stanza stanza komentáře u knih

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Krásné, milé, emotivní, láskové povídaní o cestovaní s Terezou. O ní a pro její fandy ty potěší, mě teda potěšila a moc.

22.07.2021 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klenot klasiky, české poezie, který jsem ocenila až po čase a určitě se k němu budu ráda vracet.

08.05.2018 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jsem moc ráda, že jsem knihu opět po letech objevila a s velkou chutí jí přečetla. Nádherná, dojemná, co dodat doporučuji všem.

06.02.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásné poutavé čtení, téma pro mě neznámé, ale o to zajímavější.

12.05.2013 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vtipné, čtivé, odpočinkové, lechtivé, uvěřitelné i neuvěřitelné příběhy které rozesmějí i dojmou.

26.03.2016 5 z 5

Alaska JOE Alaska JOE Benoni Jassik

Audiokniha se dobře poslouchala a pobavila mě.

28.10.2021 4 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Povídky jsem četla již po několikáté a pokaždé mě něčím obohatí, potéší, překvapí, pokaždé objevím něco nového.
Tak milé, barvité , lidské čtení uznávané dnes vice jak před sto lety. Krása a díky za ně. ❤

16.01.2021 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Skvělé odreagování tohle jsem potřebovala, tohle jsem chtěla. A vůbec mě nevadí že to bylo trochu naivní "Love Story" bylo milé, vtipné a překvapilo mě.)))

02.02.2019 4 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) Eduard Hofman

Díky čtenářské výzvě, jsem oprášila tento klenot ze své knihovny a jsem moc ráda.

27.12.2016 5 z 5

O lidech O lidech Karel Čapek

Tak vystížené, pohodové a uklidňující a zároveň hluboké počtení Čapkovi lásky k lidem mě zahřálo u srdce, pobavilo i přimělo k zamyšlení. Pan Čapek mě baví čím dál víc. ❤

25.01.2020 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Také já jsem váhala zda knihu číst, tolik humbuku kolem, co mě asi čeká a chci to vůbec vědět? Nedávno jsem četla Můj sen o zlatě a sněhu od Martina Fourcada a to byl opravdu jiný příběh. Ano, asi určitě Gábině kniha ublížila, ale já jsem její zpovědi věřila. A teď už přeji Gabi jen to nejlepší, lásku , klid a splnění všech přání. Nepřestanu Vás obdivovat za to co jste dokázala a vážím si otevřenosti a odvahy.

06.06.2018 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásný a silný příběh ze života houževnatého starce mě dojal.)
Nádherná klasika. Doporučuji přečíst a zamyslet se.))) Já se určitě ke knize někdy vrátím.

08.05.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Opět slušné, příběh má napětí i spád. Jo, Jo Nesbø umí parádně psát i jiné příběhy než s Harrym Holem. A nikdy mě nezklame.

06.02.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák po třetí a opět dostanete do rukou velmi příjemné, moudré čtení.

09.06.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Úžasná kniha, skvělé čtení.
Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…
Něco takového jsem ještě nečetla, konec je naprosto nečekaně geniální. Buďte si ale jisti, že tenhle příběh ve vás bude ještě nějakou chvíli doznívat.

15.04.2014 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Po čase opět skvělý a strhující Nesbo.

16.05.2021 5 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Zápisky hýčkaného jedenáctiletého chlapce Pavla, který přežil pochod smrti a pobyt v několika koncentračních táborech doplněný o poznámky dospělého muže. Maličká knížečka s velikým obsahem očima dítěte nám vypráví svůj příběh. Abychom nezapomněli.

29.01.2019 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Prima pohodový příběh.))
Takovou super babču Kettleovou bych si přála.! A vlastně i nějakou stejně praštěnou ségru a možná i dvě.☺

26.05.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasné,strhující, dojemné, vřele doporučuji..

10.11.2012 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Příjemný, ale ne ohromující poslech, stejně jako Harry Hole.

24.07.2021 4 z 5