Tabby Tabby komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Já Dana Brawna a jeho příběhy se slavným profesorem Langdonem miluji.
Někdo se pouze snaží být dobrým spisovatelem, ale Dan Brawn to v sobě má. Dokáže napsat něco neotřelého, zajímavého a napínavého úžasnou formou. A dá k tomu i něco nad čím by jste se měli zamyslet.
Opět je do toho zapojená historie, což se mi moc líbí. Úžasná a pravdivě popsaná jak místa, tak historie. Mám hrozně ráda že i když nejsem ve Florencii, v Benátkách nebo na jiném místě dokáže to tak popsat jako kdyby jste tam skutečně byli a procházeli si ty neskutečně krásná místa s ním a obdivovali tam tu velkolepou historii.
Hlavně mě dokáže s každou knížkou tak zaujmout, že si po přečtení, nebo i během čtení hledám další informace o tom daném tématu.
Tentokrát se ocitáme na začátku v nemocničním pokoji, kde našeho profesora Langdona někdo napadne. Opět mu začne pomáhat žena jako v každém příběhu a spolu začnou řešit záhadu jak se vůbec Langdon ocitl ve Florencii. Konec opět nezklamal a to co jste si mysleli na začátku vůbec nic neznamenalo. Skvělá, skvělá skvělá.

03.01.2016 5 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

To že se někdo mohl stát Pojídačkou hříchu, a tím vzal na sebe hříchy umirajicich, jsem dosud neslyšela.
Čtrnáctiletá May je za krádež chleba odsouzena stát se Pojídačkou hříchu, a tím se ocitá na okraji společnosti, nikdo nechce mít s těmito osobami nic společného.
Vraždy královniných komorných, a následné odhalování samotnou May, kdo za tím vším stojí, je takové nijaké a idfláknuté. Zdálo se, že do knihy to je jen dané, aby se něco dělo a kniha byla zajímavější. Na to, že je May vykreslená, jako bojovná a relativně chytrá osoba se lehko vzdá a přijme svoje odsouzení.
Ale abych jen nekritizovala popis Anglie, společnosti a dokonce i intrik na královském dvoře byl zajímavý. :)

17.05.2021 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak o tomhle se asi nic moc hezkého říct nedá. Děj nulový a nereálný, konec a celé to vyústění je jeden naprostý a totální blábol.
Hlavní hrdinka mi lezla svým chováním na nervy a zdála se mi hrozně blbá. Mužská postava arogantní a nesnesitelný.
Erotické (pornografické) scény, se mnou nic nedělali, maximálně mě rozesmály.
Na pokračování se ani nechystám. :)

31.12.2020 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Do knihy jsem šla s tím, že jsem docela věděla do čeho jdu, jelikož jsem četla reakce jak na knihu, tak na seriál. Ale jinak mě na knihu nalákalo to, že když přečtu první díl a nebudu chtít pokračovat, tak nebudu muset, že je dobře ukončená. A musím říct, že jsem si celkem knihy užila.
Myslela jsem si, že začátek bude zdlouhavý a nudný, ale spletla jsem se.
Zezačátku poznáváme postavu Clair a jejího manžela, ale asi už o 50 stránek dál nás, a hlavně Clair, v příběhu pošle spisovatelka už do 18. století. A začne se odvíjet příběh Clair a Jamieho, taková dobrá romanťárna. A tahle část se mi líbila moc.
Spisovatelka umí skvěle vystihnout charaktery postav, dobu a i krásnou a drsnou krajinu Skotska. Je tam romantika okořeněná erotikou, napětí, intriky, ale i ten rozpor jestli se vrátit do doby v které žila, nebo zůstat v téhle době.
A s postav vedl v oblíbenosti u mě teda Jamie, i když mi přišel takový jednodušší, ale se srdcem na pravém místě. U Clair mi vadilo občasná lhostejnost k varováním, které se jí dostávalo.
Mě se to líbilo a pokračují s druhým dílem. :)

21.07.2019 5 z 5

Tajné společenství Tajné společenství Philip Pullman

Když jsem dočetla poslední díl Jeho temné esence, byla jsem smutná, že jsem se musela s Lyrou a jejím světem rozloučit.
Pak ovšem vydal pan Pullman pokračování. Nejdříve jsme se seznámili ještě s miminkem Lyry, a zažily další dobrodružství. A v tomhle díle jsme 20 let po té.
Setkáváme se nejen s Lyrou a Pantem, ale i s Malcolmem a s dalšími mnou oblíbenými postavami.
Děj je rozdělen na několik částí. Sledujeme jak cestu Lyry, Pantíka, Malcolmovu ale i to co se odehrává u nich doma.
Děj skvěle ubíhá a je opět čtivě podaný, postupně se vše odhaluje, ale hodně toho zůstává skryto. Každou stránkou čekáte kam vás děj zavede a co nového nám pan Pulmann odhalí, ve světě který vytvořil.
Můžeme sledovat skvělý posun charakterů postav, a to jak je ovlivňuje prožité dobrodružství z předešlých knih. A jak nadále bojují se svými myšlenkami, obavami a pocity a snaží se najít pravdu, každý svoji cestou.
Pan Pulmann rozumí svému řemeslu a bravurně svoje představy přenáší na stránky knih. :)

