Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat

Tato encyklopedie přináší ucelený pohled na živočišnou říši a její název Od agamy po žraloka vystihuje obsah, neboť přináší dobrodužné putování po všech živočišných druzích obývajících naší planetu Zemi. Kniha od svého vydání v r. 1974 přitáhla mladou generaci k zájmu o přírodu. Text podrobně popisuje živočišnou říši, kniha je bohatě ilustrována, doplněna také mnoha fotkami vyjmenovaných živočišných druhů. Knihu lze doporučit nejen laikům, ale i odborníkům z řad zoologů pro oživování si získaných vědomostí při studiu na školách se zaměřením zoologie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86309/od-agamy-po-zraloka-velky-ilustrova-v2M-86309.jpg 4.767
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Věda
Vydáno, Albatros (ČR), Artia

The Children´s Animal World Encyclopedia in Colour, 1968

Kniha Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat

bigal
26.11.2020

Tuto knihu miluji už od raného dětství. Skvostné ilustrace doposud nepřekonané "zvířátkovské" encyklopedie. Informace jsou sice už malinko zastaralé, ale jinak je to stále úžasná kniha. Plný počet hvězd.

gonga
05.11.2020

V tehdejší době (70. léta 20.století) zcela nepřekonatelná encyklopedie s fantastickými ilustracemi a perfektním obsahem. V dětství to byla moje bible a naprosto jsem ji miloval.

ArwenAragorn
25.10.2020

Krásná kniha. Neměla jsem ji doma, věčně jsem ji, tuhle těžkou bichli, vláčela z knihovny.

M-arta
10.12.2017

Obsáhlý a informačně velmi výživný atlas živočišstva naší planety pěkně podle abecedy....
V mých očích jej ještě žádný jiný atlas nepřekonal (a hádám , že v tomto hodnocení asi nebudu sama).

PetraŘeháčková
19.08.2017

Bezvadná knížka,mám ji v knihovně.
Jako malá jsem si ji každé prázdniny půjčovala u známých v knihovně-ze začátku
hlavně kvůli obrázkům později ke čtení...i když už jsem dávno dospělá nedávno jsem v antikvariátu neodolala knížku jsem si koupila do své knihovny.Všem knihomolům vřele doporučuji:-)

JLČ
27.11.2016

Kniha mého dětství, moc pěkné členění a ilustrace. Jde v podstatě zároveň o umělecké výtvarné dílo. Ta kniha sama o sobě, pominu-li skvěle uspořádané informace, je uměleckým dílem!

Zula98
20.11.2015

Mam ji v knihovně a je dokonalá! Používám ji kvůli škole, ale učím se podle ní i kreslit. Se prostě super!

wooloong
27.09.2015

Dostala jsem ji pod stromeček, když mi bylo asi deset, a můžu se s vděčností přidat k mnoha stejným nadšencům. Ta knížka byla úžasná, čtivá, doprovázená spoustou krásných ilustrací a fotografií. Vracela jsem se k ní ještě mnoho let a některé pasáže znala nazpaměť. Kolektive autorů, tohle se ti povedlo! Děkuji.