Kuchařka naší vesnice

Kuchařka naší vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121904/bmid_kucharka-nasi-vesnice-nIL-121904.jpg 5 57 21

ViolettaCh.
ViolettaCh.
03.12.2022 5 z 5

Podobně jako Filomena níže, tak i já mám k této knize osobní vztah přes maminku, která ji v mém dětství měla, používala a místy opoznámkovala. I já jsem si ji již tehdy ráda občas prolistovala. Dnes je to pro mě cenná připomínka blízkého člověka, nechala jsem si ji ze stejných emocionálních důvodů jako vzpomínku.

Filomena1961
Filomena1961
29.11.2022 5 z 5

Skvělá kuchařka, kterou jsem si koupila během studií v Olomouci. Tehdy jsem ji používala společně s maminkou, která mi do ní napsala několik poznámek. Z těchto důvodů má pro mě i emocionální význam. Když podle ní uvařím jídlo všem moc chutná a jako bonus jsem v duchovním spojení s drahým člověkem.

Belanna
Belanna
13.06.2022 5 z 5

Tak tuhle kuchařku mám už dlouho a často jí používám. Hlavně, když nevím, co uvařit a nebo zapomenu nějaký recept. Nádherná česká klasika.

oli2001
oli2001
18.12.2021 4 z 5

Základ naší kuchyně, ke které se stále vracím.

MiTro
MiTro
13.10.2021

Svého času se mi podařilo sehnat vydání z r. 1969 ve špičkovém stavu a musím potvrdit předchozí komentáře. Kdybych si měl vzít na pustý ostrov jen jednu jedinou kuchařku (tedy knihu, nikoliv ženu :), byla by to bez jakéhokoliv přemýšlení právě tato. Vařily podle ní naše babičky a maminky a je to esence toho nejlepšího, jak receptů, tak postupů a návodů, jak na to. Jedním slovem KLENOT.

jprst
jprst
12.09.2019 5 z 5

Mezi množstvím v současnosti vydávaných různých kuchařek, často jen s trochu jinak modifikovanými známými recepty, je tato kuchařka sice poněkud obstarožní, ale dlouhodobě vítězící hvězda - stálice, která ještě nikdy nezklamala.

Radka1911
Radka1911
02.07.2019 5 z 5

Když mne v pubertálním věku začalo zajímat vaření, strávila jsem s touto kuchařkou poměrně dost času. Na rozdíl od jiných kuchařských knih obsahuje i recepty na pokrmy z domácí zabíjačky, což jsem jako pražské dítě neměla možnost nikdy vyzkoušet. Mám jí do dneška.

Monike
Monike
10.10.2018 3 z 5

Kniha po me babicce se skvelymi recepty☺

Marketka-ketka
Marketka-ketka
31.07.2018

po nákupu několika desítek kuchařek používám prakticky jen tuto skoro na vše plus několik málo dalších receptů. opravdu léty osvědčená.

JancaMia
JancaMia
13.07.2018 5 z 5

stálice :)

19.02.2018 5 z 5

K sth12 - někde jsem četla, že : ...dietetika je zajímavý obor, který se neustále mění. Nejzajímavější je to, že vždy pomáhá... Tuto knihu jsem si koupila počátkem 70. let v době studia na Střední škole společného stravování. Trochu nám ji tehdy vnutili, ale nelituji. Je velmi všestranná, nejen pro vaření, ale i k práci se surovinami, řeší speciální stravování a pod.

ddkk
ddkk
14.11.2017 5 z 5

Klasika všech klasik. Nejlepší pomocník i pro úplné začátečníky. Mám dodnes jedno staré vydání, nedávno jsem obohatila knihovničky o novější své dceři a snaše...výtečná kniha do každé kuchyně!

sth12
sth12
08.09.2016

její rady, týkající se léčebných diet (bohužel jsou jen ve starších vydáních) jsou k nezaplacení, mně osobně velmi pomohly překonat první tři měsíce po operaci žlučníku

reader.007
reader.007
08.07.2016 5 z 5

Je v ní i recept jak vařit vajíčka naměkko/natvrdo/nahniličko. Co lepšího můžete chtít :-)

tester
tester
07.07.2016

Tato kuchařka nemá chybu. Je ověřená dlouholetou praxí.

Nuny
Nuny
12.08.2015 5 z 5

Tuto kuchařku jsem dostala od maminky mého muže a nemohu si jí vynáchválit. Je to poklad (maminka i kniha ;d).

yvka
yvka
18.12.2013 5 z 5

nejlepší kuchařka, vařila podle ní moje maminka, která mi ji koupila když jsem se vdala, a vařím podle ní už 25 let a všem doma moc chutná

h.mose
h.mose
13.09.2012 5 z 5

Ano, tohle je kuchařka našich maminek, podle které se nejlíp povede domácí knedlík, játrové nočky, listové těsto a vůbec všechno, co nám naše tradiční kuchyně může nabídnout. Kdo ji zatracuje, je neskutečný hlupák, protože s těmito osvědčenými a platnými recepty nikdo nemůže šlápnout vedle. I zabijačka se podle ní musí povést naprostému neumětelovi. NEZATRACOVAT!!!! Všichni nechceme požírat jenom pizzu a sushi.

vitavita
vitavita
25.04.2012

Klasická kuchařka naších maminek ...

07.02.2012 5 z 5

Zase začínáme pěstovat zeleninu na zahrádce a chovat drůbež. Tato kniha je velkým pomocníkem při jejich pěstování, chovu a zpracování.