Léto, jak má být

Léto, jak má být https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240627/bmid_leto-jak-ma-byt-sz2-240627.jpg 4 105 23

Šeptající borovice série

< 2. díl

Harper, které na letním táboře přezdívají Barbie, bere tento pobyt jako rodičovský trest. Musí zde odevzdat mobilní telefon, nesmí používat žehličku na vlasy, Většinu oblečení má poslat zpátky, protože se do chatky nevejde. Zvyká si na příkoří jen pomalu - naštěstí se objeví hezký kluk, který má o ni zájem. Jenže by to nebyla Harper, aby něco nepokazila.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Alpress

Summer State of Mind , 2014

lejera
01.08.2023 4 z 5

Po přečtení první stránek jsem měla chuť knihu odložit. Harper mi prostě vůbec nesedla, nedokázala jsem se ztotožnit s nafouknou fiflenou, strašně mi lezla na nervy. Je ale pravdou, že Harper přes tyto rysy občas nechala vykouknout i ty pozitivní vlastnosti, které v průběhu knihy stále sílily. Kniha nebyla tak skvělá jako první díl, i zde byla zápletka snadno předvídatelná. I tak jsem si knihu a letní atmosféru užila. Objektivně bych hodnotila 3,5*

vlkove
25.07.2022 3 z 5

Příjemné letní oddychové čtení. Hlavní hrdinka byla na pěst, ale jinak nemám co vytknout. Vhodné i pro mladší čtenáře. #taborovychknihneninikdydost

Erika017
26.03.2022 5 z 5

Volné pokračování knihy Léto na táboře. Opět příjemné a oddychové čtení na horké letní dny. Líbilo s mi, že se tam objevilo i pár lidí z předchozí knihy. Hezky napsané. Doporučuji

Zuzka591
31.08.2021 5 z 5

Kniha navazuje na knihu Léto na táboře. Mě kniha opravdu bavila, je to spíš taková oddychovka, ale za mě super. Četla jsem ji několikrát a bavila mě pokaždé. Jedná z mých nejoblíbenějších knížek.

vanilka36
06.05.2021 5 z 5

ČD- Tato kniha volně navazuje na knihu od stejné autorky Jen Calonita Léto na táboře. V této knize je hlavní hrdinkou mladá Harper, která na tábor nikdy nechtěla a týden pobytu na táboře bere jako rodičovský trest. Na táboře ji všichni přezdívají jako Barbie a Harper tam jen trpí. Musí zde odevzdat telefon a polovinu věcí, které si přivezla, musí zase poslat domů, jelikož už se nikam nevejdou. Na táboře ale také pobývá mladý pohledný chlapec Eathan. Pomůže Harper přizpůsobit se a zvyknou si na život na táboře. Nebyl by to však pořádný tábor, aby se nic nepokazilo...
Tato kniha se mi moc líbila, byla krásně napsaná, ostatně jako i ta předešlá. Tuto autorku mám opravdu moc ráda, a tuto knihu všem moc doporučuji.

LillyM.
26.12.2020 4 z 5

Příjemné a pohodové čtení.
U knížky jsem se opravdu moc bavila, jenom by mi možná nevadilo, kdyby autorka trošku víc rozvinula moc hezky zpracovaný vztah mezi Harper a Ethanem.

bookworm_girl
06.08.2020 5 z 5

Tohle je stejná pecka, jako předešlá knížka od autorky - Léto na táboře. Tato knížka na ni volně navazuje, ale je úplně v pohodě, když před ní Léto na táboře čít nebudete.
Tuto knížku jsem přečetla za pár hodin a to především proto, že je tenoučka, čtivá, zábavná a prostě skvělá.
Hlavní hrdinka Harper mě hlavně ze začátku trošku rozčilovala, protože byla přesně hodně naivní, ufňukaná, na mě až moc princeznička. Naštěstí se postupně trošku spravila a začala se chovat jako na táboře, ne na fashion weeku.
Stejně jako v "minulém díle" jsem si tu zamilovala Sam a Courtney a pak samozřejmě Colea. Ten je božííí ♥
Z nových postav se mi zamlouvala Lina, Kyle no a Ethan, to je podobný "případ" jako Cole ♥♥
Upřímně, u této knihy mě mrzelo, že má jen nějakých 220 stran, klidně bych brala i víc, protože je to super letní čtení. Posledních 30 stránek jsem se musela jen culit, ale celou dobu to bylo neuvěřitelně veselé, pozitivní, roztomilé, vtipné i romantické čtení nejen na léto, prostě dokonalost. Tohle je přesně typ knížek, které mám nejradši, něco strašně odpočinkového.
Takovéhle prázdniny bych si rozhodně uměla představit a i když nejsem úplně táborový typ, na tento bych na 100% jela, protože kdo by tohle každé léto nechtěl znovu a znovu prožívat no ne?
Této knížce dám "jen" 99%, protože mě Harper maličko štvala, ale jinak knížce prostě nemám co vytknout! Miluju ♥

