stanza stanza komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak i já jsem konečně přečetla Hanu, co napsat k tak krásné knize když vše už bylo řečeno, napsáno. Mám přečtenou Slepou mapu i Hotýlek a Hana na mě dlouho čekala. Jsem stále plná emocí a přemýšlím nad silným lidským příběhem tak krásně, poutavě napsaném. Kniha právem patří k nejlepším v poslední době, je neustále kladně hodnocená od velkého množství čtenářů. Příběh židovské rodiny z válečných let ve kterém několik zdánlivě obyčejných náhod dokáže změnit osud celé rodiny. Vše do sebe přirozeně zapadá i obálka která po přečtení dostane ten správný význam. Hana bude ještě dlouho v mé hlavě a doporučila bych jí k četbě povinné. Doporučuji všem..

28.01.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásný, lidský procítěný příběh, jedné obyčejné rodiny pohledy dvou tak odlišných lidi, má spád od prvních stránek. Paní spisovatelka Alena Mornštajnová mě nepřestává udivovat jak lehce její knihy plynou a její již typické vyprávění časových období propojené s vykreslením postav ve mé ještě dlouho po přečtení doznívá.

29.12.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak toto jsem opravdu nečekala, krásný a velmi čtivý příběh silné a odvážné ženy, vzpominajici na své dětství a život se zajímavě vyvíjel a mě se moc líbil. Doporučují.

16.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bravurně a lehce napsaný příběh z pera paní spisovatelky Aleny Mornštajnové která prostě psát umí a nepřestane mě překvapovat. Byla to prostě nádhera, krásný, silný,
chvílemi doslova mrazicí příběh, se pro mé stal uvěřitelný a četla jsem ho téměř bez dechu. A jsem opravdu ráda že se historie u nás vyvíjela jinak. Doporučuji a to nejen mladší generaci.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika kterou jsem léta obcházela, asi proto že filmové zpracovaní jsem viděla několikrát. Teď jsem si ji dopřála jak v knižní tak audio verzi a parádně si to užila. Úžasný humor a laskavost si budu v budoucnu určitě ráda dopřávat opakovaně.

24.07.2021 5 z 5

Mé první setkaní s autorem mé vůbec nezklamalo , ba naopak jsem potěšena a už se těším na další jeho knihy. Šest příběhů žen v rozhovorech které jsou vedeny naprosto přirozeně a nenuceně. Každá je jiná, každá má jiné trápení a každá mě něčím oslovila. Moc jsem si čtení užívala.

28.10.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Opravdu velmi silné, dojemné osobní vyprávění o neskutečné hrůze koncentračních táborů, kterému se ani nechcete věřit a přesto je to hrozivá, bolestná pravda. Jedna z nejlepších knih na toto téma. Doporučuji všem.

28.10.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Dokonalá detektivka pro mě první ze série a tak se určitě podívám po další "Dokonalé".
A opět audio v dokonalém podaní Jana Šťastného které dovede knihu k naprosté dokonalosti.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi poutavý příběh, navíc v podaní skvělé Vilmy Cibulkové a její procítěná intepretace mě nutila poslouchat téměř nepřetržitě. Moc jsem si poslech užila a už se těším na druhý díl. Doporučuji.

22.07.2021 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásný romantický příběh odehrávající se v mimořádných přírodních podmínkách. Přesto mu neubírá dobrodružnost, odhodlaní, naději, hloubku a víru. A ten nečekaný závěr. Posloucháno jako audio nebylo vůbec špatné a podaní pro mě neznámého Marka Holého příjemným překvapením a velkým plusem.

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nejde jinak, kniha mě naprosto pohltila, zasáhla a i přes některá fakta které mě vadila musím zhodnotit jako skvělé dílo. Tolik strhující a silný příběh dvou bratrů kteří dali slib svému otci.
A ten Čapek.... " Mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme lip kdo je kdo.........."
tolik bolesti, krutosti, hořkosti dlouho ještě musím myslet nejen na ty dva.
"A co uděláme s těma sviněma? Vždyť tu budou žít s náma dál...." Doporučuji všem.

16.02.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

I když se tento příběh zdál na začátku lehce předvídatelný úplně mě pohltil a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Tak silná láska a neuvěřitelný příběh, ale vlastně proč ne. Bavilo mě to moc a to hlavně historická část i když bez současnosti která příběh propojí by to ani nešlo. Nádherný, romantický příběh a ty dopisy kdo by je nechtěl číst ❤❤.

19.01.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nebylo to jednoduché čtení, nešlo to zvolna. Ryzí, tak tvrdé a hluboké a tolik pravdivé. Tak to opravdu chodí i když by to asi málokdo přiznal. Postavy takové jako bych je dávno znala. Nářečí a dialogy v něm mě doslova nadchlo, stejně jako graficky styl obálky s mapou. Líbilo se mě střídání vypravěčů.
Na závěr nemohu opomenout jako již někdo níže zmínil, připomenutí stylu mého oblíbeného Jiřího Hájička.❤

11.08.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Má první kniha od paní spisovatelky.))) Strhující příběh tří generací mě opravdu uchvátil a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zdánlivě jednoduché povídaní o rodině nás provede zvolna celým dvacátým stoletím. Krásné.

17.05.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddechové, odlehčené čtení, nic těžkého na uvolnění super, bylo to fajn a bylo to třeba.

28.10.2021 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Velmi dobře napsaný příběh podle kterého byl natočen ještě nádhernější film.
Příběh který znám téměř zpaměti a film jsem viděla už mnohokrát, přesto jsem si čtení náramně užívala. A i kniha bude teď patřit k mým oblíbeným je v ní všechno.
Co více napsat doporučuji všem.

10.02.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

A opět krásně plynoucí příběh jedné rozvětvené rodiny a lidí okolo ní.
Čte se samo, obyčejné, milé a přitom tak krásné. Knihy paní Mornštajnové právem patří k top českým knihám posledních let. Třešnička na dortu pro mě, verše Jaroslava Seiferta v nazvu kapitol.

05.08.2018 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dobře napsaný příběh ze života muže v krizi středního věku, navíc napsán ženou není růžový. Občas nutí k smíchu, občas téměř k pláči, ale nakonec to nebylo vůbec špatné.

16.01.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný dojemný příběh vyprávěný očima Gumpa musí vzit za srdce každého a nejen milovníky čtyřnohých kamarádů.❤

19.01.2020 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Laskavý příběh psaný formou dopisu, které píše bývalý kantor, osamělý strážce nádrže Magda řediteli povodí. Opět bravurní pan Svěrák ostatně jako vždy, dojemné, vtipné, krásné pohlazení na duši doplněné kresbami Zdeňky Huškové jsem zhltla doslova za jeden večer. Asi to nebude kniha pro každého mě se, ale moc líbila.

01.02.2019 5 z 5