Teddy2023 Teddy2023 komentáře u knih

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Pohádkový příběh pro zahojení duše poukazující na sílu přátelství

Když je člověk na dně, má po ruce přátelé, kteří ho podrží.

Pokud se zajímáme o druhé, opětují nám to stejnou mincí.

Knihy nás všechny spojují, přestože se neznáme.

Doporučuji si užít tento skvost před spaním :)

29.02.2024 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Moc pěkný příběh s nezvyklým nápadem
...román v dopisech.

29.12.2023 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět velmi čtivý příběh...konec mě ve rozesmutnil i dojal. Přečtené před dlouhou dobou, ale zajimavý a čtivý.

18.01.2024 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Když tahle knížečka vyšla, neustále jsem po ní pokutovala a přemýšlela, jestli si ji přečíst. Díky nové čtenářské výzvy se mi ji podařilo přidat na seznam...novou pohádku od Rowlingové...
Moje známá si "Vánoční prasátko" přečetla a nehorázně ho zkritizovala, jak je příběh přehnaný a nesmysl.
Na její radu jsem nedala, když jsem pozorovala, kolik rodičů ji letos nadělilo dětem k Vanocum (při návštěvě knihkupectví během svátků)

Pohádka o ztracené hračce a o statečném klukovi, co ji za pomoci plyšáka hledá..ponaučení z toho plyne: vážit si věci, nejenom hmotných - jako je láska ke knihám, k Vašim blízkým...nebo štěstí či naději vstict novým zítřkům

Doporučuju si tuto knížku vychutnat o Vánocích či při zimním pocasi

14.01.2024 3 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Moc pěkný oddechový příběh

07.03.2024 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

První kniha od klevisové...oddechové čtení s pěknou obálkou...pro milovníky koček ideální

02.01.2024 2 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Co na to říct...roztomilý, vtipný a hřejivý příběh. Daná knížka Vám ukáže, jak zaobalit vážná témata jako je smrt a výčitky, co jste během svého života nestihli...k tomu samozřejmě zodpovídá velmi často kladenou otázku...co přijde po našem skonu a jestli bychom se s ním dokázali vyrovnat.
Doporučuji všemi deseti :)

06.12.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Knihu mi doporučila kolegyně v práci a musím uznat, že za čtení to stalo. Pěkné, oddechové fantasy (přečteno i v originále) s LGBT motivem...už se těším na pokracovani

19.11.2023 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Konečně přečteno :) přestože jsem první díl četla před delší dobou, musím uznat, že pokračování mi přišlo už slabší..oproti jednicče

07.04.2024 2 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Dočteno !
Jako kniha nezaujala tolik jako audiokniha - očekávejte oddechovou detektivku, krátké kapitoly, svižné tempo vyprávění a hodně řečnických otázek (myšlenky literárních postav, jejich úvahy, emoce)

Doporučuju pro fanoušky LGBT žánru - jelikož milostné scény mezi hlavními hrdiny jsou
kapku popisnější.

Už se těším na druhý díl :)

16.03.2024 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Příběh podobný stylem Nesba :)

06.03.2024 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha se velmi dobře četla, audiokniha se mi poslouchala o dost hůře...člověk si musí zvyknout na interpreta

23.02.2024 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

V případě, že máte rádi LGBT, tak tahle kniha je pro Vás. V této knížce od Dariny Bowen a Elle Kennedy najdete opět vztah mezi dvěma mladými muži, kteří se náhodou setkají díky seznamce - vtipné komentáře, narážky na sexuální orientaci, poznání sebe samotného...dej plynul sám od sebe.

Doporučuju Vám - knihu "On" - dotisk vyjde letos v únoru

09.01.2024 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Moc pěkný díl - psáno poutavě, mezi Robin a Strikem to jiskří :) ať už se jedná o knihy či namluvenou audioknihy, obě dvě si užijete. Tento rok byl vydán i nový díl v angličtině s názvem "Running grave".

16.12.2023 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Velmi zajímavá kniha...jedná se o popularně naučnou literaturu, proto doporučuju číst po částech s pauzami...kapitola každý den, aby jste byli schopni vstřebat všechny informace...v případě, že jste u toho poklimbávali, nenechávejte to na večer :)

13.12.2023

Karmín Karmín Sharon Page

Moc pěkná obálka...Dana publikace se řadí do červené knihovny...nečekejte složitý dej či choulostivé situace, tady jde spíše o erotický požitek...

30.11.2023

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Krásný a dojemný příběh, který rozebírá vážná témata: výčitky, důležitá rozhodnutí, přátelství a budoucnost.
Očekávejte cestování časem a paralelní realitu - určitě parádní kousek do knihovničky

30.11.2023

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Krátká poučná kniha z pera brazilského autora Vás. Odnesla jsem si:
- člověk by se měl poučit že svých chyb
- nekritizovat ostatní
- naučit se respektu a úctě
- jednou jste dole a nahoře
- každá cesta za vytouženým cílem není jednoduchá

13.04.2024 3 z 5

Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Thomas Leoncini

Krátký příběh zaměřující se hodně na duchovní rozvoj...jak už doporučili jiní čtenáři, stojí tato knížka za to, ale nedá se přečíst na jeden zátah...spíše po kouskách. Takhle si čtení daleko více užijete.

04.04.2024 3 z 5

Když věci nejdou tak, jak chcete Když věci nejdou tak, jak chcete Haemin Sunim

Moc hezky zpracovaná knížečka rozdělena do šesti Kapitol a doplněna pestrobarevnými ilustracemi.
Při čtení zde objevíte krátké citáty na zlepšení ducha a myslí + rady do života.
Haemin Sunim zodpovídá otázky, které si často klademe: jako proč se cítíme osamělí, přestože nás obklopují přátelé.

03.04.2024 4 z 5