To snad nemyslíte vážně!

Neuvěřitelné a rozmarné příhody ze života jednoho z největších teoretických fyziků 20. století Richarda P. Feynmana. Kromě mnoha jiných činností byl také vynikajícím hráčem na bongo a výborným malířem, ale především byl prototypem nekonvenčního, zvídavého a moudrého člověka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91322/to-snad-nemyslite-va-91322.jpg 4.6363
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta

Surely You're Joking, Mr. Feynman! (1985)

Kniha To snad nemyslíte vážně!

stoun25

Po té co jsem četl knihu o Elonovi Muskovi, která mi přišla zajímavá z hlediska co dokáže vědec, který má i podnikatelského ducha, jsem se rozhodl přečíst si o panu Feynmanovi a nebyl jsem zklamán. Nejen že jsem se dozvěděl plno zajímavých věcí, ale ke všemu je kniha vtipná.

Greenfingers

Richard P. Feynman je pozoruhodná osobnost, opravdová celebrita. Při čtení příběhů z jeho života jsem se velmi dobře bavil. Není to žádný "suchar".

Renyu

Ze začátku mě to bavilo, ke konci mi přišlo, že je to neustále to samé dokola, byla jsem ráda, že jsem to dočetla do konce. Každopádně přítel si to vychvaloval, prostě to nebyl můj šálek kávy.

A235711

Ze začátku se mi příběh celkem líbil, i když jsem byla chvilkama zmatena, kdy se příběh zrovna odehrává. Postupem času mi začalo připadat, že už jednotlivé příběhu ztrácí na svém kouzlu a svým způsobem se pointa příběhů opakuje.

Nicméně to bylo zajímavé čtení a naprosto chápu, že spoustě lidem se to může líbit. Bohužel to prostě nebyl uplně můj žánr.

VesmirnaOndatra

4) pozerať na svet otvorenými očami
5) počítať z hlavy tretie odmocniny
6) mať v p**i
7) opravovať rádiá
8) a tiež o tom, že nikdy nie je naškodu naučiť sa hrať na bongo.

Body 6, 4 a 2 sa mi zatiaľ osvedčili a koketujem s 8
Bod 5 odporúčam neskúšať, ak vaše IQ nie je dosť vysoké na to, aby mohlo v aute sedieť na prednom sedadle

Edit: po zrelom uvážení som sa rozhodla, že do trojky nejdem, lebo pri mojich technických schopnostiach by z toho mohlo vzísť niečo, čo by sa konzistenciou, vzhľadom i letalitou nebezpečne blížilo prihorenému sójovému pudingu.

martin7848
05.12.2018

Pěkné historky, ze života jednoho slavného fyzika. Musím uznat, že mě baví jeho přístup k životu. Nebere se moc vážně a poznává nové a nové věci, ve kterých se snaží být dobrý. Ať už jde o hru na bicí, malování nebo cokoliv dalšího .

bobo7592
15.11.2018

Život špičkového vědce, teoretického fyzika, není nudný.

pismeno
16.10.2018

Nebudu opakovat, co bylo v dobrých komentářích přede mnou (např: kap66).

Pro mě z toho vyčnívá mezi jinými "mapa kočky". :-) Jak trefný poukaz na různé způsoby myšlení se za tim příběhem skrývá.

Vyprávění o absurditách vojenské organizace okolo bomby mi přišly dost jako ze života (ne, na ničem takovém jako bombě jsem já nepracoval, ale ta organizace je asi stejná napříč věky, obory, bez ohledu na strany železné opony).

Příběh o numerické simulaci reakce pomocí hromad stroječků na zpracování děrných štítků .. kouzelné pro někoho, jehož život je spojen s IT ... uff... a tak dál, a tak dál.

Nad rámec knihy - servítky si nebral do posledních dnů s byl to on, kdo demonstroval všem pochopitelným způsobem jeden z výsledků vyšetřování po havárii Challangeru.

Jestli mu někdo vyčítá teatrálnost a sebevyzvedávání? Nu ano ... to je zřejmě "americký způsob" úspěšné sebeprezentace .. shoduje se to s náznaky v textech jiných autorů o něm .. lev salónů ... v tomto případě bylo co vyzvedávat.