SteveG SteveG komentáře u knih

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Souboje, šarvátky, bitvy autor moc dobře nedokáže popsat, asi jsem zmlsanej od Scarrowa, škoda. Ale jinak se kniha četla docela dobře. Ještě dodám, že podle hodnocení knihy jsem si myslel, že to bude top kvalita, ale bohužel není.

04.06.2023 3 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Skvělá učebnice Husitských válek.

13.10.2022 4 z 5

Británie Británie Simon Scarrow

Řekl bych ,že tento díl je jeden z nejlepších z celé série. Rozhodně je nejakčnější , skoro pořád se tu něco děje. U konce knihy jsem si myslel ,že oba hrdinové to budou mít za sebou , ale autor je zase zachránil.Více se mi líbila z celé série jen Orlova kořist. Macro je jako nesmrtelný Richard Sharpe od Cornwella.

28.06.2017 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Mé hodnocení je za tři, čekal jsem rozhodně více, podle hodnocení knihy. Niedluv popis mi moc nesedí. Sérii zřejmě nedočtu.

11.06.2023 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Skvělý humor,ten kdo byl na vojně ,tak má roztaženou hubu od smíchu.Zejména u kriketové scény jsem doslova uchcával smíchy.

17.04.2016 5 z 5

Orlova kořist Orlova kořist Simon Scarrow

Nejlepší díl celé série!Knize nechybí vůbec nic.Takto popsat svět Rimskych legionářů při válečných tažení je naprostá špička. Scarrow je naprostá jednička mezi autory historických románů z období starověkého Říma.

28.02.2015 5 z 5

Strážce Strážce Chris Ryan (p)

Kniha od mého oblíbeného autora opět nezklamala. Nechybí mi tu napětí, zvraty a překvapení. Za mě 5 hvězd.

23.07.2023 5 z 5

Nečteno,ale posloucháno!Dobrá kniha,ale myslím si ,že další díly budou lepší.Tento první díl byl seznamovací a končí upálením Mistra Husa.Proto jen 4 hvězdy.

05.09.2015 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Vynikající kniha ,už teď se těžším na další díly.Spoustu věcí se člověk dozví z naší historie.

26.02.2015 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Skvělé čtení,člověk se alespoň něco dozví o naší historii.

25.01.2015 5 z 5

Římská krev Římská krev Simon Scarrow

+ Cato jako záporná postava v některých částech knihy. To mě překvapilo. Celá série už by mohla skončit. Už delší dobu to zavání stereotypem, na druhou stranu se to čte velmi dobře.

06.05.2022 4 z 5

Bojoval jsem na nesprávné straně v Rusku Bojoval jsem na nesprávné straně v Rusku Josef Grubhoffer

Kniha velice dobrá,někdy až příliš brutálně popsáno mučení valečných zajatců z obou stran.Jen jsem trošku na pochybách jestli její autor nebyl skutečný SSman,v knize popisuje,že se k této jednotce dostal omylem a nedokonalou znalostí Němčiny.I jeho příběh podle skutečné události mi připadá dosti neuvěřitelný,tohle všechno přežít co je psáno v knize je docela neuvěřitelný.Ale jinak dobrá a zajímavá četba.

23.07.2016 4 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

To byla,ale tlustá bichle,něco podobného jako epopeje od Vondrušky.Střídají se zde velmi záživné úseky(senát,Marius,Sulla) s naprosto nezáživnými ,třeba jak Aurelie debatuje s nájemníky atd.odvádí to úplně od příběhu.Na druhou stranu člověk se docela dost dozví o hrdinech Říma,samozřejmě pokud jsou zde přesná historická fakta.

31.12.2015 4 z 5

Blackout Blackout Chris Ryan (p)

Je to má druhá přečtená kniha od Ryana a řekl bych ještě větší pecka než Absolutní zbraň.Za mě 5 hvězd.

21.09.2015 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Škoda,že konec knihy,tak rychle autor odbyl (smrt Václava 2 i 3).Jinak celá série mě hodně dala!

10.06.2015 4 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Řekl bych,že celá série je skvostná,ale nic se nemá přehánět, tudíž by to chtělo zakončit(mám na mysli celou sérii) a to klidně i záporně.Těch dobrodružství už oba hrdinové prodělali spousty.
Nechtěl bych,aby spisovatel udělal z celé série nesmrtelného Richarda Sharpe od Cornwella.

26.04.2015 5 z 5

Sharpův hněv Sharpův hněv Bernard Cornwell

Velice dobré čtení.

25.01.2015 5 z 5

Sharpova rota Sharpova rota Bernard Cornwell

Zcela nepochopitelně zde vstal seržant Hakeswill z mrtvých.Při tom byl ve třetím díle zabit,když byl vhozen do jámy s hady(ještě v Indii).Někdo,zde psal,že autor nepsal díly chronologicky,ale tím bych autora neomlouval,jde docela o zásadní postavu v románu o Sharpovi a jestliže napsal dřív 13 díl než 3 díl,tak měl děj 3 dílu přizpůsobit.Pro mě je to zcela fatální chyba v jinak velmi dobrém a historicky přesném románu o Sharpovi.

01.01.2015 4 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Čekal jsem víc akce, bohužel ta přijde až v posledních stránkách knihy, téměř celá kniha je o přípravě na útok v Africe. Z knihy mám rozpačitý požitek. Za mě průměr, tento autor dokáže psát lepší romány.

05.03.2024 3 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Chris Ryan (p)

První díl série a laťka je nastavená hodně vysoko. Čte se to pomalu samo, není zde nouze o zvraty. Jen mi přijde, že celý příběh je moc rychle odvyprávěn a nejde tak do hloubky jako jiné romány od autora. Ale i tak 5 hvězd.

11.08.2023 5 z 5