Swissman Swissman komentáře u knih

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Po rozpálených Budějovicích, a zaprášených archivech se Tomáš dostává do Prahy. Přiznávám, že jsem se toho trochu bál. Přeci jen, detektivek z Prahy je hodně. Ale tahle rozhodně nezapadne. Naopak, bude vynikat! Kniha opět velmi čtivá, námět velmi zajímavý.
Přečteno za víkend.

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Březina prostě nezklame! Opět velmi dobře napsané. Máme zde několik časových rovin, děj mezi nimi ladně přechází, čtenář se v tom neztrácí a příběh se nám skládá jako puzzle. Za mě super. Budu dál pokračovat v doporučování knih tohoto autora. Znalost předchozích dílů není povinná, ale kdo chce číst sérii s Tomášem Volfem celou, tak pěkně popořadě: Polednice, Promlčení, Vzplanutí, Mizení, Nalezení.

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Pan Žák umí vyprávět a příběh Josefa Hasila bych se nebál zařadit do povinné školní četby.
Jako obraz poválečné doby v naší zemi je to super učebnice pro budoucí generace.

04.01.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Tak jestli předchozí kniha byla smutná, tak tady se teda autor s hlavním hrdinou fakt nemazal! Hodil ho do tý největší beznaděje, co se člověku může stát. Nechá ho to vyžrat až do dna a pak nás čtenáře postaví před rozhodnutí, zda je lepší pomsta, nebo spravedlnost.
Ale za mě super kniha.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Po přečtení třetího dílu jsem pochopil, proč se z tohoto autora stala taková literární star! Za mě je Červenka nejlepší díl!

02.11.2022 5 z 5

Jedna věc se panu Šlachtovi musí nechat. Je to neskutečně odolnej člověk! Já na jeho místě, kdybych viděl jak končí výsledky mé náročné práce, bych to vzdal už dávno. Ale jen díky jeho výdrži si můžeme přečíst o tolika případech. Jasně, je to jednostranná výpověď, ale pokud bych si měl vybrat komu toho uvěřím nejvíc, vyhrálo by jeho vyprávění. Díky panu Klímovi je to čtivě sepsané a já mohu knihu jen doporučit.

16.03.2023 5 z 5

Super čtení! Pan Mareš má co vyprávět, a umí to výborně. Obsahově a informačně bohatá kniha. Žádná hluchá místa, nebo nedej bože nudný kecy. Vřele doporučuji každému, koho zajímá práce kriminalistů.

28.12.2022 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Miko se vrátil z frcu do policejního kanclu a zamotaný případ na sebe nenechal dlouho čekat. Za mě super kniha! Perfektní hlavní hrdina se kterým se dokáži ztotožnit jak v životě, tak v postupech při pátrání.

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Další kniha s Mikem logicky nemohla pokračovat ve veselých barvách a tónech.
Příběh je zajímavý, tempo vyprávění čtivé, konec se mi líbil. A těšil jsem se na další díl.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Po přečtení prvního dílu jsem nechápal, jak se z tohoto autora mohla stát taková literární star. Není to špatný, ale ani skvělý.

02.11.2022 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Velmi čtivě napsané. Do knihy jsem zaplul, za jeden víkend přečetl, a příběh mi před očima utíkal jako film. Lepší než první díl s Polednicí.

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Autorova prvotina a hned paráda! Četlo se to velmi dobře, příběh zajímavý a hlavní hrdina co umí i něco zmrvit. Je prostě fajn, když jde ještě pořád napsat dobrou knihu bez přechytralých alkoholiků.

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Jak jsem psal, že první díl, by se mohl klidně o padesát stran zkrátit, tak druhý díl je ještě větší bichle. Ale tady mi to vůbec nevadí! Příběh super, četlo se to samo a mně bylo jasný, že pokud to s kvalitou takhle půjde dál, tak sérii s Rakerem přečtu celou.

25.12.2022 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Martin Goffa dokázal to, co nedokázal ani Jo Nesbø! Má už deset knih s detektivem, kterýho máte rádi, fandíte mu a stále vás to baví číst. Kniha je fajn, ale já osobně bych příběh do dvou dílů nedělil. A otevřený konec mě baví i štve zároveň.

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Jsem rodič a dovedu si připustit, že hlavní téma se klidně shodou okolností může stát i mně. Takže s touhle knihou jsem spadl do takové deprese, že líp už se to napsat ani nedalo!
Ten příběh jsem snad ani nečetl, ale přímo prožil! Smutné, ale perfektní.

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Malé děti, malé starosti. Velké děti, velké starosti. Oto by mohl vyprávět. Ale namísto Oty vám to odvypráví Dominik Dán. Opět tak skvěle a čtivě, jak to umí jen on. A jak už je poslední dobou zvykem, ani druhý případ není jen do počtu. Naopak, tady za jedny peníze dostáváte vlastně dvě dobrý detektivky.

22.11.2023 5 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Kniha je čtivá, v tomhle Goffa prostě nemůže zklamat! Příběh je zajímavý. Rozhodně se nedá říct, že bychom s Terencem řešili pořád to samé. Ale těch otazníků po přečtení knihy zbylo, alespoň na můj vkus, zbytečně moc. Takže pravidlo lichých a sudých dílů za mě platí i nadále.

19.01.2023 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Autor píše čtivě a první díl této série je asi nejakčnější. A to je problém. Té akce je za mě zbytečně moc. Příběh by se dal klidně o padesát stránek zkrátit a nic by se nestalo. S koncem se musí každý popasovat sám, mně se tak úplně nelíbil. Nicméně jsem byl rozhodnut, že do dalšího dílu určitě půjdu.

25.12.2022 4 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Pátá kniha v řadě se stejným hrdinou. A opět výborná. To už nedokáže každý.