Ledový oheň

Ledový oheň je pokračováním bestselleru Chrise d’ Laceyho Dračí oheň. Autor opět vypráví příběh studenta Davida Raina, žijícího u rodiny Pennykettlů, v ne zrovna běžné domácnosti, kde člověka obklopují stovky hliněných draků. Když Davidovi jeho školitel na univerzitě zadá práci na téma existence či neexistence draků, začne se jeho život ubírat neobyčejným směrem. Vysněná cena – plně hrazená výzkumná cesta do Arktidy – se zdá být na dosah. David se pustí do práce a objeví spojení mezi draky a Arktidou právě ve chvíli, kdy začíná sněžit. Je to jen náhoda, nebo zde působí hlubší síly? Jak David zjišťuje o dracích více a více, dostává se na cestu, z níž již není návratu, do časů, kdy draci skutečně existovali a kdy jejich tajemství střežili arktičtí lední medvědi. Aby měl David šanci výzkumnou cestu vyhrát, musí otevřít svou mysl dračí legendě a záhadnému tajemství ledového ohně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7982/ledovy-ohen-7982.jpg 4.335

The Last Dragon Chronicles 2.

Vydáno, Víkend

Ice Fire, 2003

Kniha Ledový oheň

postrach
21.04.2019

Nechala jsem se inspirovat a po knize sáhla v rámci čtenářské výzvy.Rozhodla jsem si sérii přečíst.

Sariklen
19.04.2019

Obsahově a dějově zajímavější a napínavější než první díl. Jsem zvědavá, jestli i ten třetí bude pokračovat v rovině gradace :) Fascinuje mě autorova fantazie a celý propojený koncept příběhu, promyšlený do detailu. Jediné, co mi dělalo problém, bylo vyznat se ve všech těch jménem začínajících na G. Nejlepší je mít předchozí díl po ruce a listovat v něm a ujišťovat se o identifikaci jednotlivých postav.

Tebby
18.05.2017

Musím konstatovat, že je druhý díl mnohem lepší, než ten první. Rozhodně se tak nevleče jako první díl a je v něm mnoho akce. Knížka se mi četla velice dobře, ani se mi ji moc nechtělo odkládat.

brčko-A
07.05.2016

Ne tak dobrý jako první díl.Jinak dobrý.

rezavaliska
17.02.2016

Kniha mě zas tak moc nenadchla, ale ani neurazila. Pro mě osobně to je průměrné dílo. Ovšem mnohem lepší než 1. díl, z toho jsem byla hodně zklamaná. :)

Maitter
01.01.2016

Chris d'Lacey ví něco, co my ne. Jeho sloh a humor je potutelný, pohádkový, jakoby pošťuchuje, a přitom se stále schovává za imagí jednoduchého vyprávění. Vzpomínka na onu potutelnost se mi v mozku udržela i po letech. A hlinění draci – kdo to kdy slyšel? Ledový oheň je knížka příjemně oddechová.

jirkapos
16.11.2015

Právě jsem dočetla. Musím přiznat, že jsem nečetla díl první, ale myslím, že to vůbec nevadí. Po provotním šoku, že draci jsou hlinění, mě kniha naprosto chytla. Nestalčila jsem se divit čeho všeho je takový hliněný dráček schopen. A teď hurá na díl třetí :)

notburga
13.05.2015

Nádhera! Knížka mě chytla a nepustila narozdíl od prvního dílu. líbí se mi, když nejde děj tak docela předvídat :)

draci medvědi

Chris D'Lacey