teli9845 teli9845 komentáře u knih

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Výborná kniha, není co dodat. Skvělý nástin toho, co s přehledem může nastat i s tím, co nastane záhy poté.

Vtip, který knihu krásně shrnuje:

Povídají si Google, Facebook, Wikipedie, internet a elektřina.
Google říká: "Já všechno najdu!!!"
Facebook: "Já všechny znám!!!"
Wikipedie: "Já všechno vím!!!"
Internet: "Kdyby nebylo mě, tak tu nejste!!!"
Elektřina: "Tak se zase všichni uklidníme..."

07.06.2016 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Znám mnohem lepší thrillery, kniha mě ničím nepřekvapila. Zápletka nebyla šokující, spíše plytká. Kdyby kniha neměla stříbrnou samolepku a takovou kampaň, tak zapadne.

22.03.2017 1 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nejlepší kniha, kterou jsem v mém životě četla. Moc se mi líbila. Humorná, lidská, citlivá, všeříkající.

05.07.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Za mě také zklamání a to už mám Moriarty načtenou. Závěr bez překvapení a zápletka plytká. Celé mi to přišlo jako zbytečné natahování....

15.12.2017 2 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Nechápu negativní komentáře. Postavy jsou naivní z nějakého důvodu a jednoduchý styl jazyka, krátké věty a kapitoly vytahují ze čtenáře vlastní emoce. Výborná kniha!

26.02.2019 5 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Zdrcující hluboké téma, rodinná tajemství, pravdivý příběh. Co mě mrzí je plytkost zpracování. Měla jsem celou dobu pocit jako bych klouzala pouze po povrchu. Psychologie postav průměrná, vypravěč u každé postavy setrval pouze chvíli. Na konci sice vše zapadne do sebe a příběh je opravdu poutavý, ale mrzí mě, že jsem se nedozvěděla víc. Hold 200 stran na takové téma z arménské historie je málo. Ale jinak hodnotím kladně.

30.03.2016 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Ano, psychologie postav výborná a jako psychologický román moc fajn, ale jako thriller mě kniha zklamala - konec jsem odhadla ani né v polovině a nejen kdo je "vrah", ale i další zápletky.

12.07.2017 2 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Nádherná kniha:) Opravdu se mi moc líbila a i postavy mi přirostly k srdci.

29.05.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Velice vtipná knížka:) Četla se svižně a vůbec nenudila. Těším se na další díl. A nejlepší postava? Karkulka:D

22.11.2016 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Přečteno za jediný den. Čtivá a napínavá. A musím říct, že by z knihy byl i výborný film!

04.05.2016 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

První díl jsem slupla jako jednohubku za jeden deštivý večer. Tuto knihu jsem četla asi 5 dní a ne a ne se do ní ponořit, začíst se. Chytla mě asi na posledních 35 stranách a když už se mi začínal příběh líbit, byl konec.
Na knihu Kam jsi odešla už si nejspíše vzpomenu jen jako na: "Jo to jsem četla, ale už si moc nevzpomínám o čem to bylo".

22.04.2016 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha nabídla vše co jsem od ní očekávala. Škoda jen, že jsem ji četla hned po sérii knih od Kate Mortonové, která je v rodinných, lehce historických ságách moje top jednička.
Ale nejsem zklamaná. Hlavní postavy mi už teď moc chybí a mrzí mě, že jsem je nemohla poznat ještě lépe.

14.03.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kniha ze sekce oddechových knih s velkým potenciálem. Jednoduchá na čtení, jasná příběhová linie, zajímavé postavy. V rámci kategorie plně splnila má očekávání a budu se těšit na další díly a doufat ve filmové zpracování. Pokud milujete trilogii Labyrint (Spáleniště, atd...) tak je to přesně kniha pro vás:)

23.02.2016 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Spoustu skvělých knih si přečtu a byť jsou skvělé, už je nikdy nepřečtu znovu. Na tuto mám neustále chuť vytáhnout ji z knihovničky. Mně se naopak "filosofické" pasáže moc líbily.

17.01.2016 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Zajímavé téma, za mě bohužel příliš rozvlekle zpracované. Polovina knihy by se dala proškrtat, hlavně popisné pasáže týkající se jídla. Druhý díl si ale přečtu i tak.

01.06.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Předvídatelné, průhledné, pro člověka trochu ovládající logické myšlení zcela jasné už na cca 70 straně. Ach jo. Nadruhou stranu čtivé a napínavé. I tak! Thrillery přece čteme, aby nás šokovaly. Špatně.

16.06.2019 2 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Po dlouhé, dlouhé době originální zápletka, napinavá kriminálka, skvělý obrazotvorný styl psaní. Po všech "Dívkách" o ničem příjemná změna a inteligentní čtení co má hlavu a patu!

30.03.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Já nemám co dodat - Mortonová je mistryně!

11.11.2017 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nesouhlasím s informací na přebalu, že obsahuje převratné násilné a sexuální scény. Nejde o thriller či romantickou slátaninu. Je to nádherný hluboký příběh na úrovni světové literatury. Četla jsem jedním dechem. Upřímná sonda do komplikovanosti a křehkosti lidské psychiky a vyvratitelnosti osudu. Skvost.

30.10.2017 5 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Nečtu romantické příběhy a nemůžu říct, že by šlo o plytký romantický příběh. Tato kniha mě pohltila, donutila přemýšlet a doufat, doufat, že hlavní hrdinka dostane druhou šanci. Bylo to niterné, rvoucí a čtivé. Výborný román. Doporučuji!

11.08.2017 5 z 5