Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové

Legendární autorka Laura Joh Rowlandová v hlavní roli epického trilleru... Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové je epickým thrillerem s legendární autorkou 19. století v hlavní roli. Tato kniha vás vezme na jízdu po viktoriánské Anglii od nejhlubší žumpy po navoněné paláce, a to s hrdinou, který v sobě kombinuje pana Rochestera a agenta 007, a padouchem, jehož ďábelské plány ohrožují britské impérium v samotných základech. Charlotte Brontëová je vržena po hlavě do vzrušujících dobrodružství a vášnivé lásky, jež ve skutečnosti nikdy nepoznala, ale tajně po nich bažila....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32073/tajne-dobrodruzstvi-charlotte-bronteove-32073.jpg 3.228

Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové (1.)

The Secret Adventures of Charlotte Brontë (2008)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Plus

Galadwen

Docela zajímavý thriller zasazený dopoloviny 19. století. Protože jsem předtím četla Janu Eyrovou, pobavilo mě, jak autorka a překládající strefili styl Charlotte Bronteové i podobnou atmosféru, jako má ve svých knihách (teď myslím společenské klima, předsudky apod., ne dějové schéma).

sabanka
27.04.2016odpad!

Dříve by to asi bylo hrozně napínavý, ale dnes ? Málokdy se stane, že by se mi u čtení zavírali oči z důvodu nudného děje.

Vojslava
14.11.2015

Čtivá a hezká kniha. Sice jsem pořád musela myslet na zásady Otce Browna a roli Číňanů v poctivé detektivce, ale jako poctivá fikce to bylo poměrně zábavné. Líbilo se mi to stejně jako ostatní autorčiny knížky.

jaja1989
14.05.2015odpad!

Myslím, že autorka by se měla držet toho, co jí jde líp a viktoriánská Anglie to není, zato Japonsko a Sano je nej!!!!!!!!

Teraka
19.04.2014

Právě jsem dočetla životopis sester Bronteových "Chuť soužení" a musím podotknout, že tato fikce vychází z faktů a tudíž, se stává velmi věrohodným příběhem, který by se mohl Charlotte stát. Styl byl velmi čtivý a charakter Charlotte věrně vystižený. Tato čirá fikce ve mě vzbudila chuť ověřit si fakta a zjistit více o sestrách Bronteových. Určitě doporučuji.

Ilona
22.02.2014

Pěkná knížka, neobvyklým stylem napsaná, prolínání fikce a skutečných faktů ze života Charlotte Bronteové. V každém případě je to ale román, žádný životopis.

Marika Vanova
03.10.2013

Super čtení, mám ráda detektivky z období 19.století. A když to je fikce, tak to mohlo mít i ten happyend, no třeba jindy...

bookcase
09.06.2013

Zajímavě podaný fiktivní příběh Charlotte Brontë. Čtivě napsán, přesně v jejím stylu.

WEIL
18.09.2011

O Charlotte Brontenové si taky kdejaký literát dělá podivný obrázek. Využívá toho, že je už dlouho po smrti.

Anglie 19. století

Laura Joh Rowland