Ťapulka Ťapulka komentáře u knih

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Ke knize jsem se dostala díky synovi a jeho učitelce češtiny, které tímto strašně moc děkuji! Zajímalo mě, jakou knihu bude syn číst. Chtěla jsem si s ním o knize a jejím příběhu a o druhé světové válce povídat, a tak jsem se také pustila do jeho povinné četby. Je to moc těžká knížka, která mě stála spoustu slz, často jsem jen tak koukala do prázdna a přemýšlela, kde se to v těch lidech bralo, jak jim mohlo jejich svědomí dovolit ubližovat dítěti. Naštěstí je v knize i pár milých lidí, pohlazení a hezkých chvil.
Běž, chlapče, běž je kniha, která ve mně navždy zůstane zapsaná, jejíž příběh nezapomenu... Kéž by se ale tento příběh nikdy neodehrál....

11.09.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Vzpomínám si, jak jsem si tuhle knížečku četla při procházkách s kočárkem a lidi se za mnou otáčeli, čemu se tak nahlas směju :-)

29.08.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Krásná kniha, která člověka vrátí do svého dětství a rozsvítí vzpomínky na jeho babičky a dědy, kamarády, lumpárny a pohlazení od mámy... Je to milé pohlazení po duši, které vyloudí na čtenářově tváři úsměv, ale i pár slziček dojetí a stýskání.
Grafické zpracování je přímo luxusní a úžasně originální. Několikrát jsem díky němu vykřikla "Jo, tohle si pamatuju."

29.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Už dlouho se mi nestalo, že by se mi kniha tak lehce četla. Příběh plynul zvolna, nenásilně a přitom nedovolil odložit knihu. Opět autorka popsala s citem mezilidské vztahy, kotrmelce života a přinutila mě zamyslet se nad tím, jak bych se zachovala v situacích, které musely řešit hlavní hrdinky.

07.08.2019 5 z 5

Příběhy památných stromů Čech a Moravy Příběhy památných stromů Čech a Moravy Marie Hrušková

Nádherná kniha, takové malé pohlazení pro duši! Památné stromy obdivuji, ráda se procházím pod jejich korunami a objímám jejich kmeny, takže příběhy o některých z nich mě moc potěšily. Byly zajímavé, poučné a přinesly mi krásné chvíle. Kniha je napsána s láskou a obdivem.

09.07.2019 5 z 5

Příběhy z konce předměstí Příběhy z konce předměstí Shaun Tan

Za neuvěřitelně nádherné ilustrace a celkové zpracování bych nejraději dala tolik hvězdiček, kolik jich vidím v noci svítit na jasné obloze!!!! Opravdu, tak nádherné to je! Příběhy jsou krásné, nutí nás zamýšlet se nad smyslem jednotlivých vět, nad tím, co je psáno a myšleno mezi řádky a možná si to každý čtenář vysvětlí jinak, ale tak to přece má být, žádný naservírovaný příběh.
Nejvíce se mi líbil příběh Erik, do toho jsem se úplně zamilovala a jedním z mých životních přání je, poskytnout Erikovi místečko k bydlení...
A úplně jsem vykřikla nahlas nadšením nad zpracováním rejstříku knihy! To je vážně perla!
Děkuji autorovi za to, že jsem se s touto knihou mohla seznámit, pokochat se a najít ve svém čtenářském srdci Malému princi kamaráda.

01.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Čekala jsem od knihy něco víc, i když jsem ráda, že jsem si ji přečetla a nevzdala to na základě komentářů níže napsaných.
Kniha byla krásná, čtivá, zajímavá a já z ní byla nadšená. Tedy až na posledních pár stran, kdy došlo k rozuzlení. Trošku to bylo na mě hrrrrrr, snad i k neuvěření, snad trošku najednou naplácané, aby měla kniha konec. Závěr mi přišel jako nová nitka navázaná na nit příběhu.

25.06.2019 4 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Krásná kniha, která se četla sama. Možná mi jen trošku vadilo časté používání titulů v němčině.

20.06.2019 5 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Linda Coggin

Nádherná a tolik dojemná kniha! Citlivě podaná smrt a život po ní. Velice hodnotím téma, nápad na jeho zpracování a zakončení příběhu, které není laciné.

10.06.2019 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Dojemná a velmi zajímavá kniha, která na pár stránkách popisuje 2.světovou válku v Dánsku, statečnost lidí, přátelství, lásku a útrapy Židů. Mladší čtenáři se mohou bez drastických podrobností dozvědět něco víc o této době a dospělejší čtenáři cítí mezi řádky a písmenky hrůzu toho všeho.
Tato kniha by rozhodně měla být povinnou četbou, neměla by minout nikoho bez rozdílu věku!!!!

