Bojoval jsem na nesprávné straně v Rusku

Bojoval jsem na nesprávné straně v Rusku https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124866/bojoval-jsem-na-nespravne-strane-v-rusku-124866.jpg 3 8 3

Děj knihy – vylíčení drastických válečných zážitků českého Slezana, jenž se bez vlastního přičinění stal příslušníkem zbraní SS a jako takový se podílel na válečném tažení Ruskem – začíná zhruba v době, kdy Paulusova 6. armáda prolomila střední stalingradský obranný obvod a německá skupina armád A na Kavkaze ovládla Elbrus, a končí v období ranných příprav na ofenzívu v kurském oblouku. Mladý, uzdravený SS-man se vrací z nemocnice na frontu, znovu prožívá peklo války, bojuje s partyzány, je nasazen ve Stalingradě, upadá do ruského zajetí a aby si zachránil život, plní úkol, přikázaný mu sovětským generálem; s nočním stíhačem Ju 88 odráží útok ruské stíhačky...... celý text

tonysojka
16.02.2024 3 z 5

Popisy brutality na bojištích východní fronty kniha připomíná Nabarvené ptáče, Laskavé bohyně nebo Na smrt a mnoho jiných.
Liší se se tím, že jsou to vzpomínky přímého účastníka bojů, o to je otřesnější.
Je divné,že vyprávění končí najednou na frontě,a nepopisuje návrat po konci války a další osudy autora.

Rolada88
21.12.2021 3 z 5

Takový průměr četl jsem lepší

SteveG
23.07.2016 4 z 5

Kniha velice dobrá,někdy až příliš brutálně popsáno mučení valečných zajatců z obou stran.Jen jsem trošku na pochybách jestli její autor nebyl skutečný SSman,v knize popisuje,že se k této jednotce dostal omylem a nedokonalou znalostí Němčiny.I jeho příběh podle skutečné události mi připadá dosti neuvěřitelný,tohle všechno přežít co je psáno v knize je docela neuvěřitelný.Ale jinak dobrá a zajímavá četba.

2003  67%Bojoval jsem na nesprávné straně
2005  60%Bojoval jsem na nesprávné straně v Rusku