Supernova Supernova komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

No, tedy , tato kniha je srdcolamač, takříkajíc. Asi nemá cenu se tvářit, že od začátku nevíte, kam to celé směřuje, ale stejně tak nějak doufáte... Očima dítěte, které krade knihy a tak nějak si hledá cestu k novým lidem ve svém životě, vykreslený obraz Německa, zatímco se ho zmocňoval šílený pán s knírkem. Srdcervoucí.

19.04.2020 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

K téhle vtipné záležitosti se vracím již po mnohokráté... (Ač mám vydání společně s Dorianem Grayem, k Dorianovi jsem si našla cestu teprve nedávno.) První klasika, které jsem se hlasitě smála už jako teenager, což mi vydrželo do dospělosti. Kreativita moření nebohého ducha mě vždy dostane.

09.02.2022 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Drsné, psychologické, do hloubky... Dokonalé rýsování postav a plastické popisy emocí. Máte možnost prožít příběh rodiny, kterou zasáhla zákeřná nemoc, z úhlů pohledu různých jejích členů - kromě samotné Kate, do jejíž hlavy se nepodíváte. Tedy kromě epilogu. Těžko říci, na čí být straně... Nechci řešit morální dilema knihy, ale Anna byla coby lidská bytost stvořena v podstatě na náhradní díly. Pro všechny postavy nesmírně těžké, bratrovi se nedostalo pozornosti téměř už vůbec, neboť jako náhradní díl nedokázal posloužit... Těžko popsat tak mnohorozměrnou knihu.... Musíte přečíst - ale odpočatí po dočtení nebudete. Hodně silný příběh.

18.05.2018 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Tahle kniha mi kápla do noty. Ruku na srdce - sáhla jsem po ní proto, že se odehrává v Praze a autor vyhmátl téma, které mě hodně lákalo. Pravda, trocha těch korektur by ještě neuškodilo (nic ve zlém :)), dobrým znamením však je, že i přes tyhle nedostatky se to prostě nedalo nečíst! Ohledně děje mi vadilo pouze, když autor zničeho nic přepnul vypravěče, aniž by na to upozornil, ale dobrý, zorientovat se dalo i tak. Zkrátka tohle čtení mě bavilo, bavilo a bavilo a hodně doufám, že autor bude pokračovat v tvorbě dál. Chci to číst! :)

27.12.2015 4 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

Dobré završení série. Cesty s Luciferem a cesty časem byly fajn - a i takový střelenec, jako je Vyvyan, může dostat pořádně přes papulu. :) Taky že mu tentokrát málem došel humor. Ale naštěstí fakt jenom málem. :)

29.05.2020 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Josefína, kterou už jsem si přezdila na Pepču, je taková kamarádka odvedle, se kterou bych docela zašla na kus řeči - že bychom jako vyměnily životní zkušenosti - mám dojem, že s Josefínou by si česká čtenářka měla hodně co říct! Čtení velmi rychle ubíhá! Detektivní zápletka plyne tak nějak skoro mimochodem, vražda tam je, ale jinak je to takový obrázek ze života jednoho městečka a života jedné ženy - myslím, že se v tom spousta žen najde, nebo v tom najde někoho, koho zná :) spíš román pro ženy, kde někoho zabijou, než klasická detektivka, což je pro mě jedině dobře, páč na detektivky typu "pořád se jenom vyšetřuje, dokud se to nevyšetří", nejsem cílovka, takže prostě celkově: spokojenost! :)

06.11.2017 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Napsat tento komentář mi trvalo opravdu déle, než číst Smrtku! A proč. No protože jsem si nedokázala sesumírovat v hlavě, proč se mi Smrtka tak (ano, řeknu) dobře četla, když se jinak morbidním tématům tak nějak podvědomě vyhýbám. Je ale pravda, že už obálka, která je mimochodem vážně povedená, naznačovala, že navzdory názvu to bude podáno tak nějak... lehčeji. Cech smrtek prostě musí zbavit tento autorem dobře propracovaný svět nadbytečných jedinců. Zajímavé jsou deníčky a prožívání a postoje některých postav. Ta kniha mě vedla k prapodivným úvahám, není to ten typ příběhu, který rychle zapomenete. Vlastně se četla tak lehko, že by mě to svádělo k méně hvězdičkám, protože... proč vlastně? Ne. Zaslouží pět. :D Za mě nějakým způsobem rozporuplná kniha, což je asi na ní prostě skvělé.

