O lidech přehled

O lidech
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335270/mid_o-lidech-AbY-335270.png 5 27 27

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O lidech. Přihlašte se a napište ho.

tittanie
15.12.2023

Jsem velká fanynka Karla Čapka. Obdivuji, jak se dokáže podívat na úplně běžnou, nudnou věc a popsat ji tak, že čtenáře zaujme. Já kdybych popisovala, jak dobíhám tramvaj nebo jak mě bolí zuby, tak by to byla nuda od Čapka si to užiji.

stanza
25.01.2020 5 z 5

Tak vystížené, pohodové a uklidňující a zároveň hluboké počtení Čapkovi lásky k lidem mě zahřálo u srdce, pobavilo i přimělo k zamyšlení. Pan Čapek mě baví čím dál víc. ❤

MilanCFC
31.12.2019 5 z 5

Celou řadu situací musel Čapek sám prožít, protože různé věci zde vystihuje naprosto dokonale. Bolesti zubů nebo stěhování do nového domu, to nemá vůbec žádnou chybu a stoprocentně se pobavíte. A v hned několika dalších kapitolách vás naopak donutí se zamyslet. A nakonec uznáte, že autor má vlastně pravdu. Vřele doporučuji všem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Melancholie, nejtěžší bolest života, je utrpení z malých příčin. Je nejtěžší proto, že nepřipouští hrdinství; není hrdinných melancholiků. Melancholie je v každém případě slabost, nebo spíše bezbrannost vůči malým bolestem.

Kniha O lidech v seznamech

Karel Čapek