlo a já se začala nudit. Vůbec nevím, proč to autor tak neskutečně natahoval, ale 400 stránek je opravdu na tento typ knihy hrozně moc a šlo to vidět. Od začátku tam byl s*x, drogy a neustálé komentování dívek, jejich oblečení a jak by si s nimi užívali, ale od poloviny tam bylo jen to a o ničem jiném to už nebylo, což mě neskutečně zklamalo.

A konec? K němu se mi už vůbec vyjadřovat nechce, protože jsem si myslela, že se něco stane, no... za mě zklamání.

13.06.2024 3 z 5

Druhý dech Druhý dech Daniel Krásný

Fuuu... Já se hned od začátku musím přiznat, že toto bylo pro mě celkem náročné čtení, jak v tom pozitivním, tak i negativním směru.

První polovina mě vůbec nebavila, vůbec jsem nepochopila, o co vlastně v knize má jít a kam má příběh směřovat, bylo celkem těžké, aby si udržela mou pozornost. Avšak!!!

Od druhé poloviny se to začalo konečně ubírat tím správným směrem. Začalo to být napínavé, akční, mrazivé a hlavně tajemné. Všechno začalo do sebe zapadat a byla jsem mile překvapena.

Co se týče postav, tak se zde objevují tři hlavní dějové linky: Adolf, Švejk a Julie. Na tomto mě nejvíce bavilo, že každá postava prožívá úplně jiné problémy a trápení se kterými se snaží vypořádat. Bohužel hlavní hrdina Adolf mě nebavil vůbec, trochu jsem tu postavu a její chování nechápala a tápala v tom. No ale Julie? To byla naprostá bomba, tu jsem si zamilovala od začátku a hned jsem se do ní vžila.

Konec knihy mě totálně dostal, ale jakože úplně, čekala jsem všechno, ale toto?! Absolutně ne a byla jsem hrozně překvapená! Vlastně samotný příběh je i dost poučný a k zamyšlení a to se mi na tom líbilo nejvíce.

03.06.2024 3 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

Tak za mě toto byla nejlepší česká detektivka jakou jsem za dlouhou dobu přečetla. Strašně se mi líbí autorův styl psaní, který je neskutečně čtivý a příběh tímto krásně plynul.

Co se mi nejvíce líbilo, bylo prostředí, do kterého autor příběh zasadil. Nádherná Anglie v podzimním období, kde je počasí sychravé, deštivé a tímto nádherně podthrnul celou atmosféru.

Moc oceňuji promyšlení hlavního hrdiny (detektiva), který mě hrozně bavil. Byl vtipný, chladný, inteligentní a hlavně si dělal, co chtěl, což já mám tyto postavy nejvíce ráda, když se s nikým a ničím ne*erou.

Co jsem hodně ocenila, byly obrázky v knize a i mapa, podle které jsem se nejlépe v městečku orientovala a obrázky tomu přidaly ten správný zážitek.

Vůbec jsem netušila, kdo za tím vším měl prsty a kolik zvratů na konci knihy přišlo? Wow! Opravdu jsem zírala.

Knihu hrozně moc doporučuji, zda máte rádi detektivky s prvkem nadpřirozena, tak určitě kniha bude pro vás!

20.05.2024 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Toto byla pro mě asi nejvíce silná kniha, kterou jsem kdy četla, co se týče zaměření na tělo a hlavně psychické nemoci. Jasně, každý asi někdy řešil - hlavně v teen věku - svoje tělo a neustále ho třeba řeší do teď, jenže víte, co jsem si u této knihy nejvíce uvědomila? Že to není absolutně potřeba - každý je krásný takový, jaký je.

Autorka vypráví nejen o anorexii, ale i o závislosti na mužské pozornosti a sebevražedn*ch sklonů. Což je opravdu hodně citlivé téma a za srdce to chytne každého.

Co se mi moc nelíbilo, tak to byly určité věci, které mi hlava moc nebrala a nějak jsem nepochopila, proč by to žena někdy kvůli někomu dělala.

Knihu určitě doporučuji každému, aby si přečetl, jelikož si myslím, že autorka rozebírá hodně důležitá témata o kterých by se mělo mluvit.

08.04.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Bohužel půjdu proti proudu. Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila, měla jsem od ní velká očekávání - no byla to chyba.

Myslela jsem si, že příběh bude opravdu psycho, jelikož anotace k tomu směřovala, no opak je pravdou, více než psycho, jsem se u toho neskutečně nudila.

