Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat

Tato encyklopedie přináší ucelený pohled na živočišnou říši a její název Od agamy po žraloka vystihuje obsah, neboť přináší dobrodužné putování po všech živočišných druzích obývajících naší planetu Zemi. Kniha od svého vydání v r. 1974 přitáhla mladou generaci k zájmu o přírodu. Text podrobně popisuje živočišnou říši, kniha je bohatě ilustrována, doplněna také mnoha fotkami vyjmenovaných živočišných druhů. Knihu lze doporučit nejen laikům, ale i odborníkům z řad zoologů pro oživování si získaných vědomostí při studiu na školách se zaměřením zoologie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86309/big_od-agamy-po-zraloka-velky-ilustrova-v2M-86309.jpg 4.777
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Věda

Vydáno: , Albatros (ČR), Artia

The Children´s Animal World Encyclopedia in Colour, 1968

Kniha Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat

vas

Absolutní souhlas s předcházejícím recenzentem. Dostal jsem Od agamu jako robě na Váááánoce a vedle indických autíček a sádrového klokana byla nejlepším dárkem, jaký jsem kdy dostal. Dodnes vím (interní info pro ijcro), že stála neuvěřitelných 130 korun československých! Dnes už ji nemám, ale podařilo se mi sehnat její slovenskou aberaci za 90 korun českých v olomouckém antikvariátu.
P. S. Ty ilustrace jsou pro mě zcela ikonické a tak, když potkám v přírodě nějaké zvíře, připadá mi divné, protože v Od agamě to bylo přece nakreslené jinak. Třeba, když jsem se plavil v kajaku a proti mně si to řinul kajman. Sakra, takhle přece kajmani nevypadají a v Od agamě byli Melanosochuši nigeři mnohem menší...

ijcro

Naprosto nejúžasnější bichle s překrásnými fotorealistickými obrázky, ilustrujícími živočišstvo jako takové. Prostě taková wiki svého předinternetového věku. Bohužel, jako kniha byla ve své době extrémně drahá, naprosto nedostupná a bylo jedno v jakém knihkupectví, postě podpultovka jen pro vyvolené a na objednání. Ale vzpomínám na ni rád. V městské knihovně byl jeden výtisk a vedle něj dlooouhý jmenný pořadník pro výpůjčení a to jen na jeden týden...
Zasloužila by si dozajista aktualizaci pro případnou reedici, ale kdo to dneska udělá?

SimonaP

Oblíbená kniha z mého dětství, kterou mi rodiče půjčovali opakovaně z knihovny.

Ivetaa

S touto knihou jsem vyrůstala a ani věk jí neubral na kráse (jako mně)... Nádherné ilustrace jsou mnohdy lepší, než fotografie a ráda se budu ke knize vracet.

heavy66
21.09.2021

Kniha, které věk neubral na kráse! Neocenitelná pomůcka každého milovníka zvířat a nejoblíbenější atlas mého dětství, který dodnes zdobí moji knihovnu.

Jana283
21.07.2021

Zásadní kniha mého života, která mne provázela celým dětstvím a udala směr i mé budoucí profesi.

JancaMia
06.07.2021

Tuhle encyklopedií zvířat mi dal nevlastní děda v roce 1991 a od té doby jsem v ni ležela od rána do večera . Kam se hrabe velká kniha o zviratkach a pestry svět !

SputnikV
10.05.2021

koho zajímá příroda, ten se bez ní neobejde