SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Útěk z Falaise Útěk z Falaise John Flanagan

Příběh se mi líbil, ale jednu hvězdu ubírám, stejně jako ostatní, za to, že byl rozdělený na dva díly. Je to zbytečné a vidím v tom jen ziskuchtivost.

03.01.2022 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Připomínalo mi to Divoké sny Maxipsa Fíka. Kniha nemá děj. Nesouvislé příběhy mnohdy bez konce spojují jen "nejkrásnější oči / ústa slečny Barbory" a "Chtěl jsem se Saturnina zeptat,..." To ale nestačí. Nejhorší jsou návraty na každou cenu.

02.01.2022 odpad!

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Kniha má docela zajímavý námět a nadějnou anotaci. Jen to zpracování pokulhává. Současný děj byl neslaný, nemastný. To snad není ani červená knihovna. Trochu to pozvedl děj z minulosti, ale zase ne o tolik. Je to moje první setkání s touto spisovatelkou a nevím, jestli není poslední.

21.12.2021 2 z 5

Božská Ada Božská Ada Hana Whitton (p)

Knihu mu doporučila moje babička. Jenom díky tomu jsem ji dočetla. Děj mě nebavil. Dvě třetiny knihy jsou o tom, komu Byron ublížil, komu udělal dítě, koho na dosmrti ovlivnil. Celkově je vyprávění ukňourané a ublížené. Posledních 80 stran je trochu lepší, proto dávám jednu *.

14.12.2021 1 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Kniha mě nedokázala upoutat. Nezáživná hlavní hrdinka, slabí muži, předvídatelný děj. Jediná postava, která mi byla sympatická, je matka. Jinak nikdo.

07.12.2021 2 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Text je super, ale vůbec nechápu, proč to bylo vydané jako kniha. Je to spíš sloupek do novin.

01.12.2021 3 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Je to jen další naivní román z nacistického prostředí. Víc se hodí k zařazení do červené knihovny.

30.11.2021 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Nemám ráda intriky v životě ani v příbězích. Bohužel, tato kniha je jedna velká intrika. Dočetla jsem to jenom proto, abych věděla, co se v minulosti stalo. Navíc mi byly nesympatické všechny tři dospělé ženy.

24.11.2021 1 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, protože jsem se bála, že v ní bude do nekonečna omílaný rasismus. A upřímně musím přiznat, že toho mám už plné zuby. Ale opak je pravdou. Kniha je naprosto báječná a připomínala mi Toma Sawyera. Jasně, že se zabývá i bojem proti rasismu, ale tím "spravedlivým" a ne tím moderním.

19.11.2021 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Vzhledem k ději se nabízí srovnání se Slavíkem, ale jeho kvalit tato kniha nedosahuje. Je to spíš červená knihovna. Ale za povedený konec, přidávám v hodnocení jednu * navíc.

16.11.2021 4 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Příběh ze začátku stolení se mi líbil hodně, kdyby byla kniha jen o něm, dala bych 5*. Za ten současný ale musím ubrat jednu* a jednu ubírám za ten přeslazený konec. To na mě bylo prostě moc.

11.11.2021 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Je to nádherná kniha. Při čtení mě pohladila po duši. Každý, kdo píše sloh "popis postavy", by si měl přečíst první dvě strany.

05.11.2021 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Asi budu za kverulanta, ale mně se kniha vůbec nelíbila. Považuji ji za hodně nepovedený naivní román z nacistického prostředí.

04.11.2021 odpad!

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Myslím, že dobrý příběh nedělá vysoký počet stran. Tato série má, alespoň pro mě, sestupnou tendenci. Ze všech sedmi knih se mi tato líbila nejméně. Příběh Nualy a malé Merry byl pěkný, takový, na jaký jsem od Lucindy zvyklá. Ale těch tajemství kolem Mary bylo až moc. A co mě rozčilovalo asi nejvíc, bylo to bláznivé nahánění prstenu po celém světě. Taky mě rozčarovalo, že tajemství Táty Sůl jsem se nedozvěděla. A dost se bojím, že se je ani nedozvím, protože Lucinda zemřela tři měsíce po napsání této knihy.

30.10.2021

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Kdyby to byla červená knihovna, dám pět hvězdiček. Ale jako historický román si zaslouží jenom dvě. A to za všechny ty náhody, kterými se kniha jen hemží. A taky za chybějící rozumné vysvětlení, jakým způsobem se Němci dozvěděli pravá jména agentů. To mi asi vadilo nejvíc.

27.10.2021 2 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Námět knihy je skvělý a neotřepaný. Jen v tom zpracování mi něco chybělo.

18.10.2021 4 z 5

Krámek s hedvábím Krámek s hedvábím Dinah Jefferies

Celou dobu, co jsem četla tuto knihu, jsem si říkala, jestli ji nezahodím. No, dočetla jsem ji a říkám si, proč jsem to neudělala. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, stejně jako všechny ostatní postavy. Ani nevím, která nejvíc. Kdo se chce dozvědět něco o historii Vietnamu, může si přečíst poslední dvě strany a nemusí se zatěžovat zbytečnou knihou.

08.10.2021 odpad!

Kobaltové nebe Kobaltové nebe Wilbur Smith

Tak tahle mnohem lepší, než předchozí knihy, které W. Smith píše s jinými autory. Jen ten, kdo psal anotaci, četl jenom posledních třicet stran. Kniha je úplně o něčem jiném, než slibuje na přebalu.

05.10.2021 4 z 5

Nad propastí Nad propastí Wilbur Smith

Dlouho jsem váhala, jaké dát hodnocení. Knihu jsem si rozdělila na dvě části. Za první bych nedala víc než jednu *. Vadil mi příliš rozvleklý děj a hlavně zbytečné a nepochopitelné provazování s dalšími knihami jiných klanů Courtneyů. Ale od té doby, kdy se Saffron potkala s Gerhardem, jsem knihu zhltla. A moc se těším na pokračování.

01.10.2021 3 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Ze začátku jsem se musela trochu poprat s tím, že čtu jen samé dopisy, ale v průběhu čtení jsem to přestala vnímat. Původně jsme chtěla dát jen 4*, posledních 30 stran mě ale úplně dostalo. Proto dávám plný počet.

23.09.2021 5 z 5