Strážce

Strážce https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191926/bmid_strazce-rxn-191926.jpg 4 19 8

Kapitán SAS Alex Temple je povolán do naléhavé operace. Někdo vraždí důstojníky MI5 a vše nasvědčuje tomu, že vrahem je muž vycvičený u SAS. Alexovým úkolem je vraha najít a zabít. Na pátrání se podílí důstojnice MI5, krásná, ale nepřístupná Dawn Hardingová. Počet zavražděných se zvyšuje a hon na vraha začíná. Alex brzy zjistí hořkou pravdu: na temném bojišti zpravodajských válek neexistuje dobro a zlo, ale jen vítězové a poražení.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

The Watchman , 2001

SteveG
23.07.2023 5 z 5

Kniha od mého oblíbeného autora opět nezklamala. Nechybí mi tu napětí, zvraty a překvapení. Za mě 5 hvězd.

hnusák
04.07.2021 4 z 5

Příběh je trochu rozvláčný, nicméně nepostrádá autentičnost bývalého SAS příslušníka, který ví, o čem je řeč a dovede to s poměrně srozumitelnou formou podat nám, kteří jsme neprošli drsným výcvikem v ,,nebetyčných horách,, drsného Skotska.

akcive11
02.03.2021 3 z 5

Kniha se čte velmi dobře, zato děj pokulhává. Celý příběh je o tom dostat zběhlého kolegu, který stále uniká.

Renda698
08.11.2020 5 z 5

wow úžas ještě dva dny po přečtení

Klilad
01.10.2020 4 z 5

Špinavé, drsné s překvapivým závěrem. Za mě palec nahoru.

CharlesWard
22.09.2020 2 z 5

Jedna z těch slabších ryanovek.

ThomasRuhe
26.12.2018 3 z 5

Strážce je další dobrý díl série. Alex Temple je sympatická postava, kterému není obtížné fandit. První část se odehrává v Sierra Leone při záchranné akci SAS. Zbytek je pak Templeův pokus vypátrat toho, kdo vraždí důstojníky MI5. Nakonec nechybí ani překvapení. Za mne 3/5.

Medvědářka
05.04.2014 5 z 5

Úžasná kniha,co se četla jedním dechem.U autora je vidět,že ví čem píše.Jeho popis z akce jednotek SAS a i samotné potyčky hlavního hrdiny s padouchem je výtečné.Zápletka,kdy se nakonec ukáže,že nic není až takové,jako se na začátku zdálo,je také moc příjemná.Trochu mi to připomnělo styl psaní mého oblíbence Jefferyho Deavera.Určitě se ke knize někdy ještě vrátím.

Chris Ryan (p)
anglická, 1961