Teraka Teraka komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knihu jsem společně s druhým dílem dostala darem. Po přečtení českého jména autorky a následného titulku pod názvem "původní česká fantasy" jsem se musela nutit do nadšení nad dárkem. Soudila jsem knihu podle obalu a mé překvapení z jejího obsahu bylo neskutečné. Momentálně mám v ruce sérii severské autorky "Havraní kruhy", která se stala bestsellerem. V porovnání se sérií paní Stehlíkové je to ale pouhý fantasy čajíček pro mládež. Naslouchač je krásně propracovaná kniha se srozumitelným dějem, zajímavou zápletkou a barvitě vylíčeným světem, při jejímž čtení jsem pociťovala fyzickou bolest při přerušení čtení. Za sebe tleskám a těším se na pokračování. Je škoda, že něco tak skvělého se nedostane za hranice tohoto státu, zatím co sem se řine kdejaký zahraniční salát.

08.01.2018 5 z 5

Na to že se jedná o román psaný v dopisech se tato kniha čte velmi dobře a jen nerada jsem ji odkládala. Přes věrohodný popis okupace Normanských ostrovů během 2.sv.války, obsahuje i úsměvné zážitky a milá setkání. Je obrazem toho, že válka Vás může zlomit na těle, ale pokud jí to nedovolíte, nikdy Vás nemůže zlomit na duchu. Vřele doporučuji k přečtení.

07.05.2013 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Na knize je nejkrásnější doprovodná ilustrace. Je neskutečně osobní a vědomí, že je vytvořila vlastní sestra autorky je intimnější než samotný text.

27.01.2022 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Kniha mě nadchla a nechápu všechny ty negativní komentáře, na zmatečnost, kterou působí. Řekla bych, že rozčarování a nepochopení pramení z nepozornosti čtenářů, jelikož údajně nevysvětlené věci jako "co je Předěl", tam vysvětleny byly, možná stručně, ale co taky chcete sáhodlouze popisovat na lánu jakési traviny, která místo pouště rozděluje dvě poloviny planety a má halucinogenní účinky...Možná je kniha založená celá na fiktivním světě náročná pro čtenáře bez dostatečné představivosti, ale pro mě to byl po dlouhé době skutečně nový fantasy svět se vším všudy a za mě 5*. Jsem ráda, že konečně někdo zase vtáhl příběh mimo planetu Zemi. Už se těším na druhý díl.

13.09.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Nejkratší kniha, která mi zabrala nejvíce času. V životě jsem nečetla nic tak dlouho a výsledek je rozporuplný. Nemíním komentovat spisovatelské schopnosti, které jsou zřejmě úžasné, ale obsah samotný. Já ty ženské prostě nemůžu vystát. 180 stran fňukání a emociálních kotrmelců, nešťastná - šťastná, během jednoho dne, to je na mě fakt moc. Ale já nesnesu ani paní Bovaryovou a Annu Kareninu, takže hvězdičkami nehodnotím. Prostě to není žánr pro mě :-(.

25.05.2015 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Lehce čtivá kniha s neotřepaným tématem nabízí pohled tří rozdílných žen na stejnou komunitu a podtrhuje jejich rozdíly v postavení i soukromém životě. Jednu hvězdu ubírám za neúplnost. Něco mi na konci prostě chybělo...

06.05.2014 4 z 5

Zahrada bohů Zahrada bohů Gerald Durrell

Stejně jako ostatní knihy o Durrelově dětství na Korfu je tato knížka úžasná a vhodná i k předčítáním dětem, hemží se zvířátky, o kterých člověk už slyšel nebo taky nikdy neslyšel a vyloženě vzbuzuje touhu rozjet se na Korfu a otáčet tam kameny, jestli pod nimi někdo nebydlí :-)

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Jediná biografie, kterou jsem kdy dočetla do konce a rozhodně toho nelituji. Kniha by totiž byla zajímavá sama o sobě, i kdyby Edith nebyla ta Edith.

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Nedá se než souhlasit s ostatními komentáři. Nadějná série byla rozcupována samotnou autorkou a to mé šetření závěrečného dílu byla jen ztráta času.

