Soudný den

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jste připraveni na konečné zúčtování? Měli byste být, protože vtělené zlo právě míří do Prahy. Otevření dimenzionální trhliny bylo pouhou předehrou, ten hlavní boj teprve přijde. Bude se při něm cestovat časem, budou se přepisovat dějiny a psát nové. Události posledních dní jsou však plné krve a nemyslícího, zfanatizovaného násilí, které se v touze po čerstvém mase nezastaví před ničím. Vyvyan se ocitá ve spárech někoho, kdo mu poodhalí jeho pravou podstatu, kterou však v sobě Vyvyan ne a ne najít. Jeho znovuobjevení bratři dělají svému pánu čest, přišli splnit misi s jasným cílem – a ten pro Řád nevypadá vůbec dobře. Existuje pro Prahu a celý svět ještě nějaká naděje a má vůbec cenu zachraňovat zkažené lidstvo? Otázka, zdali krvavá oběť má či nemá cenu, je v tuto chvíli bezpředmětná: nově příchozí kati ji nekladou, zabíjejí rovnou a bez šance na poslední přání. Série Pragocalypsa se nezadržitelně řítí do finále. Poslední, pátý díl s názvem Soudný den je nejnovějším příspěvkem nakladatelství Fantom Print do soudku určeného pro fajnšmekry žánru městské fantasy. Jan Urban, neúnavný krotitel zombií, spasitel i drtič naší Matičky stověžaté a především autor úspěšné série má pro vás rozuzlení, na které jste tolik napjatě čekali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440635/big_soudny-den-edF-440635.jpg 4.144
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Soudný den

mokova
08. října

Pětka má na začátku trošičku delší úvod, než se prokoušete k tomu co čekáte, ale má to svůj důvod. Celkově supr čtení a za mně správný konec. Co mně ve všech dílech nepřestalo bavit jsou hlášky a v tomhle dílu speciálně jedno jméno, které mělo tolik zkomolenin, že jsem se místama hodně nasmála. Určitě Pragocalypsu můžu jen doporučit, nebudete litovat.

ShamanElder
21. srpna

Tady není co řešit. Jasných 100%. Je krásně vidět,m jak se pan spisovatel za tu celou sérii krásně posunul, pochopil, kde byly chyby, nechal se vést svými čtenáři a pak napsal dokonalý pátý díl ke své Pragocalypse. Vřele celou sérii doporučuji.
A koukám, že už má načatou další sérii. Sice ten obal je podivný, ale vypadá to temně.


Lenka.Vílka
21. srpna

Tak jsme tady. Po třech letech (mínus pár týdnů), pěti knihách a větě: "Pokud se ti ti nebude líbit, napiš to alespoň hezky.", nastal Soudný den. Ok, pro někoho to bylo od první knihy trochu víc let, ale co mi do nich  :D
(Sorry, ale stále moc dík za doporučení prvního dílu.)

Soudný den začíná tak, jak končila Nemrtvá inkvizice. Se zombíkama a Luciferem. Takže na jedné straně tady máme stále ten boj proti zombíkum a na druhé straně...vlastně co? Něco jako "koukej, lidi si to stejně vždycky poserou, proč jim furt dávat šanci". A nebylo to špatné. (Asi protože jsem si Lucifera představovala jako Marka Pellegrina :D ...)

Vlastně to bylo hodně dobrý. První polovina byla hodně čtivá (takže jsem úplně zahodila myšlenku, že poslední dvě knihy mohla být jedna trochu proškrtaná, ale tím by bylo o jednu knihu míň, čili míň zábavy, hloupá já!) a najednou byl skoro konec a už se to všechno mezi sebou rubalo...jako o život. A to doslova.

Musím ale říct, že se mi zakončení líbilo. Byla to zajímavá a zábavná cesta :) celá tahle série. Chtěla jsem dát čtyři a půl, což bych tady stejně musela zaokrouhlit, ale spravedlivě bych nemohla dolů, takže nasrat, to se nedává zábavě tak dobrý, že jí přečtěte za jedno odpoledne, protože chcete vědět, co bude dál...

Elea
04. srpna

Hodně zajímavá série, krásně se četla, stále se něco dělo, Vyvyan byl nepřekonatelný.

MMM999
30. června

Pro me jeden z TOP pribehu. Doufam v pokracovani :)

kethy
29. května

Solidní a napínavé ukončení série. U všech pěti knih jsem se bavila. Odkazy na filmy, hudbu a jistá dávka humoru nás doprovází po celou dobu. Vyvyana jsem si oblíbila a určitě i několik dalších hlavních hrdinů. I když, tady je celkem zvláštní, rozhodnout, kdo je hlavní hrdina. Je jich tu prostě víc a čtenář si může vybrat, komu je kdo blíž k srdci.

T800
08. února

Finále bylo tedy hektické, to se nedá zapřít. Mám však pocit, že ačkoliv celá série byla povedená, na konec příběhy zapomenu. Už teď se mi ztrácí v paměti, kdo zemřel, kdo zůstal a jak k tomu finále došlo. Ale nevadí, přesto je to celé čtivé, vtipné a pohodové. Určitě všechny knihy ze série doporučuji.

MichalKal
23.11.2020

Poslední díl série mě celkem zklamal. Celková série byla super ;)

1