mariva
24.06.2020 5 z 5

I když nepatřím do věkové kategorie, pro kterou je knížka určena, moc se mi líbila. Je to takové příjemné odpočinkové čtení a kdo by si rád nezavzpomínal na mládí a na táborové zážitky a lásky.

LilianaFalcon
19.04.2020 3 z 5

Jsou knížky ze střední školy, které můžete číst v jakémkoliv věku, protože ten příběh za to vážně stojí. Tahle knížka k nim bohužel nepatří.
Je to takové ufňukané. Rozmazlená puberťačka, co miluje nakupování, jede za trest na letní tábor.
Jako film k žehlení by to asi nebylo špatné, ale jako knížka je to vhodné fakt tak pro 13 leté.

Verča16
21.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha, plná emocí. Je to moje jedna z nejoblíbenějších knih. A víte jak poznáte úžasnou knížku? Když ji čtěte chce se vám brečet, smát, jste napjati jak to dopadne... Vlastně celý děj prožíváte. A to tahle kniha všechno měla. Miluji jí!

Knihomolka10
04.08.2018 4 z 5

Krásná letní oddechovka. Takový americký tábor bych si nechala líbit. Harper byla nejdříve hrozně protivná, ale postupně jsem si ji docela oblíbila. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny a určitě se k ní někdy vrátím. Byla jsem ráda, že se v knize objevily postavy z Léta na táboře, protože to je rovněž skvělá odpočinková kniha.

Anetka24
19.05.2018 5 z 5

nejlepší určitě si přečtěte i léto na táboře

Verča16
11.05.2018 5 z 5

Úžasné

veruberu02
15.06.2017 5 z 5

Takhle si představuji léto. No jo já vím, je to moje fantasie.

MíšaK.
25.09.2016 4 z 5

Dobrá knížka. Příjemně se čte. Pro lidi, co jezdí na tábor je to naprosto skvělé. Až na to, že americké tábory jsou trošičku jiné. Osobně jsem byla ráda, že jsem se setkala zpět se Sam, Courtney, Colem, Hitchem, Pam nebo Bobrem. Dost mě překvapilo, že vztah Sam a Colea se dostal zpět do kamarádské úrovně. No ale zpět k Harper. Její povaha mě neskutečně vytáčela. Na takové lidi mám alergii. Proto jsem byla ráda, že se poměrně od základů změnila. Margo jsem měla ráda, ale Kate bych nejradši zakopala. Trochu bych čekala větší rozvedení věci s Ethanem. Lina, neskutečně sympatická osoba. Krom Jeany mi všechny ostatní holky z oddílu splynuly do jednoho.
Myslím, že stojí za přečtení.

mišaša16
17.07.2016 3 z 5

Docela hezký příběh, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Možná spíš pro mladší holky. Co se mi líbilo byly tweety na konci kapitol :) Knihu to hezky zpestřilo.

KaktusÁja
13.07.2016 5 z 5

Knížku jsem si hned oblíbila. Nejoriginálnělší na tom jsou ty tweety na konci každé kapitoly. :))

AnetaM
03.03.2016 4 z 5

Letní oddechovka čtena v prosinci:D
Jinak moc super nápad. Ten tábor byl strašně Americkej. Všechny postavy hrozně sympatický!
Moc doporučuji, bylo to super!
PS: Čtěte v létě!

kikush
10.01.2016 4 z 5

opravdu skvělá kniha! při čtení jsem vzpomínala na vlastní zážitky z táborů a že jich není málo. Bohužel děj byl místy předvídatelný, ale to mi až tak nevadilo.Kniha je doopravdy oddechová, takže trošku předvídatelný děj k tomu podle mého patří.

warca
18.09.2015 2 z 5

Hezké, odpočinkové čtení, ale až moc mi připomínalo první autorčinu knihu.

láska pro dívky prázdniny léto dětské tábory letní tábory

Jen Calonita
americká, 1973
2014  85%Léto na táboře
2015  82%Léto, jak má být
2016  84%Krásky
2020  71%Mrazivá kletba
2016  84%Krásky v nesnázích

Kniha Léto, jak má být je v