Sušenka1556 Sušenka1556 komentáře u knih

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Pořád jsem se rozhodovala ,jestli kniha stojí za 4 nebo pět hvězd...
Na knize se mi opět líbil příběh a vcítění.
Veliké plus patří autorovi ,který dokázal dokonale popsat dívčí problémy!
Málo stránek ,což je pro mě konec světa :D
Amanda byla v mém věku a opravdu jsem se občas rozmýšlela nad těmi otázkami ,které si kladla. Samozřejmě konec byl pro mě výborný! Je skvělé ,když si každý může domyslet konec.
Amanda může zemřít a všichni budou nešťastní ,co bude s Davidem , a kde se vlastně ocitne?
A nebo může žít ,ale bude úplně v pořádku? Vydrží jí to s Davidem?
Takže konec byl výborný.
Ani smrt ,ale ani žádný Happy End...
1 hvězdičku si ale stejně musím nechat ,protože se stejně tato kniha nedá srovnávat s Jednou ano ,dvakrát ne (,kterou opravdu doporučuju ,je nejlepší :) )
Ale tato kniha není dlouhá a tak určitě stojí za to jí jeden den věnovat a zamyslet se nad ní :)

15.05.2015 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Tato kniha nebyla sice velkolepá ,ale dokázala mě okouzlit. Příběhy o čarodějnicích jsou již ohrané ,ale tento není ,ten typický nudný příběh.
Na knize se mi líbilo ,že mě dokázala zaujmout a to je hlavní!
Docela mi to připomínalo knihu Temnou chodbou ,což bylo něco podobného ,ale určitě byl tento příběh zajímavější...
Dávám čtyři hvězdičky a těším se na druhý díl :)

15.05.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Většina lidem se tato kniha opravdu líbila ,ale mě bohužel ne :(
Vůbec jsem se do ní nemohla začíst´a moc mě nebavila.
Vše se ale změnilo tak kolem dvousté stránky. Začala mě tímto velice bavit a proto díky konci dávám 2 hvězdičky :(
A další díl si už kvůli napínavému skončení prvního dílu přečtu :)

10.05.2015 2 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Kniha byla opravdu zvláštní...
Chyběla mi tam ale zápletka. Nevím ,jestli by mě mělo vystrašit to ,že je Ryan (později tedy Orion) něco jako mimozemšťan... Nebo jestli jsem měla být natěšená na konec. Zdálo se mi to jako pohádka pro náctileté. Nudný začátek ,jednoduchá (něco jako) zápletka, šťastný konec. Nevím proč ,ale ani to ,když Eden honil ten časový muž. Moc jsem to ani nepochopila. Nemohla jsem se do toho začíst a teď mi to připadá už dávno ,kdy jsem tu knihu četla. Totálně mě nezaujala... Myslím ,že autorka měla skvělý nápad, ale spojila něco ,co k sobě v této pozici nesedí. Kdyby se třeba zdál Ryan jako hodný kluk a pak by se ji snažil napadnout a další věc by se zvrtla, to by byla dobrá zápletka. Ale tohle mi připadalo až mooc scifi. Zatím nejhorší kniha za rok 2015 :(

30.04.2015 2 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Skvělá kniha!
Nádherně zpracovaná.... I obal je úžasný!
Toto bych doporučila všem milovníkům smutných příběhů. Na jednu stranu příběh dopadl dobře ,ale na druhou stranu špatně. Táta sice zemřel ,ale zase se dala do kupy se svou ztracenou láskou.
Nebudu si hrát na necitlivku. U konce jsem opravdu brečela ,když si četla dopis od táty, když mu ukazovala hvězdy ,když ji oznámili ,že táta zemřel ,když ho oslovovala tatínku! Dokonalé ,opravdu nejcitlivější kniha! Hodnotím stejně jako Jednou ano ,dvakrát ne....
Doporučuju!

30.04.2015 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

SKVĚLÁ!
Jen jsem si ji přinesla domů z knihovny ,tak jsem se do ní pustila. Chvíli jsem musela počkat ,něž mě kniha tak úplně pohltí ,ale šlo to celkem rychle :)
Doporučuju!
Nyní už mám v sobě nahltané všechny díly :D Skvělá série ! :)

22.03.2015 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Ani na ni nemám slov!
Byla DOKONALÁ...
Ze začátku jsem si myslela, že dny ,kterými prochází pořád dokola, budou nudné...Ale to jsem se opravdu hodně mýlila. Každý den byl úplně jiný a vždy napínavý. Konec ,ten byl opravdu úžasný a ještě teď nad ním přemýšlím. Opravdu doporučuju! Nejlepší kniha !

