Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat

Tato encyklopedie přináší ucelený pohled na živočišnou říši a její název Od agamy po žraloka vystihuje obsah, neboť přináší dobrodužné putování po všech živočišných druzích obývajících naší planetu Zemi. Kniha od svého vydání v r. 1974 přitáhla mladou generaci k zájmu o přírodu. Text podrobně popisuje živočišnou říši, kniha je bohatě ilustrována, doplněna také mnoha fotkami vyjmenovaných živočišných druhů. Knihu lze doporučit nejen laikům, ale i odborníkům z řad zoologů pro oživování si získaných vědomostí při studiu na školách se zaměřením zoologie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86309/od-agamy-po-zraloka-velky-ilustrova-v2M-86309.jpg 4.777
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Věda
Vydáno, Albatros (ČR), Artia

The Children´s Animal World Encyclopedia in Colour, 1968

Kniha Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat

Uroborus
12.03.2018

Mám vydanie z 80-tych rokov a šetrili sme si na to so sestrou (popri iných výdavkoch), pol roka. Neverím, že nejaká iná moja kniha bola listovaná a prezeraná viac, ako táto krása! Mám ju stále :)

M-arta
10.12.2017

Obsáhlý a informačně velmi výživný atlas živočišstva naší planety pěkně podle abecedy....
V mých očích jej ještě žádný jiný atlas nepřekonal (a hádám , že v tomto hodnocení asi nebudu sama).

Lessana
20.10.2017

Jedna z mojich obľúbených kníh v detstve. Často len tak listovaná pre nádherné ilustrácie, často čítaná (aj napriek statočnej hrúbke knihy pre malé dieťa) pre bohatosť informácií a dát v nej obsiahnutých a obdivovaná ako knižné dielo s krásnou väzbou, prebalom, obálkou... Až ma pri spomienke na túto encyklopédiu pochytila nostalgia a chuť ju vlastniť :).

PetraŘeháčková
19.08.2017

Bezvadná knížka,mám ji v knihovně.
Jako malá jsem si ji každé prázdniny půjčovala u známých v knihovně-ze začátku
hlavně kvůli obrázkům později ke čtení...i když už jsem dávno dospělá nedávno jsem v antikvariátu neodolala knížku jsem si koupila do své knihovny.Všem knihomolům vřele doporučuji:-)

JLČ
27.11.2016

Kniha mého dětství, moc pěkné členění a ilustrace. Jde v podstatě zároveň o umělecké výtvarné dílo. Ta kniha sama o sobě, pominu-li skvěle uspořádané informace, je uměleckým dílem!

Zula98
20.11.2015

Mam ji v knihovně a je dokonalá! Používám ji kvůli škole, ale učím se podle ní i kreslit. Se prostě super!

bulat
23.10.2015

kultová kniha !

wooloong
27.09.2015

Dostala jsem ji pod stromeček, když mi bylo asi deset, a můžu se s vděčností přidat k mnoha stejným nadšencům. Ta knížka byla úžasná, čtivá, doprovázená spoustou krásných ilustrací a fotografií. Vracela jsem se k ní ještě mnoho let a některé pasáže znala nazpaměť. Kolektive autorů, tohle se ti povedlo! Děkuji.