strippedd strippedd komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Miluju Cormorana a miluju Robin. Kniha rozhodně nebyla lehká, jak počtem stran tak i postav. Zápletka skvělá. Moc jsem doufala, aby to bylo nečekané, promyšlené a aby i mně po odhalení vše do sebe zapadlo. S množstvím postav jsem trochu bojovala, ale celkový dojem to vůbec neovlivnilo. Doufám, že na další díl nebudeme čekat tak dlouho :)

20.11.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jsem opět spokojená. Po Haně jsem hned věděla, že sáhnu po další knize. Mám pocit jako bych ani nečetla, ale jako by mi příběh někdo vyprávěl.

08.01.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tolik jsem o ní slyšela až jsem nevěřila, že to může být pravda. Byl to skvělý čtenářský zážitek.

15.02.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Já jsem nadšená, ke "Keplerům" jsem se vrátila po dlouhé době na popud dárku jejich poslední knihy. No a přečetla jsem to hrozně rychle. Za mě čtivé, napínavé, nečekané a tajemné. Lazar už je na cestě, tak se těším na pokračování.

05.01.2021 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tohle, ale nebylo vůbec špatné. Hned je to příjemná změna od všech těch severských detektivek. Servaz mi je sympatický už jenom tím, že to není nesmrtelný James Bond. Zápletka byla příjemně mrazivá. V určité části už jsem bohužel tušila závěr, ale nijak mi to nevadilo. Trochu na mě působí divně těhotná paní svůdnice, ale to je jen detail. Těším se na pokračování.

05.08.2023 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Harry je prostě Harry. Jak už tady někdo napsal opravdu mi připadal jako James Bond :D. Jinak zápletka opět luxusní, ale chvílemi zdlouhavá. Někdy si říkám, kdy už se taky na toho chlapa usměje štěstí. Harry Hole jdu stejně dál za tebou . Pořád mě bavíš.

02.10.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Musím říct, že zatím nej kniha s Harym. Napínavé od začátku do konce a když uz jsem si myslela, že jsem na vše kapla zase mě převezl. Úžasné.

11.04.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zajímavá kniha. Hrozne zajímavý psycho námět který mě moc bavil. Škoda konce, který byl zbytečně překombinovaný. Určitě to ale nebyl ztracený čas :).

01.03.2019 2 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Ufff dala si mi docela zabrat. S touhle knihou jsem si prošla několika fazemi. Nadšení, chuť odložit, dlouhá pauza , comeback a dojetí. Není to snadná četba, ale pro mě určitě přínos . Líbí se mi styl psaní, pohled na sněhové vločky se navždy změnil a příběh Davida a Grace, kterou jsem s velkým nadšením taky hledala. Kéž by se lidé nevzdávali jako David.

19.03.2018 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Trvalo mi asi jen pár dní než jsem knihu přečetla. Bála jsem se, že se budeme zase vracet k Jurkovi, ale naštěstí až na závěrečný náznak vůbec. Takže se rozjel úplně nový a napínavý případ. Opět mě dostal. To jak to celé dopadlo jsem vůbec nečekala a tak to má být. Snad Pavouk bude ve stejném duchu.

02.12.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Se začátkem jsem trochu bojovala ale příběh Sofie i Liv mě zasáhl. Když chci sáhnout po láskyplném čtení je to vždy JoJo. Těším se, až se k tobě zase vrátím.

14.06.2019 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Několikrát jsem si bokem na papír napsala ruzne návrhy mého hodnocení...ani jeden mi nebyl dost dobrý, dostatečně vystihující obsah a vlastně i můj názor. Jednoduše asi by mě samotnou nenapadlo jaké kouzlo muže byt v odcházení.

06.03.2016 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

No jo zase Jurek . Jak píšou kolegové níže, Jurka už bylo dost. Zrcadlový muž, byl skvělý, ale pavouk se zase plácá v tom samém. Asi se mi to nějakým způsobem líbilo, ale jen, protože je to proste Kepler a já ho žeru, ale už by to chtělo nový náboj. Třeba nová posílá týmu, která začne novou dějovou linku. Stejně to s nimi nevzdám :).

18.04.2023 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Člověk už se opakuje, ale pořád je to bomba. Vždycky si říkám jestli mám sáhnout po další, co když to nebude ono, vždyť je to už tolikaty díl. A ono je to pořád ono. Harry máš mě ve své moci.

29.07.2021 4 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Docela příjemný thriller, který se někdy trochu vleče, ale rozuzlení je super. Nejsem zklamaná, ale na zadek jsem si z toho taky nesedla. Povedený standard.

17.06.2020 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Opravdu milé překvapení. Kniha měla hrozně zajímavý námět a zase ve mně vzbudila podobné pocity jako když jsem četla Než jsem tě poznala. Hrozně příjemné čtení a k zamyšlení...

25.12.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Za mě opravdu kvalitní detektivka. Do posledního momentu jsem neměla tušení kdo za vším stojí a vlastně se mi i líbí, že každá postava měla své tajemství a tak to funguje i v životě. Doufám, že autorka bude v psaní pokračovat :).

07.03.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Splněno. Doufám, že na další knihu nebudu dlouho čekat. Samozřejmě, že až do konce jsem netušila, kdo je vrahem, ale malinko mi chyběl moment,( který byl v hedvabnikovi) kdy jsem se praskla do čela a řekla si ano uz předtím mi to mělo dojít, protože to bylo důmyslně naznačené.
Robin a Strike jsou dvojce, kterou nejde nemilovat a jsem moc zvědavá jak se jejich vztah bude dál posouvat.

15.02.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Druhá kniha od této autorky a přesně tu jsem teď potřebovala. Drbarna,kterou všichni dobře známe a i kdyz na ni nadavame,ale tak nas bavi. Osudy hlavnich hrdinek me bavily. Rozuzlení zápletky na konci bylo výborné. Ona mě baví.

06.07.2016 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Tyto románky snad nikdy neomrzí. Moc příjemné, žádné trapne tlachy, ale hlavně krásné zpracování tématu otec a dcera. I když hned člověk ví , jak to všechno dopadne i tak par slz ukaplo. Po přečtení jsem mela velkou chuť zavolat svému tátovi a říct mu, že ho mám ráda. Občas nám musí být aspoň knihou připomenuto, že nic není samozřejmostí.

23.06.2016 4 z 5