Psí hvězda

Psí hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367884/mid_psi-hvezda-DsT-367884.jpg 5 25 8

Dvanáctiletá Daisy zemřela při dopravní nehodě, kterou zapříčinil její tatínek. Ocitne se na onom světě, který je docela jiný, než si obvykle představujeme – ze všeho nejvíc připomíná pracovní úřad. Daisy se vrátí na zem – ale v podobě psa! Dokáže však přemýšlet jako dřív, na svůj předchozí život totiž nezapomněla, a tak se rozhodne najít své rodiče. Uteče od rozmazleného kluka, který se jí brzy nabaží. Na cestě za rodiči ji čekají mnohá dobrodružství, která od základu změní její pohled na svět.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

The Dog Ray , 2010

Alets
18.07.2023 5 z 5

Zatím ta nejhezčí knížka a taky nejsmutnější. Moc se mi líbilo přátelství mezi Pipem a fenkou Světluškou. Trochu mě mrzele to s Daisynýmy rodičemi na konci. Což nechci říkat pro ostatní kteří tuhle knížku ještě nečetli. Někdy jsem i brečela, je to velmi dojemný příběh. Tato knížka je překrásná. Velmi doporučuji.

Díky za tenhle krásný příběh . Alets

maty341
25.03.2022 4 z 5

Moc smutná knížka. Hezký nápad na příběh.

jengibre
17.11.2020 5 z 5

Knížka, kterou jsem bezprostředně po dočtení nedokázala úplně docenit. Dívala jsem se na ni pouze jako na hezký příběh pro děti, plný naděje. Až s odstupem času mi došlo, jak strašně hluboké myšlenky v sobě vlastně má. Doporučuji ji přečíst nejen cílové skupině, ale i dospělým :-)

rysavas
14.07.2019 5 z 5

Tohle byla vážně zvláštní kniha...na jednu stranu si člověk přál, aby Světluška nezapomněla a na druhou, aby zapomenout šlo....bylo to tak zvláštně smutné čtení, ale přitom plné naděje...

Ťapulka
10.06.2019 5 z 5

Nádherná a tolik dojemná kniha! Citlivě podaná smrt a život po ní. Velice hodnotím téma, nápad na jeho zpracování a zakončení příběhu, které není laciné.

PaniWiga
28.01.2019 5 z 5

Půvabná kniha. Četla se krásně, příběh hladce plynul a vše se vyřešilo, jak mělo. Spoiler: líbilo se mi, že se autorka vyhnula nabízenému řešení - stát se asistenčním psem svého tatínka, a radši poslala hrdinku cestou nového přátelství, nového života a postupného zapomenutí toho předchozího.

rc502
17.09.2018 5 z 5

Hlavní postava je bývalá holčička Daisy , která je teď psem. Bohužel Daisy umřela při dopraní nehodě. Děj se komplikuje tím, že pejsek se ztratil, ale potom ho našel jeden kluk jménem Pip. Knihu bych doporučil rodinám a dětem od 8 let. Na knížce se mi líbilo, že je dobrodružná, a dávám jí 5 hvězdiček.

rarášek
05.09.2018 5 z 5

Krásná knížka, ve které se 13-letá Daisy po své smrti stane psem. Líbila se mi představa posmrtné čekárny, která nám uděluje nový život na Zemi. Co se ale může stát, když projdeme špatnými dveřmi?
Kniha byla plná milých, smutných, veselých a někdy i trochu napínavých okamžiků a knihu jsem si opravdu užila. :)
Daisy jako fenka Světluška a její kamarád Pip byly moje nejoblíbenější postavy. ❤❤❤

Autorovy knížky

2018  94%Psí hvězda