My nejsme my

Eileen, dcera irských imigrantů, se v New Yorku 50. let snaží za každou cenu vymanit z prostředí poznamenaného chudobou a alkoholem. Šanci na splnění svého ambiciózního snu o bohatství a velkém domě na předměstí spatřuje ve slibném mladém vědci, za nějž se provdá. Edovy představy o úspěchu se však od Eileeniných liší - a jak léta plynou, jeho přemrštěná zásadovost a puntičkářství se postupně ukazují jako příznaky nevratné mentální změny. Střet s vážnou chorobou znamená pro Eileen novou výzvu: nepřijít o někdejší ideály a zachovat si důstojnost až do samého konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266577/big_my-nejsme-my-Jvz-266577.jpg 3.870

Vydáno: , Ikar (ČR)

We Are Not Ourselves, 2014

Kniha My nejsme my

osuška
17.08.2020

Lákalo mě téma, ale nemohla jsem se začíst. Knížku jsem nedočetla.

01.05.2020

"Když ti bude připadat, že svět je plný obrů, vedle nichž jsi maličký, když budeš mít sotva sílu, abys udržel hlavu zpříma, chci, aby sis vzpomněl, že žijeme pro víc než pro pouhý úspěch."

bigben
05.03.2019

Nadšená a smutná zároveň. Děj měl spád i akčnost, ale od druhé třetiny jsem si i poplakala...

PetaZ
23.09.2018

Co k tomu rict? Precetla jsem knihu rychle a je mazec, ze tohle se bohuzel v mnoha lidských zivotech stava..

jana79
06.07.2018

Hezka knížka, pekne napsaná. I když to není primo můj šálek kávy, tak musím říct, že je to příjemná změna. Oddechové čtení.

Peršanka
02.06.2018

Do 60. stránky široké a čtivé, pak najednou skok do banálnosti. Tudy ne, končím.

EvaEmma
28.02.2018

Příběh Ellen, která chtěla být "lepší " než její rodiče. Popisuje ji jakou malou dceru, dospívající dívku, manželku, matku.
Příběh vědce Eda, který vážně onemocní. Provází nás jeho profesní kariérou, životem s Ellen a krásným vztahem mezi ním a synem.
Osobně se mi kniha líbila. Byla plná emocí.

Titas9001
09.02.2018

Komorní příběh. Bez příkras vypráví příběh lidského života, kdy vůbec nemůžeme tušit, co nám další dny přinesou. A přesto se musíme i přes všechny pochybnosti a selhání postavit dalším dnům. 600 stran se četlo ale i tak krásně a řadím ji ke knihám, které si budu dobře a dlouho pamatovat. Zvláštní, netradiční, skvělé.