stoun25 stoun25 komentáře u knih

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Naprosto dokonalá kniha. Smekám i nad překladem,který musel být oříškem.

15.02.2019 5 z 5

Autoatlas ČSSR Autoatlas ČSSR kolektiv autorů

Kdysi dávno, když jsem začínal jezdit jako řidič u pivovaru jsem dostal tento autoatlas jako výbavu. Tehdy velký pomocník a dnes jako památka na tehdejší časy i na pána, kterého jsem měl v úctě a který mi tento atlas dal...

16.01.2024 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Hodně silná káva... Moc se mi to líbilo.
5 hvězd

13.01.2024 5 z 5

Invaze 1968. Ruský pohled Invaze 1968. Ruský pohled Josef Pazderka

Posloucháno v Rozhlasu a hodnotím jako Doubravka1975.
Lépe bych to nenapsal..

05.10.2023 5 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Takže, prošel jsem tady ty komentáře a nějak mi to nesedí... Ale to může bejt, třeba jsem divnej a zralej na odlet balonem...
Nicméně jsem to poslechl jako audio v Rozhlasu a hodnotím nejvíš, jelikož je to příběh z jiného úhlu pohledu a i takový úhel mě přijde dost zajímavý. Od autora to je dle mého názoru výkon.
Ti, co tady dole pode mnou něco píší o honění jsou ti největší honimírové a kdo tvrdí, že to není pravda je největší...
Audio této knihy je profi práce.

05.10.2023 5 z 5

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

Hezky, čtivě, detailně, zpracovaná kniha o kmeni Komančů a komančerii, která mě rozšířila obzory.
Nelze hodnotit jinak než plným počtem bodů.

07.09.2023 5 z 5

Kouzelníci z pradávna Kouzelníci z pradávna Cressida Cowell

Nádherná kniha. Líbila se mě i dětem. Plný počet.

04.09.2020 5 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Za mě vážně dobrý.

19.08.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Za mě dobrý, konečně jsme se o Asadovi něco dozvěděli. Kniha se mi líbila. Plný počet

17.12.2019 5 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Povídky se mi líbily. Nejvíc mě překvapila poslední, Šumící vánek. Na Forsytha nezvyklé téma i konec jsem očekával jiný..

18.07.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tohle považuji za hodně dobře vymyšlený příběh.

21.06.2019 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Rád čtu svým dětem knihy, které jsem jako malý měl tak rád. Je krásné vidět jak se jim také líbí.

01.06.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Jsem silně překvapen. Dobrá severská detektivka snad ještě lepší než první díl. A zase jsem se dozvěděl něco nového o matematice..

29.05.2019 5 z 5

To snad nemyslíte vážně! To snad nemyslíte vážně! Richard P. Feynman

Po té co jsem četl knihu o Elonovi Muskovi, která mi přišla zajímavá z hlediska co dokáže vědec, který má i podnikatelského ducha, jsem se rozhodl přečíst si o panu Feynmanovi a nebyl jsem zklamán. Nejen že jsem se dozvěděl plno zajímavých věcí, ale ke všemu je kniha vtipná.

05.03.2019 5 z 5

Řekl bych že nejhezčí kniha od pana Tolkiena.

05.03.2019 5 z 5

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Nádherně nakreslené a skvěle napsané. Po letech jsem tento sešit hledal, ale už nenašel..

17.02.2019 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Znovu čteme Zahradu, dětem se líbí i když ji znají nazpaměť. Užasná kniha, která baví i mě.

11.01.2019

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Jedna z mých nejoblíbenějších knih... Dlouhá, předlouhá souvětí. Nádhera

06.01.2019 5 z 5

Mrchopěvci Mrchopěvci Jan Křesadlo (p)

Tahle kniha mě vyrazila dech. Čekal jsem něco úplně jiného a byl jsem překvapen jak dějem, tak literárním zpracováním.
Trochu mě připomněla Jana Pelce.
Za mě plný počet...

24.09.2023 5 z 5

Neschopnost Neschopnost Rob Grant

Líbí se mi tento styl humoru, mám rád sarkazmus a nadsázku, ale šlo to do půlky knihy, potom to začínalo pokulhávat. Na začátku jsem se, ale fakt hodně nasmál i když jsem byl se strýcem v nemocnici jako doprovod a na chodbě strávil 5 hodin... Bez tý knihy by mě vybouchla hlava..

06.08.2023 4 z 5