Římská krev

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úskoční Parthové napadli Římem ovládanou Arménii a vyhnali krále Rhadamista. Rhadamistus je ambiciózní a bezohledný, ale věrný Římu a důležitý pro strategické zájmy říše. Místní velitel generál Corbulo dostane za úkol dosadit krále znovu na trůn, ale současně se musí připravovat na válku s mocnou parthskou říší. Proto Corbulona potěší příjezd Catona a Macrona, dvou zkušených vojáků, kteří se vyznají v tom, jak vycepovat početně i morálně slabé vojenské oddíly. Právě je pověří, aby se svou elitní kohortou pretoriánské gardy Rhadamista doprovodili do Arménie. Pochod na nezmapované, neznámé území, aby neoblíbenému králi vrátili jeho trůn, je nebezpečná mise. Spojencům se nedá věřit a ze všech stran útočí nepřátelé. Když dojde k povstání vyvolanému Rhadamistovým brutálním chováním, čeká statečné římské vojáky velmi těžká zkouška…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418425/rimska-krev-9Hw-418425.jpg 4.48
Série

Cato 17.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art
Orig. název

The Blood of Rome, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Římská krev

Přidat komentář
JiříKalát
24. listopadu

Skvělé čtení jako vždy :)

nero 13
12. listopadu

Macro a Cato se v tomto díle ocitnou na nejvýchodnějším okraji Římského impéria a dostanou nevděčný úkol dosadit zpět na trůn Arménského krále Rhadamista, který byl z Arménie vyhnán částečně Parthy a častečně samotnými Armény, protože Rhadamista byl abych tak řekl pěknej parchant.
Arménie byla na hranici mezi Římskou a Parthskou nebo také Perskou říší, a vypadá to že v dalším díle vypukne o Arménii mezi oběma říšemi velký konflikt.

Autor a jeho další knihy

Simon Scarrow
britská, 1962

všech 21 knih autora

Kniha Římská krev je v

Právě čtených1x
Přečtených10x
Knihotéce16x
Chystám se číst15x
Chci si koupit20x