Příběhy z konce předměstí

Příběhy z konce předměstí (2008) jsou antologií patnácti velmi krátkých ilustrovaných povídek – humorných, poetických, dojemných, vážných, lehce děsivých, melancholických či jen hravě absurdních. Každá z nich se zabývá podivnou situací či událostí, která se odehraje v jinak důvěrně známém předměstském světě, ať již jde o návštěvu maličkého zahraničního studenta, dobrodružnou expedici dvou bratrů na samý konec předměstí, obrovského dugonga záhadně vyvrženého na trávník u sousedů, objev tajemného pokoje uvnitř domu, zlověstný stroj nainstalovaný ve veřejném parku nebo o moudrého buvola obývajícího prázdnou parcelu na konci ulice. Skutečným obsahem každého příběhu je spíše to, jak na tyto záhadné úkazy a absurdity reagují obyčejní lidé, do jaké míry je jejich význam odhalen, ignorován či zcela nepochopen. Mnohovrstevnatá kniha není určena zdaleka jen dětem nad 12 let, třebaže právě v kategorii knih pro děti a mládež za ni mladý australský autor a ilustrátor posbíral řadu prestižních ocenění. Shaun Tan (*1974) vyrůstal na předměstí australského Perthu. Vystudoval výtvarné umění a anglickou literaturu. Začínal jako ilustrátor hororových a sci-fi povídek, později ho proslavily vlastní ilustrované knihy, v nichž spojuje společenská, politická i historická témata se surrealistickým, snovým viděním světa. Jeho knihy, např. The Red Tree (Červený stromek), The Lost Thing (Ztracenec) a kritiky oceňovaný The Arrival (Příjezd), pozoruhodný stodvacetiosmistránkový příběh beze slov, mu získaly řadu ocenění a čtenáře všech věkových kategorií nejen v anglicky mluvících zemích, ale také v Evropě, Asii a Jižní Americe. Příběhy z konce předměstí (Tales from Outer Suburbia, 2008) jsou zatím autorovou poslední knihou a kromě cen v Austrálii a USA byly také zvoleny nejlepší německou knihou pro děti a mládež roku 2009. V současné době pracuje Shaun Tan jako nezávislý umělec, spisovatel a režisér se sídlem v Melbourne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96266/big_pribehy-z-konce-predmesti-FbJ-96266.png 4.7132
Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Kniha Zlín

Tales from Outer Suburbia, 2008

Kniha Příběhy z konce předměstí

tlllk

som veľký fanda technického pokroku, väčšinu kníh dám v ebooku alebo audiobooku, ale toto je dôkaz že papier má stále svoje miesto miesto na poličke. Tie príbehy sú nežne ironické a tie obrázky sú úžasné. Už som vykúpil všetko čo je od autora v knihkupectvách a už len čakám na dotlač tohto skvostu.

DreamerX9
05.05.2021

Tohle je hodně zvláštní kniha a specifická. Má nádherné ilustrace

sporran
30.11.2019

Nádherná kniha, promlouvající prostřednictvím ilustrací.

Ťapulka
01.07.2019

Za neuvěřitelně nádherné ilustrace a celkové zpracování bych nejraději dala tolik hvězdiček, kolik jich vidím v noci svítit na jasné obloze!!!! Opravdu, tak nádherné to je! Příběhy jsou krásné, nutí nás zamýšlet se nad smyslem jednotlivých vět, nad tím, co je psáno a myšleno mezi řádky a možná si to každý čtenář vysvětlí jinak, ale tak to přece má být, žádný naservírovaný příběh.
Nejvíce se mi líbil příběh Erik, do toho jsem se úplně zamilovala a jedním z mých životních přání je, poskytnout Erikovi místečko k bydlení...
A úplně jsem vykřikla nahlas nadšením nad zpracováním rejstříku knihy! To je vážně perla!
Děkuji autorovi za to, že jsem se s touto knihou mohla seznámit, pokochat se a najít ve svém čtenářském srdci Malému princi kamaráda.

Greena
11.06.2019

Australský autor Shaun Tan je mým objevem spisovatele a malíře či ilustrátora knih pro děti s naprosto úžasnou fantazií! Proto i to nadnesené hodnocení 110%. Toto je další kniha, kterou prostě musíte mít doma, nebo je to přesně ta kniha, kterou můžete darovat a vždy udělá radost a nezůstane nepovšimnuta.
Kniha obsahuje patnáct krátkých příběhů s velmi podstatnými ilustracemi. Když knihu zkusíte někomu číst, aniž byste mu obrázky ukázaly, bude příběhy vnímat úplně jinak, než když to pak uděláte a obrázky mu ukážete. Stojí to za to! Příběhy jsou plné fantazie a budete o nich přemýšlet, domýšlet si jejich poselství a bude vám krásně! Prosím, pojďte to zkusit…

LuckyVagabond
05.03.2019

Moje hlava říká.. vždyť to ani pořádně nedává smysl.
Duše pro změnu.. přesně tohle jsem si přála slyšet.
Zření.. extáááze.

Nechápu jak to ten Shaun dělá. U těchto příběhů jsem si připadal jakoby mě někdo poklepal kouzelnou hůlkou na čelo a teleportoval do nějaké jiné magické dimenze,
kde všechno je tak neuvěřitelné a neuchopitelné a zároveň tak povědomé a blízké.

Shaun malované příběhy zase povznesl na ryzí umění v rozkošném kabátku.

JaneBonny
03.11.2018

Tahle pohádková knížka dokázala to, co Malý princ nedokázal: přiměla mě snít a váhat nad nevyřčeným a chápat, že chápání je někdy podprahové a pomíjivé a neúplné, ale o to krásnější.
Budu si tě přát domů.

TiKinka
10.08.2018

Toto dílo mi připomnělo Malého prince tím, že bych ho popsala prostě jako krásné.