06.06.2019 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Nádherná, křehká kniha, jemné citlivé vyprávění a nenucený příběh. Spousta zajímavých informací zároveň a přiblížení doby plné objevů, vynálezů, průkopníků. Čtenář knihou přímo proplouvá na něžných vlnách.

05.06.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha se mi velmi líbila! Zpočátku jsem se smála, a to i na veřejnosti nahlas, později přišla vážnější témata a tolik jsem hlavní hrdince rozuměla! Celou dobu jsem vyloženě hltala jedno životní moudro za druhým, užívala si moravský dialekt a krásná vykreslení postav. Celkově se jedná o odpočinkovou četbu, kterou asi každý z nás někdy potřebuje.

20.05.2019 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Krásná kniha, která v sobě má hrozný příběh, hluboký, smutný, zraňující, nutící přemýšlet a uvědomit si, že možná probíhá zrovna o pár domů od toho vašeho.
Tolikrát jsem během čtení řekla: Nedělej to! Neříkej to! Obejmi ji!
Julie je bezesporu hrozná, odsouzeníhodná, a čtenáři nezbývá, než přemýšlet a nikdy se nedozvědět, zda by taková byla i s Anežkou, zda by taková byla i kdyby společnost jí podala vstřícnou ruku na cestu životem s Agnes...

14.05.2019 5 z 5

Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Moc krásná a milá kniha, která nám ukazuje, jak jedna vteřina, jedno rozhodnutí, může změnit a obohatit náš život. Autorce patří můj obdiv a poděkování za hezké chvíle strávené četbou.

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další z úžasných Bryndzovo knih. Eriku a další postavy jsem si velmi oblíbila. Příběh opět přinesl něco nového, nenechal mě chvilku nadechnout a nutil mě otáčet stránku za stránkou a hltat každé písmenko! Ale jak to teď vydržím do dalšího dílu? :-)

09.05.2019 5 z 5

Zažít svobodu každý den aneb 800 km pěšky do Santiaga Zažít svobodu každý den aneb 800 km pěšky do Santiaga Veronika Marčíková

Nejdříve jsem navštívila přednášku autorky o této cestě. Protože to byl příjemně strávený čas a slečna Veronika mi pomohla se rozhodnout, že i množství lidí, které člověk na této pouti potká, k tomu prostě patří, a protože mi přednáška přinesla spoustu zajímavých informací, fotek a názorů, okamžitě jsem si tuhle knihu zakoupila a přečetla ji jedním dechem. Až sama půjdu tuto pouť, určitě budu z této knihy čerpat tipy a zkušenosti a určitě si na ni při svém putování mnohokrát vzpomenu...

Čtyřverší Čtyřverší Jiří Žáček

Kniha plná zamyšlení nad životem a tím vším, co přináší i odnáší. Kniha plná krásné hry se slovy a s city čtenáře. Kniha plná pohlazení i utírání slz. Prostě nádherná kniha!!!!

... Smrt příliš zlevnila. A život příliš podražil. ...
... Dítě se učí odcházet a dospělý se celý život vrací. ...

18.04.2019 5 z 5

Základy ekologie a ochrany životního prostředí Základy ekologie a ochrany životního prostředí Martin Braniš

I když se jedná o naučnou literaturu, je tato kniha příjemně čtivá, moc zajímavá a určitě jsem moc ráda, že jsem jí věnovala svůj čas a mohla si ji přečíst.

Včelaření pro každého Včelaření pro každého Abbé Emile Warré

Děkuji autorovi, že napsal tak úžasnou knihu o včelaření, dal do ní své srdce, své nápady, svůj um. Děkuji překladatelům, že jsem si mohla tento skvost přečíst, protože tohle navždy zůstanou lahůdkou mé knihovny! Tato kniha je důkazem, že i naučnou knihu lze napsat tak, že se od ní čtenář nemůže odtrhnout, čte ji do půlnoci a těší se na její další stránky. Vím, že se k této knize budu neustále vracet, budu si jí listovat, užívat si krásné ilustrace, cenné zkušenosti a vůni včelaření s láskou.

"Včelaření je též činností morální, díky níž omezíme návštěvy kaváren a jiných pochybných míst, a včelař tak dostane příklad práce, pořádku a oddanosti společné věci." :-)

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásná, i když děsivá kniha. Romantická, i když strašně temná. Je hrozné, jak chyby a hříchy jedněch lidí poznamenají životy těch druhých.
Ze začátku jsem se do knihy nemohla tak nějak začíst. Ale pak jsem ji nemohla zase odložit. Tolik ráda bych Sisi obejmula, pošeptala jí, že bude dobře, chytla ji za ruku a pomohla udělat krok sice do neznáma, ale k lepšímu. Naštěstí se vše vyvinulo, tak jak se vyvinulo, já udělala hlasité UF, knihu zavřela a běžela do knihovny rychle pro další!
Kéž by takové příběhy zůstaly jen v knihách....