22.03.2015 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Popravdě byla velmi zvláštní a opravdu každý si v ní musel najít něco ,co ho zaujalo... Znám i lepší knihy a proto dávám 3 hvězdičky. Samozřejmě ale knihu čtenářům doporučuji ,ale řadím ji do knih ,které nebyly až zase tak zajímavé. Určitě o ní ale opět budu dlouho přemýšlet a budu se snažit najít tu hlavní myšlenku :)

21.03.2015 3 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Lauren Oliver opět nezklamala!
Tentokrát mě velice překvapila a to zejména koncem. Skvělý nápad zahrnout do knihy i obrázky a zajímavé doplňky- emaily, Dařin deník...
Všechny knihy od Lauren Oliver doporučuju... Proč? Je v nich něco ,co ostatní příběhy nemají -originalita a nápad!

24.01.2016 5 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Tato kniha mě prostě bavila... Byla nápaditá a velice zajímavá. Mnoho nápadů využiju. Holkám se to moc povedlo a jak na youtube i vknizce je vidět ,že si na nic nehrajou a jsou moc milé. Především mě zaujaly účesy, jídla a cestování. Také se chystám udělat si gumičkové náramky.
Krásné nápady!

12.01.2016 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Nebyla sice úplně dokonalá ,ale je to taková kniha ,nad kterou se chcete pozastavit a snažit se řešit záhady spolu s hlavním hrdinou.

04.09.2015 4 z 5

Tady a teď Tady a teď Ann Brashares

Musím přiznat ,že to byla zatím nejlepší kniha o tzv. cestování v čase.

23.08.2015 4 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Kniha mě mile překvapila... Opravdu zvláštní a to já oceňuji! Nemám totiž ráda knihy s věčně ohraným koncem. Proto dávám 4 hvězdičky a ráda si přečtu druhý díl :)

19.08.2015 4 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Čas mezi námi nebyl sice vůbec špatný ,ale dost mě vadily pravopisné chyby v textu (jako nedopsané slovo, převrácené slovo , špatný člen např.: řekl/a a dokonce i nesrozumitelné věty. Za to však nemůže autorka ,ale velice špatný překlad.
Kniha sama o sobě dlouho ležela rozečtená na stole a nějak se mi nikdy nechtělo začít ji číst...

Po přečtení knihy EDEN a knihy Den co den (nyní i Čas mezi námi) vím , že mě příběhy o cestování časem s nádechem romantiky nebaví.
Pokud ale někoho baví ,tyto knihy vám doporučuju!

01.08.2015 3 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Wow, jsem první ,kdo tuto knihu hodnotí ☺
Podle mě je to dokonalá kniha hlavně na léto a ještě lépe k vodě.
Myslím ,že je perfektní dát na přebal knihy pro náctileté krásného kluka ☺
Autorka má úžasný a zábavný styl psaní ,má můj obdiv. A i když jsem někdy chtěla Harper zabít za její chování ☺ ,náramně jsem si příběh užila!
Doporučuju!!!

18.07.2015 5 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Druhý díl byl tedy o špetku horší ,ale pořád dokonalá série. Velice se těším na další díl a to hlavně ,jak to dopadne s Gavem a Tobiasem.
Velice napínavé a dobrodružné!!!

15.07.2015 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Přečteno za 2 dny ,ale mám pocit ,že jsem to nečetla vůbec.
Nápad skvělý ,ale časem se mi zdálo ,že to bylo až moc zdlouhavé.
Konec byl ale vynikající ,to musím uznat. Vlastně když tam bylo ,že se vydal na útěk ,otočila jsem na další stránku ,ale tam bylo už jen poděkování.... Takže to byl nečekaný konec.
Shrnutí:

Nápad (1hvězdička)
Konec (1 hvězdička)
Romantika s Rhiannon (1 hvězdička)

Bohužel uděluju jen 3 hvězdičky...

01.07.2015 3 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Popravdě... Třetí díl mě zklamal :/ Nelíbilo se mi ,že zde nebylo skoro žádné napětí. Ani konec nebyl nic extra... Epilog byl zdlouhavý a nijak zajímavý. Rozhodovala jsem se ,zda mám dát 3 hvězdy nebo 4. Bohužel ,když jsem si ale prošla děj ,dávám 3 hvězdičky.
První díl byl prostě nejlepší! :)

27.06.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ze začátku mě kniha moc nebavila ,ale potom ano. Nevím sice proč, nic mě nezajímalo. Nebylo zde žádné překvapení ani zvraty. I přesto mě kniha bavila, hltala jsem ji a těším se na druhý díl.
Je neuvěřitelné ,že se dá obyčejná pohádka přepsat do love story pro náctileté! Palec vzhůru pro autorku!

16.06.2015 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Začátek mě totálně nebavil ,někdy jsem tomu ani neporozuměla.
Tak ,jak o tom všichni mluví a doporučují ,tak je to totální ZKLAMÁNÍ!
Vůbec jsem se do toho nezačetla a o druhém díle ať mi raději nikdo ani nevypráví :D
Číst tuto knihu mi připadalo ,jako trest :D Hrůza!

22.03.2015 odpad!