08.11.2019 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Jestli se rádi necháte unést... na vlnách minulosti a tajemství... Už při přečtení anotace mě příjemně zamrazilo, což je dobrý signál - a v tomto duchu se to neslo celou knihu. Připomene vám to sice, že život je někdy krutý, ale zase mistrně podaný příběh za to stojí. Nádech asijské "záhadnosti" a k tomu střídání rovin, kdo má tohle rád, ocení. Jo a připravte si kapesníky. :D

29.04.2018 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Tahle kniha je - řekla bych - přesně taková, jakou má obálku. Svěží, řekněme, že nekomplikovaná - ale to vůbec není na škodu, jemná, barevná a taky napínavá a jak mi čas dovolí, sahám po dalším dílu. Mám ráda knihy, které vás nechají vstoupit do světa, který je za normálních okolností tak nějak zapovězen, a nemyslím jen "svět fantasy", ale voda mě lákala a kniha splnila účel. Postavy na svůj věk tedy opravdu odvážné.

18.01.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Connora máte chuť obejmout. Prostě nemůžete necítit s tou nedospělou duší. Hodně se vryje pod kůži. Veliká pochvala za formát, ilustrace a celkové zpracování knihy.

09.07.2017 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Tahle kniha mi ale zvedla náladu! :) zvlášť když opravdu ležíte na lehátku pod slunečníkem :) O "holce", co je jí přes 30, doteď ostatní věděli, co je pro ni nejlepší, její přítel uvažuje zcela prakticky a rovná její snílkovské představy do latě... a ona se rozhodne jít proti všemu a ze začátku se v tom pořádně plácá. Moc a moc příjemná kniha o tom, že nikdy není předem rozhodnuto!

07.07.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak tahle kniha ano. Vyplatilo se vydržet s násoskou Rachel až do konce. Ne že by mi to dalo velkou práci. Spíš mě hodně vytáčelo, že jsem musela chvílemi knihu odložit.

27.06.2016 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Není to vůbec tak špatné, jak tady čtu, autorce bych určitě nenasazovala psí hlavu. Dokázala mě navnadit a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat, navíc hlavní hrdinka byla docela sympatická. :)

28.12.2018 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Ten typ knihy, kde vám oči samy letí po stránkách. Napínavé, čtivé. Nádech jistých nevysvětlitelných jevů, zamrazí a její atmosféru hodně vystihuje obálka, což je perfektní. Nekupujete zajíce v pytli. Autorku jsem si pro sebe právě objevila a určitě si chci přečíst další její knihy.

21.03.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Strhující, chci říct, že jsem si okousala nehty, ale to dávno nedělám - takže řeknu jen, že kromě toho, že fakt chcete vědět, jak to celé vlastně dopadne, je to taky velmi dobré k zamyšlení. Jasně, že to není příběh ze života každého z nás, ale po přečtení tohohle si taky dost dobře můžete říct "zaplať pánbů za to, že žijem normálně". Skvělé - mám ráda knihy, které vás drapnou a nepustí- a tahle to je.

06.11.2017 5 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Příběh nadupaný akcí jako vždycky ;-)

31.10.2016 5 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Hell Boys opravdu "můžu". Vtipné, čtivé, má to spád, humor mi sedí, vnitřní monology hlavního hrdiny jsou dokonalé a autorka udržuje tempo až do konce. Doporučuju.

04.06.2015 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Osvědčená klasika :) navíc obdivuji jazykové dovednosti. Je to ze slovenštiny, ale když mám potřebu jaksi si obohatit slovní zásobu, tak Červenák je docela tutovka.

28.12.2018 4 z 5

Pohřebiště obětí Pohřebiště obětí John Sandford (p)

Jaj, tohle byla jízda!!! Vlítla jsem do této série, koukám, ve 24. díle - nalákala mě obálka (která, jak se dívám, je z mého pohledu lepší než v originále!) , ale vůbec nevadí. Až příště někde uvidím nějakou "jímku", pokusím se myslet na něco jiného než na to, k čemu ji použil hlavní zabiják. Hra na kočku a na myš mezi Lucasem a psychotickým vrahem a pohled z těchto různých perspektiv udržuje v napětí až do konce. K Lucasi Davenportovi (a Johnu Sandfordovi - pod pseudonymem) se zřejmě ještě vrátím.

09.07.2017 5 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Tohle byla opravdu velice zvláštní kniha :) Během čtení si chvílemi říkáte "tohle snad ne" nebo "co má tohle znamenat?", ale stejně vás to nějakým způsobem nutí číst dál, protože zkrátka chcete vědět, kam tím vším autor směřuje. Bylo to stejně "ulítlé" jako přesvědčivé.

17.05.2017 4 z 5