03.03.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Přes tu reklamu, co tato kniha měla a i ohlasy čtenářů, jsem na ni měla asi moc velká očekávání, které prostě nesplnila.
Detektiv i jeho pomocníci skvělý, hlavně Tilly i Poe mě bavili. Styl psaní i samotný případ také. I když vraha jsme mohli uhádnout celkem brzy.
Bohužel mě přišly rušivé poznámky. A odkazy na minulý případ Poa, jako by mi chyběl určitý díl. :)

25.05.2020 3 z 5

Anglický zabiják Anglický zabiják Daniel Silva

Další díl restaurátora a zároveň agenta Mossadu, Gabriela Allona. A jeho další pátrání a vyšetřování vraždy, krádeže a intrik.
Víc mi sedla postava Gabriela a přišel mi lidčtější než v prvním díle. Celkově mě tenhle díl bavil o trochu víc, ale spíše je to tím, že mi přišli zajímavější historické vsuvky o Švýcarsku a jeho chování během války. A víc mi sedl i příběhově. :)

15.05.2019 4 z 5

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Kniha mi padla do oka jednoduchou obálkou a ani anotace nebyla špatná a musím říct že touhle knížkou jsem určitě nesáhla vedle.
Jace je svědkem vraždy a je rodiči poslán do krásné přírody v Montaně kde se má schovat. Bohužel je vrahy brzy nalezen a začíná boj o život.
Ač známe vrahy už od prvních stránek knize určitě nechybí akce a napětí. Postavy, od kladných až po ty záporné,jsou skvěle charakterově vykresleny. Montanské lesy podle popisu musí být nádherné, i přes ten ničivý požár v knize. Poznatky, jak o ohni v lese tak z kurzu přežití, byli zajímavé a poučné.
Autora určitě ještě z radostí vyhledám a přečtu si další jeho tvorbu. :)

02.08.2018 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Opět další knížka, kterou si ráda přečtu i když jsem jí četla už několikrát.
Knížky z krásného prostředí Skotska a opět s tvrdohlavým Skotem a s jemnou dámou, která ho změní svojí láskou a dojdou tomu šťastnému konci. Brenna mi přijde občas až dětsky naivní ale ty dialogy s Conorem, které díky tomu vedou jsou nezapomenutelné.
Prostě tohle mě nikdy neomrzí a vždy to bude u mě srdcovka. :)

17.07.2018 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Deaver opět nezklamal a zvratů v knížce je opět hodně. Tahle série s Rhymem mě zatím nikdy nezklamala, a ani teď to nebylo jiné. Až do konce knížky jsem netušila kdo, co, jak a proč, je nezkutečné jak dokázal vymyslet tolik zvratů a identit v jedné knize a do poslední stránky nás čtenáře udržet v nevědomosti. Vždycky mě dokáže překvapit jak dokáže něco co zdánlivě spolu nesouvisí skvěle propojit pouze pár větami.
A konečně jsme uviděli i že někdo může našeho chytrého Rhyma přechytračit, Budu čekat kdy se zase s Hodinářem opět setkáme. :)

27.04.2016 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Další případ Lincolna Rhyma, a opět mě nezklamal. Od první stránky až do poslední stránky se mi kniha líbila. Četla se jedním dechem a ani jednou jsem si neřekla že mě nebaví a že jí ani nedočtu.
Mě se naopak líbí že se setkáváme stále se stejnými osobami a jejich zvyky a jak spolu řeší další případ.
Líbí se mi i jak prokládá Deaver kapitoly s tím co dělá vrah a tak se postupně dozvídáme i o jeho pohnutkám k tomu proč to vlastně dělá a jak přemýšlel. Konec mě osobně z části překvapil a moc se mi líbí, že je na konci vše shrnuto a vše vysvětleno.
Opět dobré počteníčko. :)

19.02.2016 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Jak já sérii Lincolna Rhyma a Sachsové zbozňuji je skvělá, bravurní a dokonalá.
Pán Dever nás vodí za nos a háže nám jednu návnadu za druhou a nokonec udělá obrat a je vše jinak, ale úžasně do sebe západne každý díl skládačky.
Baví mě jak sledujeme postupně celou sérií vztah Amélie a Lincolna. Autor nám zbytečně necpe jejich zamilovaný vztah, pouze několika odstavci a větami vidíme jak se v soukromí vyvíjí.
Tenhle díl mě opět nezklamal a já jsem si přišla na své. :)

08.12.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Další nálož jedné akce za druhou. Autor postavy ani na chvíli nenechá vydechnout a ani čtenáře. Kniha je napsaná hrozně čtivým a napínavým stylem.
Tahle série určitě stojí za přečtení, je skvělá. Doufám, že na další počin autora nebudeme dlouho čekat. :)

