SueD SueD komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako dítě jsem se u této knihy bála, v pubertě se dokonce dojímala, a teď už si ji především užívám! Mistrovské dílo!!

23.11.2020 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Odpočinkové čtení, nicméné zábavné a zajímavé.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nedávno jsem na tom byla v divadle. Celkem krátké ale dobré představení. A tak jsem se konečně dokopala k této knize. Je mi líto, že jsme ji nečetla dřív. Je absolutně báječná. Nenechte si ji znechutit povinnou četbou. Bude se vám líbit.

27.10.2023

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Jsem z knihy nadšená a stále plná toho příběhu. Ideální podzimní četba.

20.11.2023 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Hlavní hrdinka je z jiného těsta než já, přesto jsem se do ní poměrně rychle vcítila a prožívala celý příběh prostřednictvím její perspektivy. Bavila mě, doporučuju.

27.12.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Já mám tuhle autorku prostě ráda. Umí psát napínavé a dojemné příběhy zároveň.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Je to klasika, ale nenudí. Užívám si, když potom v hlavním městě procházím místy, které znám z tohoto textu.

23.11.2020 5 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Je to takové svěží a dost netypické na to, jaké knihy běžně vychází, plné rozličných a netradičních postav a myšlenek, které nenudí. Líbilo se mi to.

08.11.2020 5 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Téhle autorce fandím už deset let. Líbí se mi její styl psaní i výběr témat. Tuhle knížku jsem četla už dvakrát a byla jsem vždycky nadšená.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasný počin!

10.02.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělá detektivka osvědčené autorky.

Odměna za nevěru Odměna za nevěru Klára Mandausová

Možná jde o ohrané téma, ale bavila jsem se. Kniha je dobře napsaná. Bavilo mě sledovat, jak se Anna vypořádává s muži kolem sebe, jak je selektuje a přemýšlí.

17.12.2021 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Docela jízda. Myslim, že takhle to v životě je. Nevíte, co přesně chcete, ale osud vás zavane na překvapivá místa a ukáže vám ten správný směr i když to chvíli trvá. Líbil se mi ten náhled do budoucnosti na konci, který to všechno pěkně uzavřel a pohled do života tetřevů? Skvělý.

17.12.2021 5 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Ono se často říká, že tuhle knihu nikdo nikdy nepřečetl, že je to zkostnatělá nuda a že je to za trest. Ale já s tím nesouhlasím, všechny díly jsem si užila, je sice pravda, že se to čte pomalu, neodsejpá to jako severské detektivky, které jsou psány lehkým jazykem, ale o to větší radost jsem z četby měla. Je to taková starosvětská knižní dobrodružná série o tom, co bylo pro lidi důležité několik století zpátky a moc to všem doporučují.

23.10.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Jako jo, je to zábavné, čtivé... Ale nic objevného, ani hlubokého. Jsou to prostá lidová moudra v lesklém obalu. Tohle vám řekne i vaše introvertní babička... Nicméně styl psaní autora je zábavný.

28.12.2020 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Po dějinách světla jsem si potřebovala zlepšit náladu a užít si dobrý životopis. Jasně, hodně věcí je zde vymyšleno, ale je to dobře napsaná kniha. Gogha miluju.

27.10.2023 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Moc mi nesedl jazyk, vyprávěcí styl ani příběh. Neodvažuju se napsat, že to bylo špatné, ale nebavilo mě to.

28.04.2022 2 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Mám všechny knihy této autorky moc ráda, Strašidýlko mám ale nejraději ze všech. Předčitala jsem ho své ségře před usnutím něco málo přes měsíc a každý večer jsem se na těch pár minut četby před tím, než usne, moc čekala. Od knihy jsem moc nečekala, k literatuře pro děti netíhnu, ale tahle kniha je moc krásně napsaná a zábavná.

23.10.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Bavilo mě to, jde o poměrně napínavé, ale zároveň nenáročné čtení, což je právě to, co o Vánocích vyžaduju. Doporučuju všem, kteří se nechtějí četbou unudit k smrti, ale zároveň chtějí, aby to odsejpalo a na děj nemuseli myslet ještě týden po dočtení.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Krásný dojemný a poučný příběh z míst, kde jsem nebyla a nikdy se tam ani nepodívám.

08.11.2020 5 z 5