Luk zničenia

Luk zničenia https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527436/bmid_luk-znicenia-6569880c1bf10.jpg 5 2 2

Jazdci smrti série

< 2. díl

Prvý nástroj získali, avšak za akú cenu. Zvesť sa ihneď rozšírila aj do okolitých krajín a všetci boli odhodlaní získať ďalší. Nevaeh s ostatnými preto musia vyraziť čo najskôr, aby sa zmocnili druhého nástroja, nachádzajúceho sa v odľahlých končinách nepriateľskej krajiny Jarlan. Stretávajú sa so starými nepriateľmi, no pribúdajú aj noví, oveľa nebezpečnejší. Cesta, ktorá sa zdala byť jasná, sa komplikuje a bojovníci sú nútení rozdeliť sa, aby zmiatli nepriateľa, ktorý ich v tieňoch prenasleduje. Okrem toho Nevaeh trápi jej zničený vzťah s Aidenom. Má strach, že všetko, čo spolu zažili, je navždy stratené a netuší, akú cenu bude musieť zaplatiť, aby to napravila. Rovnako ju zužuje myšlienka, čo bude požadovať druhý Jazdec smrti za výmenu. Ustojí to alebo ju to opäť zlomí? Napriek všetkým prekážkam je však odhodlaná druhý nástroj získať, nech to bude stáť čokoľvek. V ďalšom pokračovaní série zažijete nielen kopec dobrodružstva, nebezpečenstva či vášne, no postupne sa otvoria otázky, kto mocní Jazdci smrti sú a odkiaľ sa vlastne vzali.... celý text

Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: , vlastním nákladem

Luk zničenia , 2023

Tereza137
05.02.2024 5 z 5

Kniha je úplně jiná, než první díl. Čekala jsem plno akce, litry krve, milion mrtvých, ale nestalo se tak.

Děj je odlišný v tom, že vypráví hlavně o tom, kdo Jezdci smrti jsou a odkud se vzali. Autorka se spíše věnuje tomu, aby čtenáře více dostala do historie a seznámila nás s tím, proč se všechno děje, a taky dávala velký důraz na vztah mezi postavami.

První třetina knihy se zabývala hlavně dlouhými rozhovory, což mě osobně nebavilo, byla jsem z toho v rozpacích. Avšak!!! Všechno se před půlkou knihy změnilo. Opět to začínalo být napínavé, akční a neskutečně mě to chytlo, že jsem musela číst dál a dál.

Posledních 100 stránek bylo velmi emotivních, silných a bolestivých, což jsem dlouho u knihy nezažila, že mě dokázala tak rozhodit. Hlavně ten konec?! Šílený. Naprosto šílený. Autorka opět ukazuje, že umí šokovat a udržet čtenáře v neustálém napětí.

recenzienika657
04.01.2024 5 z 5

#jazdcismrti #lukznicenia @michala.barankova_autor

Pokračovanie mojej Topky z minulého roka

Aj v druhej časti sa vydávame na cestu krajinou za Nástrojmi moci. Keďže prvý nástroj získali, medzi krajinami sa správa rozchýrila rýchlosťou svetla a tak ich na ceste čaká dobrodružstvo, nevyhnú sa bitkám a aj moja romantická dušička dostala malú dávku pohľadov, pohladení a...
Aiden sa nezmenil aj keď Nevaeh sa snažila trošku dospieť aj keď jej to veľmi nešlo, začo jej Aidan stihol vždy vynadať alebo len podpichnúť či usmerniť
Už tak často po sebe neprskali ako v prvej časti.
Táto séria je veľmi "čtivá" a ten koniec...No neviem sa dočkať ako z toho autorka vykorčuluje a čo sa bude diať.
V tejto časti som sa veľa nedozvedela, práveže nám autorka otvorila viac otázok ako aj o Jazdcoch tak aj o samotnej Nevaeh. Bude vyvolená? Zmení sa svet?

Ďakujem autorke za knihu. Veľmi som si ju užila.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou

2023  100%Bič z ohňa
2023  100%Luk zničenia