3x Kája Saudek

Soubor 3 příběhů nakreslených Kájou Saudkem.

– Peruánský Deník (scénář Miloš Macourek)
– Po stopách sněžného muže (scénář Josef Nesvatba)
– Arnal & dva dračí zuby (scénář Ondřej Neff)

Svět Káji Saudka (doslov Ondřeje Neffa)

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/7154/3-x-kaja-saudek-miO-7154.jpg 4.7123
Komiksy, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Práce

Kniha 3x Kája Saudek

stoun25
17.02.2019

Nádherně nakreslené a skvěle napsané. Po letech jsem tento sešit hledal, ale už nenašel..

Kverulant
21.06.2018

Co dodat, tři vynikající komiksy. Macourek zpracoval téma incké říše, Neff předvedl, že i v izolovaném komunistickém Československu si lidi uměli představit řádně béčkovou sci-fi s princeznami a nabušenými hrdiny, ale úplnou špičkou je pro mě téměř lovecraftovský hororový Nesvadbův příběh o pátrání po ztraceném sněžném muži. Všechny scénáře samozřejmě výborně zpracoval král českého komiksu Saudek, bez kterého by jistě první dva příběhy nebyly takový nářez a je vidět, že nemá problém žánrově přeskakovat mezi kreslením raket a pochmurných jeskyní a hor. Saudek si zároveň všude umí nacpat svůj styl dráždivé tělesné estetiky obou pohlaví a okořenit vše humorem (už jen titulní obálka k tomuhle svazku je skvělá). Jeden z mých největších pokladů dětství, který si užívám i ve stáří.

RyonMathrin
08.04.2018

Tuhle "svatou trojici" komiksů jsem četl v mládí snad tisíckrát... Dodnes mám v knihovně a těším se, až začnou číst mé ratolesti a já jim to budu moct dát k přečtení. Všechny příběhy jsou poutavé, napínavé, ale nebýt Mistra Saudka (schválně píšu s M), nebylo by to ono. Fantasticky ztvárněné (ten výraz v tomto případě dostává nové rozměry) kresby si pamatuji dodnes: trojice záporáků v Peruánském deníku, hvězdná loď Inků i jejich futuristické město na jiné planetě; temnota a neskutečné tvary jeskyní v Po stopách sněžného muže; kanibaly v Arnalovi, včetně hlášek ("Mmm, chutí zamřele." "Pro výživu sociálně slabších kanibalů postačí."), plochou princeznu i nabušeného Arnala...
Kdyby šlo dát 6 hvězdiček, tento sešit by si je zasloužil. Takhle dávám alespoň 5 :-)

Turlogh
27.11.2017

Parádní český komiks. Všechny tři příběhy moc dobré, určitě i zásluhou skvělého Káji Saudka, nicméně přiznám se, že třetí příběh mne zaujal v mládežnickém věku nejvíce. Dodnes si pamatuji větu bouřící ve mě nadšením: "Nejmocnější zbraní nebyl Arnal, ale jeho drak! " Prostě Ondřej Neff umí! Což ostatně dokazuje např. i v Jádru pudla, Modrém meči a Čarodějově učni a dalších knihách. Ctitelům sci-fi, fantasy a komiksů lze jen a jen doporučit! Plných pět hvězd. Nazdar.

bertrand
07.09.2017

Čas plyne. Na co jsem v dobách svého mládí hleděl s láskyplným obdivem a co jsem po nocích zkoušel obkreslovat a napodobovat, je dnes již kult...

Stromolezci
07.09.2017

Kája Saudek je prostě úžasný ilustrátor. Ten jeho Arnal je pro mě nezapomenutelný...a také ten erotický podtext některých kreseb.

Ivan Kučera
03.07.2017

Toto je absolútne fenomenálna záležitosť, ktorú mi môj otec kedysi dávno, koncom 80-tych alebo začiatkom 90-tych rokov, už neviem kedy presne, doniesol zo služobnej cesty v Prahe. Tento megageniálny zošit mám dodnes poctivo uschovaný a ak by mi zaň niekto nemienil dať aspoň tisíc eur, ani by som neuvažoval o jeho predaní. Multigeniálna kresba a absolútne jedinečné, bohovské príbehy. Neviem, či ma ako dieťa viac uchvátila himalájska výprava po stopách Yettiho, kokosovo úžasný Arnal alebo obludne parádny Peruánsky denník. Fantázia sa tu snúbi s nezabudnuteľnými nápadmi, k tomu sci-fi, fantasy, možno horor, ale i výjavy, na aké sa ťažko zabúda (brutálna likvidácia väčšiny členov posádky v peruánskom denníku). Svojho času som nechápal snáď len WTF obálku, ale s pribúdajúcimi rokmi si ju začínam čoraz viac vychutnávať.

vlkodlaq
01.06.2017

Malůvky mého pubertálního mládí. Bylo mi úplně jedno, o čem to je, hlavně když tam byly nakreselny ženy... A jak byly nakresleny!

komiksy fantasy

Autoři knihy