Autorka nijak nejde do hloubky postav, ani příběhu celkově, vše je pouze povrchové a to je - podle mě - špatně. I když jasně, co čekat na knize o 230 stránkách (na jednu stranu, ještě, že tak).

Dalším kamenem úrazu byla hlavní postava Nora. Absolutně jsem s ní nesymaptizovala, až mi byla protivná, úplně mi pila krev a to, jak se chovala? Vždyť to nebylo ani trochu reálné. Hlavně autorka se točila pouze kolem chirurgie a lékařství, což na jednu stranu nebylo špatné, ale opakovat stále dokola to, co jsme četli 10 stran zpět?

Příběh gradoval na konci, což bylo asi tak 20-15 stran do konce, kdy se měl dít zřejmě nějaký WOW efekt, který se povedl tak na půl, jelikož cca 210 stran se nudit, a potom to zachránit koncem, no nevím. U mě to nefungovalo.

Vlastně za co dávám ty 2* byl námět a trocha napětí, za mě zatím největší zklamání v roce.

25.03.2024 2 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Bohužel není survival jako survival. Já čekala něco jiného, jak už jsem u jiných knih v tomto žánru zvyklá. Ale? Zas tak úplný zklamání to nebylo.

Prakticky 80% děje se autorka zabývá tím, jak přežijí účastníci na ostrově bez ničeho a musí si vše obstarat - přístřešek, potravu, živiny, vodu, apod., nikdy bych to nečekala, ale bavilo mě to, i když to byly detailní popisy těchto činností, tak jsem se nenudila. No, jenže pak to přišlo.

Největší kámen úrazu bylo, jak autorka - za mě - vytvářela "umělé" dramata okolo hlavní hrdinky, myslím si, že za normálních okolností by se toto nestalo a přišlo mi to nereálné, jako kdyby na sílu potřebovala šířit oheň. A další věc - survival nad 350 stránek? Fuuuu... to má autorka teda odvahu, ne, že by se jí to z části nepovedlo, ale přeci jen, bylo zde dost dlouhých a zbytečně detailních popisů o věcech, které mě vůbec nebraly.

Konec knihy... ach ... jak to vyjádřit... No, opět další zklamání - rychlé ukončení. Dle mě jednoduché na ten příběh a dramata, které se odehrávala.

Když to celé shrnu. Kniha to špatná není, ale taky to není nic světoborného. Spíše mi to přišlo jako odpočinkový příběh z prostředí džungle a pár dramat k tomu.

18.03.2024 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Ze začátku jsem příběh nepochopila. Každá postava měla svou linku a já si říkala jakou budou mít spojitost nebo jak se děj dále vyvine? No, dočkala jsem se!

Za půlkou knihy konečně pochopíte o co v příběhu jde a můžu říct, že to téma je silné, jelikož si myslím, že bohužel se to v dnešní době děje čím dál tím víc a víc častěji a mi je z toho neskutečně smutno.

Abych byla 100% upřímná, témata, která se odehrávají v knize mi nesedla. Dále mě zklamalo, že ze začátku to vypadalo na dobrý survival, jak jsem už zvyklá z jiných autorčiných knih, jenže se z toho vyklubalo úplně něco jiného.

Naopak se mi moc líbilo konečné propojení všech linek a to rozuzlení, jo, to musím paní Karolové nechat, že příběh zakončila skvěle.

Ostatní knihy se mi líbily o 100% víc a rozhodně je doporučuji, avšak, jestli máte autorku rádi, určitě si tuto knihu přečtěte.

26.02.2024 3 z 5

Luk zničenia Luk zničenia Michala Baránková

Kniha je úplně jiná, než první díl. Čekala jsem plno akce, litry krve, milion mrtvých, ale nestalo se tak.

Děj je odlišný v tom, že vypráví hlavně o tom, kdo Jezdci smrti jsou a odkud se vzali. Autorka se spíše věnuje tomu, aby čtenáře více dostala do historie a seznámila nás s tím, proč se všechno děje, a taky dávala velký důraz na vztah mezi postavami.

První třetina knihy se zabývala hlavně dlouhými rozhovory, což mě osobně nebavilo, byla jsem z toho v rozpacích. Avšak!!! Všechno se před půlkou knihy změnilo. Opět to začínalo být napínavé, akční a neskutečně mě to chytlo, že jsem musela číst dál a dál.

Posledních 100 stránek bylo velmi emotivních, silných a bolestivých, což jsem dlouho u knihy nezažila, že mě dokázala tak rozhodit. Hlavně ten konec?! Šílený. Naprosto šílený. Autorka opět ukazuje, že umí šokovat a udržet čtenáře v neustálém napětí.

