Bič z ohňa

Bič z ohňa https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522903/bmid_bic-z-ohna-QtL-522903.jpeg 5 3 2

Jazdci smrti série

Za noci hustého dažďa a bleskov sa zjavil vír plný mágie a čarov, ktorý svojou silou siahal až k nebesiam. Krajinami sa ozývali strašlivé zvuky a vyzeralo to, akoby nariekala samotná zem. A potom nastalo ticho. Magický vír zmizol a vstrebal sa do zbraní, ktoré mali zmeniť priebeh nekončiacej vojny medzi krajinami. Vojnu, ktorú privolali samotní králi, túžiaci iba po moci. Mágia sa zmenila a tí, ktorí ju ovládali, spolu s ňou. Nastala nová doba, kde už zmenené nebolo naspäť navrátené. Táto doba stvorila bojovníčku, mocnú Nevaeh, ktorá túžila utiecť od bojov a všetkého, čo kedy poznala. Na ceste za slobodou sa však stretáva s nepoznanými tajomstvami, ktoré sa ukázali byť nebezpečnejšie, než si kto myslel. Prijme spolu s ďalšími udatnými bojovníkmi úlohu a zastaví svet pred úplnou skazou?... celý text

Tereza137
15.01.2024 5 z 5

Náběh na nejlepší fantasy roku 2024? Ano!

Ze začátku se musím přiznat, že jsem z knihy měla strach, ale úplně zbytečně! Nejvíce jsem se strachovala slovenštiny, ale na tu jsem si po 30 stránkách zvykla a upřímně? I naši bratři a sestry mají nádherný jazyk, který se mi četl neskutečně dobře, až jsem byla překvapena.

Kniha je neuvěřitelně čtivá, napínavá a akční od začátku, až po poslední stránku. Strašně se mi líbilo vykreslení světa a různých nestvůr, bylo to opravdu, jak kdybych s postavou ten příběh žila a pomalu za ni i dýchala. Musím podotknout originalitu, který příběh má.

Hlavní postava Nevaeh mi byla ze začátku extrémně nepříjemná, a nesympatická. Na mě byla až moc tvrdohlavá, vzdorná a dělala hlouposti. V půlce příběhu se to úplně otočilo a začala ji fandit. To se ale nedá říct o jiných postavách, které mě v příběhu neskutečně iritovaly, že se mi otevírala kudla v kapse.

Dalším menším mínusem pro mě byla romantická linka, která zde byla jemná, což oceňuji, no, na druhou stranu je neskutečně pomalá a když už si myslíte, že něco bude, leda tak houby.

Konec knihy se povedl a samozřejmě navazuje na druhý díl na který se už těším.

recenzienika657
06.10.2023 5 z 5

#jazdcismrti #biczohna @michala.barankova_autor

Pri tejto knihe premýšľam, kde majú vydavateľstvá oči. Prečo talentované autorky musia ísť cestou samovydávania? Mám toho prečítaného mrte veľa. Na mňa platí jedno a to, aby sa príbeh dobre čítal. Samozrejme je veľa faktorov. Aj v romantike zbožňujem dobrodružstvo, podpichovačky a keď je príbeh okorenený jemným vtipom o to väčšie plus. A to som teraz prezradila čo tu nájdete. Od začiatku príbehu som sa bavila, pretože sa stále niečo dialo a ja som ani nemala šancu, že nudiť sa. Ak by som veľmi chcela túto 500 stranovú knihu mám prečítanú za deň a pol. Ale ja som nechcelaaaa, pretože viem, že na pokračovanie teraz musím čakať a mne je ľúto, že som sa musela rozlúčiť s Neavach, waldrami a celým dobrodružstvom. To bolo tak neskutočne dobré. Dostala som kúsok s Pána prsteňov, HP a Veroniky Roth v jednom a z toho vzišlo jedno dielo, ktorého nemám stále dosť.

Nebola by som to ja keby som nezabrdla aj do negatív a to sú dve slovíčka, ktoré ma už začínali naozaj hnevať a to: prskať a skričať. Takže som ich už preskakovala a nevnímala, lebo ich bolo veľa. Tieto dve by som vymenila za iné slovíčka, alebo zmenšila ich počet.

Celkové zhrnutie? Výborné. Teším sa na ďaľšie dobrodružstvá, pretože majú toho pred sebou ešte veľa.

Ďakujem autorke len vďaka nej som si mohla knihu prečítať a teda naozaj neľutujem čas strávený pri čítaní knihy.

4,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #skbookstagram #recenzienika

2023  100%Bič z ohňa
2023  100%Luk zničenia