To snad nemyslíte vážně!

Neuvěřitelné a rozmarné příhody ze života jednoho z největších teoretických fyziků 20. století Richarda P. Feynmana. Kromě mnoha jiných činností byl také vynikajícím hráčem na bongo a výborným malířem, ale především byl prototypem nekonvenčního, zvídavého a moudrého člověka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91322/to-snad-nemyslite-va-91322.jpg 4.6432
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Mladá fronta

Surely You're Joking, Mr. Feynman!, 1985

Kniha To snad nemyslíte vážně!

Vidlička
02.12.2020

Kdyz reknu "fyzikalni Herriot", budete se mnou souhlasit? Jen trochu vic ztresteny, proste American. Sam sebe zkraje vykresluje jako zapaleneho ale prece jen joudu, zacatecnika a amatera, ale ne z falesne skromnosti. On se tak proste videl. Postupne samozrejme za zaclonou humoru cim dal vic vysvita neuveritelne moudry (inteligentni a vzdelany samozrejme, ale moudry u me znamena to hlavni) chlapek. Byl tak uzasny fyzik, protoze chapal zivot a umel si ho uzit nebo naopak? Oboji, protoze vsechno souvisi se vsim. Ja vim, hrozne patetickej komentar, ale nemuzu si pomoct, byl to fakt moooc chytrej pan. Natolik chytrej, aby cela knizka krom toho byla i neuveritelne vtipna! Opravdu doporucuju.

kapr
01.11.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

switch.man
12.10.2020

Výborné, zábavné, poučné a inspirující čtení o životě skvělého vědce. Hlavně jeho věčný zájem o cokoliv je velmi inspirující. Mám chuť se pustit do kreslení i hudby. A jako bonus jsem se naučil počítat druhé mocniny čísel kolem 50 z hlavy :)

willy9203
22.09.2020

Nenechte se odradit tím, že jako autor je uváděn nositel Nobelovy ceny za fyziku. Jde o vyprávění z jeho života, plné komických situací i moudrosti. Pro mě jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl.

Janesky
23.07.2020

čítala som už dávnejšie

burg
22.07.2020

O knize jsem se doslechl někdy v roce 2015 při cestě pod Mont Blanc a během výstupu na vrchol. A protože cesta byla dlouhá a děsně se to táhlo, výstupových metrů moc a kilometrů do Francie ještě víc, někdo mi převyprávěl pár největších perliček z téhle knihy. Knihu jsem si samozřejmě musel přečíst a od té doby se mi to stalo ještě asi čtyřikrát, nebo pětkrát (to přečtení, ne výstup).
A musím říci, že jsem z vyprávění nadšený popáté stejně jako napoprvé. Zejména části týkající se Feynmanových studií a pak projektu Manhattan v laborkách Los Alamos. Prostě špica. A musím říci, že být takových učitelů a profesorů v českém školství více, děly by se velké věci!

chamyl
17.07.2020

Převážně veselé vyprávění reálného amerického Járy Cimrmana, který ovšem obdržel skutečnou Nobelovu cenu.
Občas zbytečně moc odborné, ale celkově zajímavý průvodce životem neobyčejného člověka, jehož velikost se často zrcadlila v dennodenních maličkostech a běžných záležitostech.

ajasin
23.06.2020

Výborná kniha. Když jsem přemýšlela jaký komentář napsat, zjistila jsem, že zdejší anotace ji vystihuje skvěle. Já částečně poslouchala načtené audio a mezitím i četla. Tahle kniha rozhodně stojí za "hlubší studium", na které momentálně nemám čas. Ráda bych se k ní jednou vrátila.