SuperSojka SuperSojka komentáře u knih

Běsa Běsa Dita Táborská

Čte se to, jakoby autorka sepisovala příběh svých známých, tak hodně je to uvěřitelné.

19.09.2020 5 z 5

Věda podle abecedy Věda podle abecedy Petr Koubský

Schopnost pana Koubského podat složité věci jednoduše, je zcela mimořádná. Když jsem na internetu hledala komplexní čísla, našla jsem jen samé definice, až v téhle knize jsem k nim našla komplexní příběh. Průměrně vzdělaný člověk se po přečtení každé kapitoly tetelí radostí, že konečně chápe. Aspoň na chvíli...

01.05.2020 5 z 5

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Knížka má hezký a příjemný design. Člověku, který se o dané téma jen trochu zajímá, asi nepřinese nic moc nového. Ale kladně hodnotím některé recepty, které ještě neznám a určitě vyzkouším.

14.01.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tahle knizka u me rostla az k peti hvezdam, ale ten konec...! Ten nemuzu odpustit.

24.09.2019 4 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Houellebecq mi byl doporučen jako současná hvězda francouzské literatury a nezklamal. Z knihy na mě však dýchala čírá esence smutného údělu lidské existence, proto se mi nečetla lehce.

05.11.2017 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Dle mého geniální pointa, ale je fakt, že zase tolik detektivek jsem v životě nepřečetla.

05.11.2017 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Vždycky mě trochu vyděsí, když mi Němci doporučují knihu, která je o psychopatickém geniálním vrahovi...;) Ale je to zajímavý, zároveň lehce zvrácený, příběh, v kterém mě kromě hlavního hrdiny fascinoval především svět parfémů.

05.11.2017 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kdyby to nenapsala Rowlingová, tak to snad ani nečtu...Odhlédnu od pointy, která mi nepřijde zase tak špatná, ale ten styl vyprávění. Detektiv povětšinou chodí a lidi se mu svěřují se svoji verzí příběhu, potřebují se vypovídat, takže se tam často jen a jen mluví, nic ale vůbec nic aspoň lehce akčního se neděje. Na předposlední stránce jsou pak dva odstavce akce, když je odhalen vrah, a konec. Od autorky Harryho Pottera bych čekala víc.

29.10.2017 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Je to moje první kniha od autorky a byla pro mě jako zjevení. Podle mě je Petra Soukupová jedinečná v psychologickém zachycení postav. Chvíli jsem si myslela, že autorka musí mít malé dítě, pak že musí mít větší dítě, pak že musí mít víc dětí, protože přeci není možné, aby dokázala charaktery z knihy tak celistvě zachytit bez prožité životní zkušenosti. Moje poslední vysvětlení je, že je prostě asi dobrou spisovatelkou...

28.10.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Četla jsem od něj ještě Nemesis a Levharta. Sněhuláka rozhodně hodnotím jako nejlepšího z této trojice. Pět hvezdiček nedávám jen proto, že to zas není detektivka, která by měnila literární svět. Ale velmi slušná kvalita

28.10.2017 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha není špatná, ale mou osudovou knihou od Merleho je Malevil. Čekala jsem pro to, že mě dostane podobně jako ona, což se nestalo.

28.10.2017 4 z 5

Je to takové vymydlené, uhlazené, ale chyběla mi tam nějaķá osobnější emoce. Nejvíc mě bavily právě ty pasáže, kde člověk nahlédl pod pokličku práce reportéra. Část s volbami a Trumpem a související komentáře se hodně táhly, tam to pro mě ztrácelo grády a nepřinášelo mi to nic nového. Jinak samozřejmě smekám před autorovou novinářskou prací a profesionalitou.

02.04.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Za mě zatím nejslabší Třeštíková. Čte se to jako vždy dobře, to je určitě hlavní plus, ale kdyby se někdo nebál škrtat, dílu by to prospělo. V druhé části byly dořčené náznaky z první části, které si člověk stejně už mezitím domyslel, takže to příběhu nic nepřidalo, ba naopak kniha začala ztrácet tempo i zájem čtenáře.

02.11.2022 3 z 5

Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Alexandr Mitrofanov

Pan Mitrofanov má jasný názor a nemíní ho skrývat. Sebrané (historické) důkazy, které čtenáři předkládá, to také neskrývají. Dokázal mi přiblížit svoji perspektivu současného Ruska a i když se odmyslím tu subjektivně zabarvenou složku, pořád z toho Rusko vychází jako země, z které přichází mráz. Země, která to sice dotáhla ve 20. století daleko v rychlém tempu, ale za cenu tisíce zmařených životů, které se jí hodily na cestě k budování zářných zítřků.

22.05.2022 3 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Tana French je sázka na jistotu. Napínavý děj, solidní literární styl. Zde ještě navíc reflektuje bolestivou epizodu irské hypoteční a finanční krize, kterou symbolicky zobrazuje nedostavěné satelitní městečko. Vyvrcholení celého příběhu mě nakonec uvrhlo do tíživé melancholie, což není pocit, který bych čekala, když dočtu detektivku a odhalím pachatele.

22.05.2022 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Běsu jsem četla jako první a líbila se mi nepatrně více. Knížky se vzájemně doplňují a zároveň dokáží tvořit samostatné jednotky. Pro mě tenhle soubor znamenal překvapivý objev výborné české autorky, která umí vtáhnout do děje a zároveň si udržuje velmi dobrou literární úroveň.

22.05.2022 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Stylisticky průměr, hodně klišoidních popisů a obratů. Detektivní zápletka ale napínavá a zajímavá.

02.01.2022 3 z 5

A co básník A co básník * antologie

Kniha z knihovny rodičů, která mi kdysi otevřela cestu k některým autorům. Líbilo se mi uspořádání podle témat, propagandistickou část jsem samozřejmě četla s úsměvem, kapitola mnichovské zrady mě naopak velmi zasáhla. Když ji čtu po letech, rezonují ve mně zase jiná témata, ale stále ji mám ráda.

06.12.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Nevím, zda poslechnutá audiokniha rovná se přečtená kniha, ale J. Plesl byl vynikající a při některých pasažích mi bylo i z hudebního doprovodu úzko. Jinak jsem čekala tu skvělou pointu, jak tu mnozí naznačovali, ale zas tak překvapivá mi nepřišla, aby z knížky udělala něco víc, než jen průměrnou detektivku.

07.11.2020 3 z 5

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Rozhodnout se odjet do Ameriky a prostě to udělat. Vychovávat přitom tři děti a být tam většinu času na všechno sám. K tomu zůstat nejen matkou, ale hlavně novinářkou, která umí vše s pointou a komplexně podat čtenářům. Wow.

01.05.2020 4 z 5