Tebby Tebby komentáře u knih

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Po knize jsem sáhla z jediného důvodu - sama jsem vegetariánka. Nakonec kniha ale byla úplně o něčem jiném, než jsem si myslela. Ze všech tří částí se mi asi nejvíce líbila část první. U třetí části mě to bavilo nejméně. Každopádně je to nevšední kniha, kdyby neměla takový název, asi se k takovému tématu ani nikdy nedostanu. Každopádně by mě zajímal pohled samotné vegetariánky. A jsem taky ráda, že takové zvyky ve společnosti nejsou u nás.

29.11.2017 3 z 5

Srdce smečky Srdce smečky Bobbie Pyron

Knížka se mi opravdu líbila. Určitě bych ji doporučila i dál. :)

20.11.2017 5 z 5

Draci přece nejsou Draci přece nejsou Philip Reeve

Osobně mám radši ty fantasy, kde draci i mluví. Kniha mě nijak nezklamala, ale nebyla pro mě ani nic zázračného. Je to prostě nenáročné odpočinkové čtení.

15.11.2017 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Příběh byl opravdu zajímavý. Hodně se o ději dalo přemýšlet. Rozhodně jsem se nenudila.

28.10.2017 4 z 5

Princezna Veronská Princezna Veronská Oldřiška Ciprová

Knížku jsem četla kvůli čtenářské výzvě - oblíbená kniha rodičů. Ze začátku jsem se toho obávala, ale knížka mě nakonec mile překvapila. Byla opravdu velmi čtivá a navíc zajímavé pojetí dějin.

25.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Na knížku jsem se docela těšila. Bohužel mě zklamala. Měla jsem veliké problémy se začíst, proto jsem si dělala dlouhé pauzy mezi čtením. Druhá část mě docela chytla, ale ta třetí část bylo utrpení. Nápad to byl zajímavý. Znovu bych knížku asi už nepřečetla.

16.10.2017 2 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Knížku jsem přečetla hlavně kvůli čtenářské výzvě, jinak bych se k ní asi nedostala. Zhruba polovinu knížky mě Anne nesmírně štvala. Přišla mi jako sebestředné děcko. Od poloviny docela velký posun v myšlení = už mě až tak neštve. Ke konci zase trošku jo, protože zase začala být sebestředná. Každopádně se mi líbí popis celého času ukrývání se. Co mi tam chybí, tak více textu o sestře. A také by mě zajímal pohled na věc z jiné strany, škoda že se k tomu otec pár řádky taky nevyjádřil.

23.08.2017 4 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Příběh se mi neskutečně líbil. Dlouho sem se k němu odhodlávala, ale nakonec jsem ho hltala jedním dechem a za dva dny byl přečtený. A nejednou jsem se u něj zasmála.
Líbilo se mi, jak byl příběh popisován ze dvou stran.
A velice doufám v pokračování, ráda bych věděla, jak to dopadne.
Všem milovníkům fantasy literatury s dračí tématikou to můžu vřele doporučit.

19.08.2017 5 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Musela jsem dát 3 hvězdičky.
Z toho 5 hvězd pro Cantervilské strašidlo, které mám neskutečně ráda, a také se k němu ráda vracím.
2 hvězdičky pro Obraz Doriana Graye. Knížku jsem četla podruhé. Poprvé jsem ji odložila proto, že sem se prostě nemohla začíst. Tentokrát jsem měla stejný problém. Díky čtenářské výzvě jsem si řekla, že příběhu dám ještě šanci. Četla jsem ji také po několika letech. Ale bohužel. Šíleně dlouhé dialogy. U těch 20 stran popisu co si kde sehnal jsem přímo umírala. Nápad je to skvělý, ale příběh prostě není pro mě.

12.08.2017 3 z 5

O koníčku Sultánovi O koníčku Sultánovi Alfred Wellm

Jedna z mých nejzamilovanějších knížek. Jako malá jsem ji četla častokrát. Teď jsem se k ní zase vrátila a pořád se mi líbí stejně. Knížka se čte velice snadno a díky překrásným ilustracím si může člověk více představit různé situace, které se v knížce odehrávají. Tuto knížku můžu všem vřele doporučit.

05.07.2017 5 z 5

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Jak tak sleduji, mám bohužel opačný názor než všichni komentující. I když má knížka pouze pár stránek, nemohla jsem se do ní začíst a pořád jsem vyhlížela pouze poslední stránku knihy.

25.06.2017 1 z 5

Ohnivá hvězda Ohnivá hvězda Chris D'Lacey

Rozhodně zajímavé počtení. I když spíše preferuji když se v ději děje něco průběžně a né tiché bublání a pak veliký třesk na konci.

21.06.2017 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Poprvé jsem se s touto knížkou setkala při čtení seznamu knih na maturitu. Říkala jsem si, že je knížka krátká a proto bude snadno zvládnutelná. Co jsem ale opravdu nečekala bylo, že mě knížka totálně uchvátila. Od maturity jsem se do ulic Paříže vrátila už několikrát a rozhodně se do nich ještě mnohokrát vrátím.

21.06.2017 5 z 5

Ledový oheň Ledový oheň Chris D'Lacey

Musím konstatovat, že je druhý díl mnohem lepší, než ten první. Rozhodně se tak nevleče jako první díl a je v něm mnoho akce. Knížka se mi četla velice dobře, ani se mi ji moc nechtělo odkládat.

18.05.2017 4 z 5

Dračí oheň Dračí oheň Chris D'Lacey

Knížku jsem si vybrala především kvůli drakovi na obálce, neboť jsem fanda fantasy spojené s draky. Nakonec jsem zjistila, že tam zase tolik draků není - nebo spíše, knížka má draky úplně v jiné podobě, než na jaké jsem zvyklá. V některých částech jsem měla problém se začíst. Konec knížky jsem nakonec přečetla jedním dechem. Ve finále se mi knížka jako celek líbila a opravdu ráda bych měla doma taky takového dračího pomocníka.

17.05.2017 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

I když je knížka opravdu krátká a měla jsem ji přečtenou za asi 2 hodiny, celou dobu jsem se do toho musela nutit.
A jedna věc, kterou jsem doopravdy nepochopila bylo, proč tu rybu během cesty domů nevytáhl do té loďky?

17.05.2017 3 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Nekonečné cestování na začátku. Nudné zdlouhavé pasáže. Serafíně se pořád nedařilo a vůbec jsem nechápala onu "Osvícenou". Taky jsem moc nepochopila postavu Rosoláče. Bylo skvělé, že Serafína už nemusí skrývat kým je, ale rozhodně jsem jí přála jiný konec.

10.05.2017 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

U knížky jsem měla často problém se začíst. Má však originální příběh, proto jsem si ji nakonec zamilovala. Nejoblíbenější postava je pro mě rozhodně Lucian Kiggs.

10.05.2017 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Další pěkné pokračování série. Jen mi bylo líto Eragona, jak pořád dostával na prdel.

10.05.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Ellesméra je moje snad nejoblíbenější místo z celé Alagesie.

10.05.2017 5 z 5