SputnikV SputnikV komentáře u knih

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

co říci k dokonalé vtipné láskyplné a laskavé knize a navíc o zvířatech...

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

četl jsme ji poprvé jako dítě, ve vydání edice Klíč...vydání bez ilustrací s nepohledným tvarem i písmem...přečetl jsem ji, ale nijak mne nenadchla, přišel jsem jí na chuť až mnohem později.

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

jsem ateista, a my, ateisté jsme všichni stejní, proto nám tato kniha lahodí

Slepý hodinář Slepý hodinář Richard Dawkins

v podstatě nechápu odpůrce teorie evoluce, když má k dispozici tykovéto skvělé knihy

10.05.2021

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

koho zajímá příroda, ten se bez ní neobejde

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

kniha je na čtení velmi těžká, člověk nechápe mnohá myšlení i činy těch, o kterých píše, to podvolení se většině, ta snaha obstát tím, že trpím - trochu to připomíná některé katolické svaté -ale nebyli to jednotlivci, ale podstatná část národa....

mně zděsilo to odkládání dětí na cestě, když už to s nimi moc nešlo....

Sionismus Sionismus Alfred M. Lilienthal

velmi zajímavá kniha, která asi narazí na ty, kteří rádi věří pohádkám a nebude jimi přijata.

10.05.2021

Jak byla vynalezena země izraelská  (Od Svaté země k vlasti) Jak byla vynalezena země izraelská (Od Svaté země k vlasti) Shlomo Sand

i v tét knize autor přesvědčivě pracuje s fakty

Jak byl vynalezen židovský národ Jak byl vynalezen židovský národ Shlomo Sand

tak této historii vzniku židovského národa oprostěné od legend a zbožných přání opravdu věřím,

zvláštní a obdivuhodné mi přijde, že německý nacismus přinutil lidi ze všech koutů světa s rozličnou mateřštinou, původem, které spojovalo jen jedno z mnoha náboženství, aby se rozhdodli doopravdy vytvořit národ, oživit jazyk, který už byl jen mrtvým jazykem liturgie a vybudovat národní povědomí. škoda,. že to bylo a je na úkor jiného národa.

Dějiny židovského národa Dějiny židovského národa Paul Johnson

za mne ztvárněné legendy o věčném a vyvoleném národě, nejsou to dějiny nebo stejně jako příběh praotce Čecha

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

vlastním kompletní prvorepublikové vydání a samosebou i žlutého Jirku, který vyše po válce jako prvmí. skvělá kniha a zábavná dodnes.

Já, pes kavkazský Já, pes kavkazský Irena Sehnerová

skvělá kniha skv ělé autorky, Nemám osobní zkušenost s tímto plemenem, ale z knih vyřazuije k němu láska a také poznání

10.05.2021

tak tuhle celou fantasy sérii opravdu můžu

Tabu v sociálních vědách Tabu v sociálních vědách Petr Bakalář

tak trochu rasismus podaný čtivě

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

ten chlap se zajímá fakt o všechno

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

život v kostce, velmi pravdivá, kéž by nás více uvažovalo podobně a chápalo války jako útok právě na nás, jako osobní věc

10.05.2021

já jsem této fantasy na chu,ť nepřišel.

10.05.2021

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

i když jsem nebyl dítě, když vyšla celá série, jsem fanoušek těch knih. Nejraději má právě ty počáteční, bez mrtvých

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

prostě úžasná kniha, podobně jako Ivan je jen jeden osloví lidi napříč generacemi, přečetl jsme i autorčiny další knihy, nebyly špatné, ale toto je opravdu mimořádná kniha

Ivan je jen jeden Ivan je jen jeden Katherine Applegate

mimořádná kniha, které porozumí dítě i dospělý

27.03.2021