05.02.2024 5 z 5

Bič z ohňa Bič z ohňa Michala Baránková

Náběh na nejlepší fantasy roku 2024? Ano!

Ze začátku se musím přiznat, že jsem z knihy měla strach, ale úplně zbytečně! Nejvíce jsem se strachovala slovenštiny, ale na tu jsem si po 30 stránkách zvykla a upřímně? I naši bratři a sestry mají nádherný jazyk, který se mi četl neskutečně dobře, až jsem byla překvapena.

Kniha je neuvěřitelně čtivá, napínavá a akční od začátku, až po poslední stránku. Strašně se mi líbilo vykreslení světa a různých nestvůr, bylo to opravdu, jak kdybych s postavou ten příběh žila a pomalu za ni i dýchala. Musím podotknout originalitu, který příběh má.

Hlavní postava Nevaeh mi byla ze začátku extrémně nepříjemná, a nesympatická. Na mě byla až moc tvrdohlavá, vzdorná a dělala hlouposti. V půlce příběhu se to úplně otočilo a začala ji fandit. To se ale nedá říct o jiných postavách, které mě v příběhu neskutečně iritovaly, že se mi otevírala kudla v kapse.

Dalším menším mínusem pro mě byla romantická linka, která zde byla jemná, což oceňuji, no, na druhou stranu je neskutečně pomalá a když už si myslíte, že něco bude, leda tak houby.

Konec knihy se povedl a samozřejmě navazuje na druhý díl na který se už těším.

15.01.2024 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Hned od začátku je první kapitola emocionálně silná, ale pak přichází problém, kdy se příběh zdá monotónní, zmatený a některé případy zůstávají otevřené. Doporučovala bych přečíst knihu Nikdy se nepřestala usmívat od Štefka před tím, než se pustíte do Mrtvých žen, protože se v ní objevuje spousta odkazů.

Hlavní postava, detektiv Hank Giorgio, je nesmírně inteligentní a v mnohém mi připomíná postavu Roberta Huntera (Chris Carter). Hank má (dle mě) však ještě vyšší IQ, což mi osobně v thrilleru vadí - perfektní detektiv, který okamžitě ví co, jak, kdo, proč, atd.

Co se brutality týče, byla celkem přiměřená, ale ke konci knihy to bylo naprosto WOW! Kdyby kniha byla vedená tímto tempem a tímto druhem nechutnosti od samého začátku, dala bych jí klidně 5*. Konec byl brutální, odporný a pro mě uspokojivý. Jsem opravdu zvědavá na 2. díl.

02.11.2023 3 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Za mě musím říct, že toto je opravdu velmi originální námět, který jsem snad ještě u nikoho neviděla/nečetla.

Děj ubíhal celkem rychle, nějaké části byly fakt čtivé, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout, ale byl zde i prostor, kdy jsem se nudila a vůbec mě to nebavilo.

Já tuto knihu spíše brala jako oddechovku s lehkou romantickou linkou, jelikož si myslím, že jsem úplně mimo věkovou zónu a šlo to hodně vidět. Věty a celý děj byl neskutečně jednoduchý.

Co se týče hl. hrdiny Ellie, tak mi někdy lezla na nervy, někdy byla sympatická, ale většinu času se mi zdála hodně tvrdohlava. Stále beru ohled na to, že je to YA.

Konec knihy byl samozřejmě otevřený, jelikož navazuje na druhý díl, na který se bohužel nechystám. Možná někdy v budoucnu.

05.09.2023 3 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

No, já se na knihu těšila a měla jsem opravdu velké očekávání, avšak se to naplnilo jen z poloviny.

Parta kamarádů zjišťuje, že kolem nich umírají lidé a snaží se tomu všemu přijít na kloub, až do doby, co přijdou i o své kamarády a nejbližší.

Bohužel postavy byly napsány povrchně - nebyl zde prostor na větší seznámení s nimi. Je to spíše celé taková jedna malá jednohubka, kterou máte přečtenou za 1-2 dny.

Ale víte, co mě hodně překvapilo (a nečekala jsem)? Brutalita a plno krve. Bože, tyto části jsem opravdu milovala a že jich tam bylo! Mňam!

Konec knihy byl takový nemastný, neslaný, celkem jsem to tak nějak čekala, že se to stane, ale v některých částech i dost nečekaný, až jsem byla mile překvapena.

25.08.2023 3 z 5