3x Kája Saudek

Soubor 3 příběhů nakreslených Kájou Saudkem.

– Peruánský Deník (scénář Miloš Macourek)
– Po stopách sněžného muže (scénář Josef Nesvadba)
– Arnal & dva dračí zuby (scénář Ondřej Neff)

Svět Káji Saudka (doslov Ondřeje Neffa)

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7154/3-x-kaja-saudek-miO-7154.jpg 4.7141
Komiksy, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Práce

Kniha 3x Kája Saudek

R47

Škoda, že ten Saudek nežil o pár desítek let později. Anebo někde jinde.

plutoking
28.09.2020

Nepřekonatelné - geniální.

stoun25
17.02.2019

Nádherně nakreslené a skvěle napsané. Po letech jsem tento sešit hledal, ale už nenašel..

Kverulant
21.06.2018

Co dodat, tři vynikající komiksy. Macourek zpracoval téma incké říše, Neff předvedl, že i v izolovaném komunistickém Československu si lidi uměli představit řádně béčkovou sci-fi s princeznami a nabušenými hrdiny, ale úplnou špičkou je pro mě téměř lovecraftovský hororový Nesvadbův příběh o pátrání po ztraceném sněžném muži. Všechny scénáře samozřejmě výborně zpracoval král českého komiksu Saudek, bez kterého by jistě první dva příběhy nebyly takový nářez a je vidět, že nemá problém žánrově přeskakovat mezi kreslením raket a pochmurných jeskyní a hor. Saudek si zároveň všude umí nacpat svůj styl dráždivé tělesné estetiky obou pohlaví a okořenit vše humorem (už jen titulní obálka k tomuhle svazku je skvělá). Jeden z mých největších pokladů dětství, který si užívám i ve stáří.

RyonMathrin
08.04.2018

Tuhle "svatou trojici" komiksů jsem četl v mládí snad tisíckrát... Dodnes mám v knihovně a těším se, až začnou číst mé ratolesti a já jim to budu moct dát k přečtení. Všechny příběhy jsou poutavé, napínavé, ale nebýt Mistra Saudka (schválně píšu s M), nebylo by to ono. Fantasticky ztvárněné (ten výraz v tomto případě dostává nové rozměry) kresby si pamatuji dodnes: trojice záporáků v Peruánském deníku, hvězdná loď Inků i jejich futuristické město na jiné planetě; temnota a neskutečné tvary jeskyní v Po stopách sněžného muže; kanibaly v Arnalovi, včetně hlášek ("Mmm, chutí zamřele." "Pro výživu sociálně slabších kanibalů postačí."), plochou princeznu i nabušeného Arnala...
Kdyby šlo dát 6 hvězdiček, tento sešit by si je zasloužil. Takhle dávám alespoň 5 :-)

Turlogh
27.11.2017

Parádní český komiks. Všechny tři příběhy moc dobré, určitě i zásluhou skvělého Káji Saudka, nicméně přiznám se, že třetí příběh mne zaujal v mládežnickém věku nejvíce. Dodnes si pamatuji větu bouřící ve mě nadšením: "Nejmocnější zbraní nebyl Arnal, ale jeho drak! " Prostě Ondřej Neff umí! Což ostatně dokazuje např. i v Jádru pudla, Modrém meči a Čarodějově učni a dalších knihách. Ctitelům sci-fi, fantasy a komiksů lze jen a jen doporučit! Plných pět hvězd. Nazdar.

bertrand
07.09.2017

Čas plyne. Na co jsem v dobách svého mládí hleděl s láskyplným obdivem a co jsem po nocích zkoušel obkreslovat a napodobovat, je dnes již kult...

Stromolezci
07.09.2017

Kája Saudek je prostě úžasný ilustrátor. Ten jeho Arnal je pro mě nezapomenutelný...a také ten erotický podtext některých kreseb.

komiksy fantasy

Autoři knihy