Nemrtvá inkvizice

Svět se změnil k nepoznání a s ním i srdce Evropy. Dimenzionální trhlina sice byla za vysokou cenu uzavřena, ale tím rozhodně nic neskončilo. Po Čechách stále běhá bezpočet nestvůr, které je třeba zlikvidovat, aby mohl být nastolen nový řád věcí a lidská společnost zažila kýžené zmrtvýchvstání. K němu nakonec dojde, i když ne tak jak bylo plánováno… Do pohybu se totiž daly události, se kterými nemohli počítat ani Rafaelovi řeholníci. Ti brzy zjistí, že musejí bojovat nejen se zaběhnutými netvory a zrádcem ve vlastních řadách, ale především s nespočitatelnými hordami nemrtvých, kteří rozsévají smrt, kam přijdou. V této nehostinné atmosféře se ale dějí i malé zázraky. Anebo možná ne? Marika při své cestě zpátky na stanoviště Beta potká někoho, o kom si myslela, že už ho nikdy neuvidí. Brzy si však všimne, že se ztraceným řeholníkem něco není v pořádku. Jsou to všechno jen náhody, anebo jde o předzvěst něčeho daleko horšího?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316145/big_pragocalypsa-nemrtva-inkvizice-r5U-316145.jpg 4.166

Kniha Nemrtvá inkvizice

mokova

Můj nejoblíbenější díl téhle pentalogie. Ztracená paměť, nechutné zombie, české hrady a bájný Kerberos ;-) Napětí, boje, zbraně, tajemství, všechno se stupňuje přesně tak, aby jste měli chuť na závěrečný díl.

ShamanElder

Musím přiznat, že jadmám. Tuto knihu jsem už přečetl asi před dvěma týdny. Ale nebyl čas na napsání komentáře. Národ dostal svobodu a tak jsem vyrazil nabrat mezi lidmi nějaká´ý ten covídek. Ale zpět k tomuto příběhu. Je to perfektní, humorná složka není přehnaná, akce je vlastně skoro neustále a celkový dojem z příběhu je velmi kladný. Už čtu poslední kniho v této sérii, ale to zas příště. Rozhodně celou sérii doporučuji, je zábavná, akční, nese nějaké to poselství...atd.

Lenka.Vílka

Dobře, začnu obalkou, protože to je první věc na knize, který si jeden všimne. To je tak roztomilý! Hlavně, když si pak v ději spojíte. Protože teď se budete každý zoufale ptát: "A co že to máš v kabelce?", nebo se raději nezeptáte vůbec  :D

Celkově to bylo opět skvělý. Nejenom že potvory stále opruzují a z populace toho moc nezbylo, z toho málo jsou navíc teď zombíci. Když mi někdo nahodí tohle téma, hned mě vždycky zajímá jako první: rychlý nebo pomalý? Sranda je z oběma, to zase jo, ale...na odpovědi totiž záleží ta druhá věc, která mě zajímá nejvíc. Zda se při zabíjení použije klasika nebo něco originálnějšího. Takže cajk  ;)

Byť přes mou (dějovou) spokojenost s třetím dílem, četl se mi špatně. Čtyřka se naštěstí vrátila do standardu. Takže super. Protože já se bavila od začátku do konce. A to doslova. Protože nemůžu říct, že by se v tomhle díle něco vyřešilo. No, ještě že máme po ruce další díl. Teď už teda jo :D Uf! :)

Elea

Kniha se velmi dobře četla, děj má spád, líbily se mi odkazy na hudbu, filmy, současné dění. Trochu mi začala vadit Eliška. Předcházející díl se mi přece jen líbil o něco víc.

MoireDeTardis
24.09.2020

Dle obálky jsem měla úplně jiný očekávání a byla jsem nakrknutá, že to takhl prozrazujou, ale ono to nakonec bylo úplně jinak, takže nebudu spoilerovat :) Pragocalypsa měla původně být trilogie, takže je jasný, že závěr třetího dílu je asi někde úplně jinde... I čtyřka má ale svoje kouzlo, svoje super hlášky a postavy, trochu nostalgie... odpovídá na některé otázky a spoustu nových přidává.

Davidsonová
19.08.2020

Jsem se začetla a najednou byl konec. Mě se to strašně líbí. Není to nijak náročné, na spousty jmen si rychle zvyknete, obsahuje to humor a odkazy na mnohé hudební i filmové tvorby. Akční scény povedené a napětí taktéž. Není to sice na pět plných hvězd, ale pro mě se to stalo takovým zvláštním zajímavým příběhem. Už se těším na poslední dovětek.

T800
16.08.2020

Jo, dobré dobrodružství, spousty odkazů na hudbu, filmy, celkem povedené hlášky a akční děj. Nemrtvá inkvizice se mi zdá vyspělejší a asi je to zatím nejlepší kniha v této Apocalypse.

slawa.cap
10.12.2019

Tak začátek je snad až nečekaný, ale bez něj by to nebylo ono :)
Zatím se asi nejakčnější díl, minimálně co se vyplýtvané munice týče. I když si autor mohl dát trochu na čas a vypilovat nejasnosti a chyby, nebo je aspoň nějak ospravedlnit.
Ale nejvíc sprosté mi přijde, že zatím není další díl :)