27.01.2020 3 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

I přestože prokousat se prvními sta stránkami bylo dost obtížné, mě kniha nakonec pohltila. Velké plus si získává neotřelý nápad nedělat z hlavních dvou postav dokonalé veskrze úchvatné hrdiny, ale naopak dva do sebe zahleděné lehce natvrdlé a sebestředné muže. Co mě ke konci opravdu už unavovalo byly sáhodlouhé poznámky pod čarou, které velmi odtahovaly od děje.

28.05.2014 5 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

Tak jsem se zaknižnila a zadějila do takové míry, až mě autor našvestil a já na konci knihy jen zaústila dokořán naprosto zahlavená šokem. Z počátku poklidná linie příběhu dvanáctileté slečny, se mění v duchařský příběh, který zcela nečekaně nekončí očekávaným odhalením její rozjitřené mysli po léta vydatně živené příběhy jejího oblíbence Poea, ale neskutečným finále, které mrazí v kostech. Knihu jsem zhltla jako bonbon, který se při konci lehce vzpříčí v krku, ale přesto neodradí od dalšího kousku. Tajný jazyk hlavní hrdinky mě velmi bavil, jen jsem politovala překladatele, který si s tím musel dozajista užít své, a tímto před ním smekám.

27.09.2017 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Jedná se o dílo klasické literatury a jako takové si zaslouží hned několik hvězdiček, ve své době mohlo být považováno za převratné, přesto mi postavy tohoto románu připadají povrchní a ty věčné řeči o ničem a neustálé klevety, mi časem začaly lézt dosti krkem. Z nerozhodnosti postav a jejich kličkování kolem problémů by se jeden zbláznil... Pýcha a předsudek mě zasáhli více.

06.05.2014 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Myslím, že je to jedna z nejlepších fantazy, jaké jsem kdy četla. Popis je tak věrohodný, že roztáčí člověku fantazii na plné obrátky. Přeskoky v časové linii mi problém nedělaly, jelikož jsem už vycvičená od jiných autorů. Nevím, jak to popsat, ale knihu jako je tato jsem ještě nečetla a odtrhnout se od ní bylo téměř nemožné.

06.05.2014 5 z 5

Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové Laura Joh Rowland

Právě jsem dočetla životopis sester Bronteových "Chuť soužení" a musím podotknout, že tato fikce vychází z faktů a tudíž, se stává velmi věrohodným příběhem, který by se mohl Charlotte stát. Styl byl velmi čtivý a charakter Charlotte věrně vystižený. Tato čirá fikce ve mě vzbudila chuť ověřit si fakta a zjistit více o sestrách Bronteových. Určitě doporučuji.

19.04.2014 5 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Tato kniha pro mě představuje mé první seznámení s Durrelllem, které bylo nezapomenutelné. Jeho popisy přírody , zvířat a lidí vyvolávají neskutečně živé představy. Jeho knihám nechybí humor a vřelost. Někdy má člověk při čtení pocit, že nejen vše vidí, ale i cítí vůně (občas i zápach :-) ).

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha pro mě nudná, zdlouhavá a nevím, proč jsem měla většinu děje chuť paní Bovaryovou pěkně nakopnout :-)

07.05.2013 3 z 5

Ostrov nekonečných lásek Ostrov nekonečných lásek Daína Chaviano

Podle přebalu a anotace jsem si rozhodně nepředstavovala, že v knize naleznu skřítka, přízraky a ducha, každopádně kniha se mi velmi líbila a jejího přečtení rozhodně nelituji.

Velká osma Velká osma Katherine Neville

Kniha patří k těm, které se dají číst více než jednou. Hemží se záhadami, nevysvětlitelnými úkazy, pohrává si s historickými fakty a nahrává legendám o elixírech a svatých grálech, a to vše velice poutavým způsobem. Rozhodně patří k mým oblíbeným v tomto žánru.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Láska je jen slovo...Má první kniha, kde nic neskončilo jak by mělo a přesto ji miluji, stejně jako spoustu dalších knih tohoto autora.

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Příběh života bez příkras. Života, který člověk žije, občas lituje toho, co udělal i toho co neudělal. Příběh pomíjivosti a krátkosti lidského bytí. Příběh o očekáváních vkladaných do dětí, radostech i zklamaních z vlastních ratolestí. Příběh rodiny v níž je lehké najít si to něco svého. Za mne zaporným aspektem knihy je, že autor dost šetří dialogem a často se uchyluje k dlouhým popisným pasážím.

23.08.2023 4 z 5