01.11.2020 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Ach ta obálka, ta je luxusní. Vždy když jsem si ji vzala do ruky, tak jsem ji různě natáčela a chvíli ji obdivovala, než jsem se dala do čtení.
Ta hlavní část příběhu se mi líbila, bylo to originální, dobře napsané, napínavé.
Hlavní postavy byly zajímavé a charakterově různorodé. Některé více oblíbené, jiné méně.
Magie, která ani tady nechybí, je dobře vysvětlena. Kdo, kdy a jak ji ovládá a není to jen o naučení slov a mávnutí hůlkou.
Další plus dávám krásné mapce, ve které jsem mohla sledovat cesty hrdinů.
Ovšem některé části tam byli zbytečné, asi jak se paní spisovatelka snažila vysvětlit historii celého toho světa a vtáhnout nás do něj, tak to vzala až moc podrobně, že jsem se v tom ztrácela. A teď by jsem z té historie, nic nedokázala zopakovat.
Jak už tu bylo v komentářích zmíněno, draci tu jsou pojati jinak, a existovali různé poddruhy, podle toho s kým se spářili (moje představa jak se drak páří například se sýkorkou bude dlouho vypalená v mé hlavě (to v knize nebylo, mám asi moc bujnou fantazii)).
A konec vzala na mě až moc hopem, hlavně ať je konec. A to si mohla se závěrečnou bitvou trochu pohrát.
V doslovu píše, kde všude vzala inspiraci na vytvoření příběhu a celého světa, a to mi přišlo zajímavé, jak to dokázala všechno vzít a přetvořit a jakou práci si s tím musela dát. :)

08.08.2020 3 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Běžně knihy s tématem 2.sv války nečtu, ale tahle kniha mne hned po vydání zaujala anotací.
Příběh se odehrává po válce, kdy hlavní hrdinka Eva přijme práci jako tlumočnice v Osvětimském procesu. A až tam se vlastně dozvídá, z výpovědí svědků, co za hrůzné a bestiální chování se v Osvětimi odehrávalo.
Sledujeme její chování, co to s ní udělá a jak ji to poznamená, v jejím dalším životě. A jak se snaží vyrovnat s vinou, kterou cítí i přes to, že s tím neměla nic společného.
Kniha útlá, ale čtivá a stojí za přečtení. :)

20.07.2020 4 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Příběh se nám odvíjí na více místech a světech. A celé se nám to dobře postupně propojuje. I přesto, že jsou tam nějaká místa nudnější a docela popisné, tak tam pro vykreslení děje být musí.
Celkové se mi to líbí, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem se k tomu dostala až teď, ty myšlenky a ten styl popisu a možná i ten příběh samotný, by jsem v mladším věku neocenila.
No a ten konec, byl pro mě vražedný, pro mě to skončilo hrozně smutně, tady se nekonalo to ,,šťastně až na věky. ''

08.12.2019 4 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Tohle se povedlo, tahle knížka mě bavila.
Není to až tak jednotvárný příběh, hlavní postava je Sabastan Rudd, právník, který obhajuje většinou ty ,,zločince ". Takže se začíná příběh až u té části, kdy obviněný potřebuje právníka. Navíc se v knize nejedná jen o jeden příběh, ale o více právnických případů, které náš právník řeší.
Sabastan je přímí, sarkastický, občas hrubý a trochu sprostý, zocelený vším co už musel řešit, ale do celého prostředí se prostě skvěle hodí.
Skvěle se to četlo a u tohohle by jsem si i nějaké pokračování, klidně uměla představit. :)

27.05.2019 4 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Tahle kniha nemohla uniknout mé pozornosti, jelikož ji napsal můj oblíbený spisovatel. Taky nemohla uniknout ani srovnáním s jeho sérii s Lincolnem Rhymem (i když by jsem to asi neměla srovnávat).
Colter má dobře našlápnuto, je sympatický, vynalézavý se zajímavou minulostí.
Ale přišlo mi to místy časově rozházené, v první kapitole jsme na lodi, pak o dva dny dříve, zase to přeskočilo k části s lodí a vše doplněno poznatky z jeho minulosti. Asi si chtěl pan Deaver připravit podklady na další díly, bohužel na mě přeskakovat až moc.
Zápletka dobrá, Colter zajímavý, takže to ještě nevzdávám a budu se těšit na další díl tohoto lovce odměn. :)

07.04.2020 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Pan Masterton si mě při minulých dílech tak rozmazlil, že tohle my přišlo asi nejslabší.
Pohřbená rodina, odveta a do toho únos a vydírání Katie, přišlo mi toho až moc na jeden díl. A osobní život Katie, která je nerozhodná koho chce a koho ne, mě vyloženě štval.
Druhá polovička knihy byla alespoň akčnější a děj ubíhal rychle. :)

17.12.2019 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Jedna z výborných detektivek na které jsem narazila.
Kniha mě ani na okamžik nenudila a měla perfektní spád. Dalo se jen číst, číst až jsem zjistila že už mám jen pár stránek do konce.
Moc se mi líbila ta část se soudním procesem a úplně jsem při něm hádala kdo to nakonec udělal a jak.
Konec byl strhující třešničkou na dortu kdy to celé hezky vyvrcholilo a vše se vyjasnilo.
Budu doufat že autor ještě něco vytvoří a já se k němu budu moci vrátit a opět si od něj něco přečíst . :)

05.04.2018 4 z 5