Sudin Sudin komentáře u knih

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Byla to má první kniha autora a poněkud zklamání. Čekal jsem nějakou syrovou detektivku a on to byl spíše historický román. Aspoň jsem si rozšířil obzory v části historie Skotska a Irska. Za sebe dávám 50%.

11.06.2018 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Příběh byl trošku přitaženy za vlasy, ale jako oddychové čtení na dovolenou ideální volba.

22.08.2022 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět jsem dostal co jsem očekával, něco se vytušit dalo, něco vůbec, akční, místy přehnané, ale stále hezky propracované a 700 stran uteklo jako voda při dlouhých podzimních večerech.

09.11.2020 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Po delší době spokojenost. Panenka nebyla špatná, ale tady to byl návrat ke kořenům Ptáčníka. Je lepší číst knihy po řadě, jelikož se přes ně táhne několik linek, člověk má pak z toho lepší zážitek.

11.04.2020 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Mně osobně se to líbilo. Pěkně propojené a navázáno na původní sérii, autor je samozřejmě jiný čemuž i odpovídá styl psaní, každopádně původní myšlenku se podařilo udržet. Spokojenost.

29.02.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Zajímavý námět, originální prostředí, za mně spokojenost. Hvězda dolů za to, že bylo dost předvídatelné kdo za tím stojí. Těším se na další díl série.

08.01.2020 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Na knihy od Keplerů se vždycky těším a nezklamou i když tento díl byl pro mne jeden z těch slabších. Bylo tam hodně zbytečných dějových linek, sice to hezky ubíhalo, ale že by se kniha nedala odložit, to zase ne. Každopádně cliffhanger na konci opět naladil na další čtení ...

05.11.2019 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Mnohem lepší kniha než prvotina Maminčin mazánek. Na počátku jsem měl problém se začít, ale pak už mě kniha chytla a bavila i když vraha jsem věděl zhruba od poloviny knihy. Bylo tam až moc indicií.

31.10.2019 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak tohle mě bavilo od začátku až do konce. Po slabší Nemesis jsem dostal to co jsem očekával od Nesba a těším se na pokračování série.

29.12.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět skvělé, nic jiného jsem od Keplera ani nečekal. Volné pokračování Hypnotizera. Tentokrát se mi podařilo tipnout správně i vraha i když na motiv jsem si musel počkat až na konec knihy.

26.11.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Zajímavý příběh, krátké kapitoly, dobře se to četlo i přes některé silně otravné postavy. U knihy mi bohužel chyběla ta potřeba číst dál a dál, proto 4*

18.11.2018 4 z 5

Nejde hodnotit jinak než 5*. Všechno krásně zapadlo, dotaženo do konce, na to kolik má kniha stránek se člověk nenudí i když některé pasáže by se daly zkrátit. Teď mám akorát dilema jestli hned navázat pokračováním Lagercrantze a nebo abych se vyhnul srovnávání s Larssonem si dát mezi tím něco jiného...

28.08.2018 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět skvělé. Vše už bylo napsáno níže a hodnocení přes 90% opravdu nelže. Takže kdo ještě nečetl může jen litovat a nebo si trilogii Milenium rychle přečíst.

20.08.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Čtivé, napínavé, místy drastické. Akorát ta druhá dějová linka s Řezníkem už mi přišla moc a byla taková nemastná, neslaná. Kvalitní jednohubka po jiných komplikovaných příbězích plných zvratů.

10.05.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dostal jsem přesně co jsem očekával. Dva poměrně komplikované příběhy a poměrně věrně vykreslenou pomíjivost pocitu štěstí, kde si každý může najít svou životní paralelu...

04.01.2022 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Knihu jsem četl zhruba před rokem, ale nějak si nemůžu moc vybavit o čem byla. Proto jí považuji za jednu ze slabších. Sněhuláka nebo Levharta si pamatuji dodnes...

04.01.2022 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Má první audiokniha. Tak nevím jestli to bylo tím, ale příběh mi přišel takový obyčejný, nudný a kdo za vším stojí se dalo vytušit už dlouho dopředu. Uvidíme co druhá kniha.

12.11.2020 3 z 5

Dějiny 20. století Dějiny 20. století Paul Johnson

Výborně a poutavě popsány dějiny, z trochu jiného, než obecně přijímaného pohledu. Na to jaká to je bichle se to četlo samo.

26.10.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle mne příjemně překvapilo, nic moc jsem od knihy nečekal, ale dostal jsem napínavý originální příběh. Finále trochu přehnané, ale jako oddychovka super.

18.10.2020 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Nebylo to špatné, ale předchozí dva díly se mi líbily více. Tak nějak jsem tušil kdo za tím bude, tak ní to přišlo trošku zdlouhavé.

20.08.2020 4 z 5